Malý princ

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/606/maly-princ-606.jpg 4.510375

Malý princ (1.)

Le Petit Prince (1943)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Ana72154
včera

Knihu jsem poprvé četla, když mi bylo 8 let. Znovu jsem si ji přečetla až teď ve 20 letech. Dříve jsem si myslela, že je to pohádka pro děti, dokud jsem ji nezačala číst znovu. Jsou zde zastoupeny některé špatné lidské vlastnosti (byznysmen- chamtivost) a činnosti, které jsou špatné (pijan- neustále pije), jak se na věci dívají děti (Malý princ) a jak dospělí (letec). Kniha je vhodná pro všechny věkový kategorie. Rozhodně by si jí měl přečíst alespoň jednou za život každý člověk.

pavčape
předevčírem

Spousta vět k zamyšlení. Tato kniha není jen pro děti...

KristýnaBook
16. srpnaodpad!

Nic divnejsiho jsem nikdy nečetla, nechápu že je to takový trhák!

Miyunka

Kniha, která se čte v každém věku a s každým dalším rokem v ní člověk objevuje něco dalšího a hlubšího.

Schary

Jako dítě jsem tuto knihu nesnášela a přišla mi hrozně depresivní. Tento pocit ve mě zůstal až do nedávna, to jsem ji totiž četla svým dětem. Snažila jsem se to holkám rozmluvit,ale chtěly...A jaké bylo mé překvapení, kniha se mi líbila, hezky se četla a i mé sedmileté dcery byly nadšené...Samozřejmě, ten smutek v té knize stále je, ale jsou tam i jiné věci, které člověka přimějí k zamyšlení...

dzenevi

Nadhera.Mohu tuto knihu cist treba 100x a porad tam najdu neco noveho.Je to ma Bible,ma inspirace.Ucim se znovu vidwt detskyma ocima.Miluji ji i moje dve male deti.

Ila85

Kouzelná kniha pro každého dospěláka, který zapomněl být dítětem.

DJANKA

Styděla jsem se sama před sebou, že jsem tuhle knížku ještě nečetla, ale tak nějak se mi do ní nechtělo. Přečetla jsem si ji až teď v rámci čtenářské výzvy. Pro děti pohádka, dospělí v ní najdou životní moudra. Příběh je takový milý, princ čistá dušička, jednotlivé kapitoly nám říkají, jací bychom měli či neměli být. Ale asi jsem čekala ještě něco víc, nevím co, ale prostě něco….. Je možné, že se k ní za čas zase vrátím a to něco víc teprve objevím.

Anna27

Kouzelna kniha jak pro deti, tak pro dospělé snilky.

Dakarianna

Po velmi dlouhé době jsem se k této knize konečně dostala. Opomíjela jsem jí, snad proto, že jsem měla pocit, že se jedná o dětskou pohádku. Příběh je vlastně krátký (cca 90 stran), ale není lidský život taky krátký? A taky smutný i krásný, stejně jako tato kniha. Lidé se v dospělosti vzdávají kreativity a fantazie. Jsme posedlí věcmi. Jsme materialisté. Vidíme svět složitější, než jaký je doopravdy. Chybí nám dětský pohled na svět. Když dáte hádanku dospělému, často ji nevyřeší. Ale dítě hned vyhrkne odpověď. Nepřemýšlí o tom tolik.
Líbí se mi, že každá generace ten příběh vnímá jinak. Děti vidí pohádku. Dospělí už spíš tu aplikaci na reálný život.

Dany3304

Konečně jsem se k této knížce jako správný čtenář dostala a ano, je skvělá. V jednoduchosti je krása, ne? Příběh o pilotovi, který potká v poušti Malého prince. Teď se příběh dostává do minulosti, kde se setkáváme s růží, liškou, králem, pijákem, lampářem, hadem a dalšími.

Hada tu máme jako záporáka, je z něj cítit to "temno" a i když tam mluví málo, měla jsem z toho nepříjemný pocity.

Teď se chci přesunout ke konci, takže bacha spoilery

Vezmeme od té chvíle, kdy Princ vedl dialog s hadem, při kterém mi zamrazilo. Protože mi samotná postava Prince přirostla k srdci, jak viděl vše čistě a byl ještě bez poskvrnky a jak mluvil o smrti s hadem, tak mě až píchlo u srdce, když řekl větu "a nebude to bolet?". Na konci jsem doufala, že Princ své rozhodnutí změní, nenechá se uštknout a nezemře. Jeho opuštění nemůžete brát jako smrt, ale jako odchod za hvědami (doufám, že Vám to aspoň trochu zmírní smutek)

konec spoilerové části

Je to krásná knížka plná čistoty, rozumu a toho, že není problém stát se dospělím, ale zapomenou, jaké je být dítětem. Tak na to nezapomeňte a až budete koukat na hvězdy, poslouchejte a uslyšíte Princovo smích.

Thunder02

Dokonalá kniha plná pravdivých mouder. Taková dokonalé o životě. Fscinující umí být i to že čím jste starší, tím víc vnímáte knihu jinak

marie-anna

Co je důležité, je očím neviditelné.
Tahle kniha mě vždy zahřeje u srdce:)

michaela6503

Krásná, nevinná kniha o životě. Myslím si, že každý člověk si v tom najde něco trochu jiného a pokaždé si z toho i vezme trochu něco nového. Já to teď četla podruhé. Poprvé jsem to četla ještě jako dítě, někdy ve 12 a nejspíš to bylo neporozuměním, ale tu knihu jsem nenáviděla. Proto mi trvalo tak dlouho než jsem se k ní dostala znova. Dneska se mi líbí, ale stejně jsem z ní smutná jako když mi bylo těch 12.

kukuskaman

Myslím, že k této knize není co dodat. Můžete to číst kolikrát chcete a vždycky v tom najdete jiný, hlubší význam nebo něco, z čeho si každý něco vezme. Jsem ráda, že i takové knihy jsou v povinné maturitní četbě.

drew95

Malý princ není knihou, o které bych byla schopna říci, o čem vlastně je, ale při každém čtení mi kniha říká, kým jsem já.

