Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382748/bmid_maly-princ-kapesni-vydani-R6w-382748.jpg 4 16227 2191

Nesmrtelný příběh havarovaného letce a Malého prince, plný fantazie, originálních ilustrací, neopakovatelné atmosféry, nádherných obrazů i zajímavých myšlenek, opět ožívá, tentokrát ve vydání tak malém, aby se vám vešlo přesně do kapsy. Prožijte dobrodružství Malého prince, kdekoli právě budete!

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

Le Petit Prince , 1943

tittanie
20.03.2023

Malého prince máte buď rádi nebo ne. Já patřím do druhé skupiny. Ano, mám ke knize spoustu předsudků, za které může škola a to absolutní nadšení některých lidí z této knihy.
Knihu jsem četla ze dvou důvodů, hodila se mi do výzvy a nechtěla jsem dále odsuzovat něco, co jsem nečetla. No četla jsem....

Lovehorses365
20.03.2023 5 z 5

Malý princ je nej!!

sakro
19.03.2023 4 z 5

Pravdou je, že tahle knížka je pohlazením po duši. Jen mi trošičku uniká, kdo by měl být oslovenou cílovou skupinou. Pro děti opravdu není, na ně je moc filozofická a v podstatě složitá a nezáživná. Kdo žije svůj život v souladu s morálními zásadami, pro toho je vlastně zbytečná a kdo se prodírá svým životem jen pomocí ostrých loktů, pošlapáváním morálky, cti a slušnosti, ten se s touto knihou nikdy nepotká. Vize je tedy taková, že by ji měl mít v duši každý, ale v realitě je to, bohužel, utopická myšlenka.

Knihomol170
15.03.2023

(SPOILER) Pilot ztroskotal v poušti, kde potká malého prince. Ten jej požádal o to, aby mu nakreslil beránka. Naštvaný pilot nakreslí bedničku, uvnitř které je beránek zavřený. Princ je spokojený. Malý princ pak začal pilotovi vyprávět svůj příběh o tom, jaké planetky navštívil a koho na nich potkal. Princ pocházel z planetky B612, kterou opustil, protože se bál o květinu. Růže, jež mu tam vykvetla, totiž myslela jen na sebe. Na planetě Zemi se setkal s liškou, která chtěla, aby si ji princ ochočil, aby mohli být navždy přátelé. Lišku si ochočil a byla pro něj jedinou, tak jako jeho růže. Během vyprávění pilotovi došla voda, a tak se i s malým princem vydali vodu hledat. Našli studnu. Pilot poslouchal rozhovor prince s hadem, který mu řekl, že ho vrátí zpět na jeho planetku. Další noc had uštkl prince. Princ neumřel, pouze se vrátil na svoji planetku

lucia0482
14.03.2023 5 z 5

Malý Princ je mojím balzamom na dušu. Prečítala som ju už toľkokrát,že by som to nespočítala na prstoch jednej ruky. Vždy v nej nájdem niečo nové, nejaké múdro,ktoré zahreje pri srdci. Pre deti rozprávka,pre dospelého šanca premýšľať nad tým,čo má naozaj cenu. Ak by ste sa ma spýtali na najobľúbenejšiu knihu, odpoveď je jasná. Malý Princ.

Amneris
13.03.2023 3 z 5

Jde o krátkou knížku, kde se čtenář nechává unášet svoji fantazií, protože to je na čtení krásné. Určitě si zde každý najde to svoje a hlavně se může inspirovat mnoha moudrými myšlenkami, nad kterými stojí za to přemýšlet. Moc se mi líbil animovaný film, tam byly některé věci lépe podané než v knize :-)

Runinka
13.03.2023 5 z 5

K této knize se může člověk vracet celý život. A teď se vrhnu na "Kdo zabil Malého prince".

