Malý princ

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/606/maly-princ-1a9-606.jpg 4.511626
Série:

Malý princ (1.)

Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)
Orig. název:

Le Petit Prince (1943)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1520)

Kniha Malý princ

Přidat komentář
Veramark
předevčírem

Tahle kniha pro mě byla láska na první přečtení, lépe řečeno na přečtení prvních pár stránek. Trochu mi připomíná Alenku v říši divů, což nesmírně oceňuji. Mám ráda tyhle knížky, které se mohou číst dětem a zároveň v sobě skrývají mnoho myšlenek. Malý princ má v sobě spoustu poselství, která jsou stále aktuální, ačkoli by člověk řekl, že se to za ta léta mohlo změnit. Nemůžu si pomoct, ale celý příběh mi přišel hrozně roztomilý a líbí se mi dialogy mezi postavami, které jsou lehké, ale zároveň neskutečně hluboké. Každá postava na své planetce představující lidskou marnivost mě nutila k zamyšlení, stejně jako jak to dopadlo s princem a autorem na konci, což mě opravdu dojalo k slzám. Tahle knížka bude moje srdcová záležitost a určitě se k ní budu vracet a to jsem od ní popravdě nic nečekala a dostala jsem se k ní kvůli povinné četbě.

Sofós
12. září

Jeden by řekl, že je to pohádka pro děti. A taky že je. Kouzelný příběh vesmírného cestovatele se jim bude líbiit. Ale také si ji mohou přečíst dospělí a mohou zde nalézt mnoho hlubokých myšlenek a filozofických úvah. Zkrátka záleží, jak si ten příběh vyložíte. Tak si ji přečtěte a sami uvidíte... :-)

Turante
12. září

Malého prince všichni známe alespoň z vyprávění. Je to opravdu kouzelný příběh, který stojí za to.

Domka901
10. září

Filozoficky bych ji přirovnala k Alchymistovi. Ovšem ten Malému princi nesahá ani po kotníky. Je to prostě knížka, kterou můžete číst v jakémkoliv věku, nebo citovém rozpoložení a vždy ji budete vnímat jinak a vždy si z ní odnesete něco nového. :)

Getupaa
10. září

Týhle knížce dá 3 a méně jen člověk co to nečetl, nedočetl, nebo nepochopil.

petr2934
09. září

Nic takového jsem nikdy nečetl.. úžasné... víc není potřeba psat

9665
07. září

Hodně let jsem odolávala celému tomu humbuku kolem této knihy, která je stavěna na piedestal a říká se o ní, že vám změní život a každý by si ji měl přečíst. Vždy jsem měla za to, že mě tak úžasná připadat nebude a záměrně jsem se jejímu přečtení vyhýbala. Dnes se potvrdilo, že to bylo přesně tak, jak jsem si myslela. Byl to milý příběh, poselství jsem pochopila, ale neshledávám na knize nic výjimečného, ani úžasného.

ManitraM
05. září

Tuhle knihu mám ráda od dětství, četla jsem ji snad stokrát, ale musím přiznat, že až v pozdějším věku (tedy po překonání puberty) mi začala dávat hlubší smysl... prostě mi to trvalo trošku dýl...