Malý princ

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/big_maly-princ-1a9-606.jpg 4.513664
Literatura světová, Novely, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

Kniha Malý princ

Vojslava
včera

Knížka čtená mnohokrát, protentokrát pro Čtenářskou výzvu a trochu i kvůli práci. Cestu jsem si k ní našla až jako hodně dospělá, koneckonců jako k celému autorovu dílu. Osobně jsem stejně přesvědčená, že krásnější pomezí filosofie a poezie najdu málokde, tedy se ještě do pouště k rozbitému letadlu rozhodně vrátím...

Sabina335

Na Malého prince je potřeba uzrát, jak je již tady níže v komentářích poznamenáno. Knihu jsem četla jako povinnou četbu na základní škole. Ani nevím proč, ale po více než 10 letech jsem se k ní vrátila a musím uznat, že ji teď beru z jiného úhlu pohledu. Kniha vede k neskutečnému zamyšlení, je potřeba číst hodně mezi řádky.

Dvořmen

(+ SPOILER) V knížce hned první postava se kterou se setkáme je je malý kluk který se chce stát malířem. Dospělí mu ale namluví ze by nebyl dobrý malíř a že by se měl učit něco užitečnějšího třeba mluvnici nebo zeměpis. Kluk se naučil zeměpis a stal se pilotem, ale jeden den spadl s letadlem na pustou poušť. Když se snažil opravit letadlo, přišel k němu malý pán a poprosil ho, aby mu nakreslil beránka. Pilot po několika nezdařených pokusech nakreslil krabici, ve které údajně beránek byl a to se malému pánovy líbilo. Když začala noc, pilot se začal ptát pána na otázky, na které jen zřídka odpověděl. Pilotovi došlo, že pán není ze Země ale z vesmíru. Pán mu poté začal vyprávět jak žil na jeho planetě a když nebylo nic moc co dělat, tak se rozhodl, že začne prozkoumávat jiné planety. Navštěvoval planety, na kterých žili zajímaví lidé. Třeba na jedné planetě byl král který neměl poddané a na další byl opilec který se snažil zapít jeho problémy
s pitím. Ale doletěl na planetu, kde podkal zeměpisce. Tomu popsal jeho planetu a zeměpisec mu doporučil jít na planetu Zemi kde nakonec ztroskotal a náhodou tam našel našeho pilota. Na každé planetě se něco přiučil a Země nebyla výjimkou. Po nějaké době pán opustil Zemi, Pilot se dostal z pouště a už nikdy malého prince neviděl.
Knížka to byla absolutně skvostná a definitivně doporučuji všem.

heavy66

Vážení přátelé, promiňte, musím udělat malý coming out. K Malému princi jsem si zatím nenašel cestu! Zkoušel jsem to jako dítko školou povinné, bohužel bez úspěchu! Jedna moje oblíbená uživatelka Databáze knih píše, že "na příběh Malého prince je třeba dospět a uzrát." Takže možná mám ještě šanci!

KaMal

Poslechnuto jako audiokniha - smutné, pravdivé, krásné. Ale synovi to zatím číst nebudu...

Lovana

Knihu jsem četla teprve poprvé, nevím, jak je to možné, ale v dětství i dospívání mě minula (ne, že bych nevěděla, že kniha existuje, ale nečetla jsem ji) a tak jsem ji četla teprve nyní a určitě se k ní zase někdy vrátím, třeba když si s něčím nebudu vědět rady a budu si chtít trochu srovnat myšlenky... Knížka je krátká, přečtenou jsem ji měla cca za dvě hodiny, hodně prostoru na 94 stranách dostávají ilustrace, které jsou opravdu krásné a pomáhají k představení si světa a jednotlivých planetek.

Tady je moje tajemství. Je strašně jednoduché: kdo chce doopravdy vidět, musí se dívat srdcem. To, co je skutečně důležité, oči nevidí.

Hodnocení: 4*/5*

Alex.rrr

Kniha je krásná, strašně zajímavá a má hloubku, ale asi jsem zůstala málo dítětem. Chápu, že je velice oblíbená, ale nejsem ten pravý člověk, co by ji ocenil. Krásná klasika, jediné co nechápu, že se mi to vlastně líbilo i nelíbilo zároveň.

666Jitka

Úžasná knížka a klasika, ke které se většinou člověk rád vrací. Malý princ podniká cestu po různých planetkách a na ní se setkává s různými typy lidí a ocitá se v různých situacích, které dovedou člověka k zamyšlení nad hodnotami jako je např. přátelství. Kniha je však zároveň také kritikou společnosti.