Durancie
08.03.2023 1 z 5

Nudný, klišoidní blábol.

olívoil
07.03.2023 5 z 5

Je to pohádka? Není to pohádka? No, každopádně to není pohádka pro malé děti, je v ní mnoho filosofie. Mám ji doma už hodně dlouho, od školních let, přesto jsem si ji teď přečetla poprvé............vřele doporučuji

Fiso
06.03.2023 5 z 5

Zdá se mi, že tahle knížka opravdu není pro děti - tolik zajímavých myšlenek, když čtete malému dítěti před spaním nemůže pochopit!

cornetka
01.03.2023 3 z 5

Ač je to víceméně klasika, dostala jsem se k jejímu přečtení až teď a to díky tomu, že ji měla dcera jako povinnou školní četbu.
Na Malého prince slyším jen samou chválu, ale mě osobně zase tak moc nenadchla - čekala jsem víc. Je ale pravda, že obsahuje spoustu hezkých myšlenek, které podle mě žáci 7. třídy nemůžou pochopit.

klarka41711
26.02.2023 3 z 5

Bohužel se mi to moc nelíbilo a já nevím proč. Spoustu lidí dalo pět hvězdiček, jenže pro mě to je prostě taková průměrná knížka. Rozhodně má co předat, ale že by pro mě byla nějak boží, to se říct nedá. Ale nevadí, přesto vám ji doporučuji zkusit a nebát se, že je to na povinnou četbu.

Clea3112
26.02.2023 5 z 5

Malý princ je filozofická pohádka, kterou čtete trochu jinak v dětství, trochu jinak v dospívání, a opět jinak v dospělosti. A troufnu si říct, že nikdy neztrácí svůj půvab. Pokaždé je co objevovat, nad něčím tajit dech, usmívat se, či cítit melancholické rozjímání. Můžete se zkoušet dívat na svět dětskýma očima, vnímat jeho krásu i první pocity zklamání. Nebo chladným pragmatickým pohledem dospělých, jenž tyto dovednosti mnohdy již ztratil. Střetávání těchto dvou světů přináší sondu v sobě samém.

simca9342
23.02.2023 5 z 5

"Povinná četba na maturitu"
Upřímně.. moc jsem se do ní nepodivala ani po letech, ale film v animované podobě byl moc krásný. V knihovně jsem ale narazila na komiksové vydání. Tak ještě tomu dám jednu šanci a uvidím.

joanb
23.02.2023 5 z 5

Kniha pro malé i velké, vždy pohladí duši.

zsykorova
22.02.2023 5 z 5

Krásný příběh, který mě dojal. Našla jsem v něm mnoho moudrosti.

LenZuzana
21.02.2023 5 z 5

Hodnotenie je výsledkom nostalgie, nebudem zapierať. Je to ten druh knihy kde budete žasnúť vo vašich 13 rokoch, že v 10 rokoch ste ju čítala a cítila úplne inak. Potom Vás prekvapí opäť v puberte, keď je svet plný lásky a v tej knihe je lásky na rozdávanie. A potom? Potom ju už asi čítať nebudete a ostane len pocit. Pocit skvelej knihy.

kralicekP.
20.02.2023 2 z 5

Malý princ je knížka, která se zaměřuje na dobrodružství dětské pohádky. Je to o tom, že Malý princ je zvědavý. Cestuje na planety. Na každé planetě se něco dozví. Nakonec je planeta Země. Tam chce najít lidi, aby si udělal kamarády. Narazí na lišku, která se s ním skamarádí. Knížka byla nic moc.

tereza5050
17.02.2023 5 z 5

Malý princ...krásná pohádka ve světě dětské fantazie.

Morana107
17.02.2023 3 z 5

Přiznávám, že mě odpuzovala nálepka POVINNÁ literatura. Ale nedalo se svítit, maturita je až moc velký strašák. Ale byla jsem příjemně překvapená, bála jsem se, že to bude spíš filozofická úvaha než epické dílko.
"Jsme zodpovědní za věci, které k sobě připoutáme", "Když se necháme ochočit, jsme odsouzeni plakat"... moudrost dětství, hloupost dospělosti
Děti jsou nepopsané listy papíru, pro které je všechno nové, obyčejné věcí se zdají být zázračné, fantazie dotváří nedokonalost světa.
Pohled dítěte na ubohé dospělé trosky... alkoholika, bussinesmana, krále... a počínání všech je nanejvýš "důležité a nepostradatelné" a všichni nevidí dál než za hranice vlastní bubliny.
Pro malého prince byla skutečná hodnota jen v jedné ubohé růži. Proč by měla být výjimečná? Byla k nerozeznání od milionů jiných. Ale navzájem se nechali ochočit. Strávený čas a péče z ní udělaly jeho jedinou v celém vesmíru. Žádná není jako tahle květina.
Snad se k ní chtěla jeho duše dostat a k tomu potřeboval odhodit zátěž pozemského těla nebo možná pro tak čistou duši byl náš svět až přiliš hloupě dospělý.