Dominika13

Tak tady jsme se kamarádi vyšplhali na V.R.C.H.O.L. Malého prince můžete číst jak chcete, kolikrát chcete, můžete si myslet, co chcete, téměř nezáleží, kolik vám při čtení je let.. Příběh, bez kterého je každá duše chudší. Kniha, bez které je každá knihovna chudá. Troufám si říct. :-)

A ty kresby.. :-) !!

monte

Nezapomenutelný příběh, co víc dodat

ivanaa

krásná kniha

Lymril

Moje Bible. Malý princ je Starý zákon, Kdo chytá v žitě je pro mě Nový zákon. Nebudu vám říkat, jak skvělá knížka to je a jak moc jí budete milovat. Já jí četla minimálně stokrát ( a to nemyslí jako nadsázku, opravdu minimálně stokrát... jsem trochu úchyl... ), ale vím, že nějakým lidem příběh nic neříká. Prostě si to přečtěte. Názor si snad dovedete udělat sami, ale rozhodně by nikdo neměl tuto knihu vynechat. To snad radši ať prohlásí, že je to pitomost, než aby ji vynechal.

Anoell

Kniha určená pro děti, zatímco já jsem se k ní dostala až nyní v 18-ti letech. Proto se mi to možná soudí hůř, ale zkrátka si nedovedu představit, že by tato knížka mohla děti oslovit. Když si odmyslím ty moudré věci v ní řečené (které právě dokáží ocenit spíše dospělí), pohádka jako taková není nic moc a konec je trochu zvláštní, poněkud netypický. Ale já už nejsem malá holka, a tak v těch pár stránkách vidím to něco víc, co knize dodává její kouzlo, a jsem ráda, že jsem se konečně rozhodla seznámit s touto klasikou a nechala se oním kouzlem unést.

katuu123

K této knize mám zvláštní vztah. Když jsem ji objevila v knihovně bylo mi asi 10, tehdy jsem ji brala jako pohádku, která mě nijak moc neoslovila. Nedávno jsem si ji přečetla znovu, kvůli maturitě a musím říct, že jsem v ní objevila něco skrytého. Člověk si musí nějaké pasáže přečíst i několikrát, aby jim lépe porozuměl. Velmi čtivá knížka, vhodná pro relax.

IsobelleFarbs

Tuhle knihu jsme společně četli na základce ve třídě a tenkrát jsem ji opravdu nesnášela, vlastně už nevím proč, možná proto, že jsme ji jednou četli venku a mě u toho píchla včela..., nevím, ale tenkrát se mi opravdu nelíbila.
Poté jsem se k této knížce vrátila o pár let později a to čistě ze zvědavosti, proč ji má tolik lidí rádo. A tehdy už jsem to pochopila. Malý princ toho skrývá mnoho. Má celou řadu hlubokých myšlenek, které člověk, když čte s otevřenýma očima a srdcem může odhalit. Láska, přátelství, život... člověk toho může najít spoustu. Ne vždy vše najde na poprvé... ale něco si snad najde každý.
Povedený příklad toho, že i krátké knihy, mohou mít své kouzlo, které se mnohdy nenajde ani v knize třikrát tak tlusté.

Pedias

Klasika, kterou dokážu číst 5x ročně a nikdy mě nepřestane bavit ♥

Channach

Konečně jsme dočetly. Rodiče i děti si určitě svoje najdou.

Dcerku (3roky) nejvíc bavil začátek s beránkem a pak kousek s liškou a studnou na Zemi. Cestování po planetách ji moc nebavilo, tak jsme mezitím přečetli i s taťkou dvě pohádkové knihy od Erbena, jednu Němcovou, Perníkovou chaloupku, Kubulu a Kubu Kubikulu a začali jsme Milneho Medvídka Pú.

itulenka

O knize jsem roky nesčetněkrát slyšela a až dnes na prahu třicítky se k ní konečně dostala. Nechápala jsem co tak závratneho by na těch pár stránkách mohlo být. A ono to tam bylo! Takže ponaučení, že i na pár stránkách toho může být moc :-)

ivedoo

Měla jsem jako povinnou četbu, ale moc mi teda nesedla, ale kniha to není špatná :)

verulik196

Teď po přečtení konečně chápu, proč se o Malém princi tolik mluví.

Lethania

Kouzelný příběh malého hrdiny, který mě naprosto uhranul. Před pár lety jsem ji přečetla jako knihu do povinné četby a myslela jsem si, že zase půjde o přeceňovaného spisovatele, ale zmýlila jsem se. Kniha mě zahřála u srdce a určitě se k ní ještě jednou vrátím. Všem doporučuji.

kyticka152

O Malém princi slyšel snad každý. A kdo ne, tak by mě opravdu zajímalo, jak se mu to povedlo. Dlouho jsem si chtěla tuto knihu přečíst a jedno osudného dne se mi to nakonec povedlo. Malý princ nezklamal a možná dokonce i malinko překvapil. Kniha ve mě nechala spoustu otázek, ale potěšil mě vynalézavý a přitom tak jednoduchý děj. Ráda si knihu přečtu někdy znova. Doporučuji k přečtení!