Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16237 2192

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Totojsemja
11.03.2016 4 z 5

Příjemná, úsměvná knížka, ale přece jen trošku přeceňovaná.

Luvák
11.03.2016 5 z 5

Výborné. Jednoduše.

jewarix
09.03.2016 5 z 5

Krásná "pohádka" s velmi hlubokým podtextem

Edona
06.03.2016 3 z 5

Malého prince jsem četla již podruhé a myslím, že jsem si z knížky vzala zase o něco více. Nicméně pořád nechápu všechnu tu chválu. Jistě, je to krásný příběh, nicméně podle mě je kniha zbytečně přeceňována.

Davina
06.03.2016 5 z 5

Opravdu magický příběh! Velice mě to dojalo (a že se to moc často nestává). Jsem ráda, že tento skvost si mohu vystavovat u sebe doma a přečíst si ho kdykoliv. Rozhodně je to jedinečná a neopakovatelná pohádka. Myslím, že lepší kniha, která má tak ojedinělý pohled na svět, se nenajde. 5* je pro tuto knihu málo.

kacimilek
06.03.2016 5 z 5

Konečně jsem si i já přečetla Malého prince. Ale není to takové to poprvé a naposled. Tahle knížka se prostě musí přečíst několikrát...a přemýšlet, hledat...

allebra
05.03.2016 4 z 5

Moc pěkná knížka, takže po druhém přečtení možná přidám poslední hvězdičku.

Pett
04.03.2016 5 z 5

Četla jsem ho jako malá holka a... nic... po letech jsem se k němu vrátila a.... ach, jsem okouzlena... musela jsem k němu dospět a možná si i něco odžít... asi... však, kdo z nás nemá někde tu svojí jedinečnou růži, která mu občas leze pekelně na nervy či se nenechá tu a tam ochočit... dokážeme ještě vidět srdcem nebo jsme věkem dočista zahnali své "malé já" a uvěznili jsme se v nemilosrdném světě čísel? Kdo z nás se někdy necítí opravdu osaměle?
Je to dětská knížka a mě bylo po dočtení ouzko a tolik smutno... měla jsem potřebu říct hned všem svým blízkým, čím pro mě jsou a jak jsou výjimeční... a jak moc výjimečný je tenhle příběh!

Martina.wardas
02.03.2016 5 z 5

dobrá knížka

RosMeggie
28.02.2016 5 z 5

Nádherná kniha... kterou nepochopí jen tak všichni... a zároveň v každém věku si z této knihy vezmeme něco jiného... nového... :)

Vaše Rose

LiliputQueen89
28.02.2016 5 z 5

Jako malá jsem tu knihu totálně žrala :D :) Super citáty^^

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Pěkná pohádka s krásnými a pravdivými citáty.

jennas
26.02.2016

Nádherná kniha, byť jsem se k ní dostala až po třicítce. :-) Myslím, že jedna z mála, ke kt. se vrátím.

Andylovehorse
24.02.2016 5 z 5

Jak tady tak čtu tyto komentáře, tak mě
tato kniha čím dál více fascinuje. Někteří lidé tu píšou, že tuto knihu je pro něj nemožné pochopit, jiný zase že knihu chápou.Já chodím do 4 třídy a knihu jsem pochopila.Nedokážu to žádným spůsobem vysvětlit ani popsat těm,co knihu nepochopily.Je ale moc krásná sama o sobě.Za mě 5★

asanita
24.02.2016 5 z 5

Nádherná hluboká kniha, ke které se rozhodně vrátím. :-)

petra4080
24.02.2016 4 z 5

Čtená opakovaně :-) Srdcovka.

ziriant
23.02.2016 5 z 5

Všechny mé předsudky ohledně "populárních knih" padají před Malým princem. Po tomto nejsem nic, vždyť jsem jen dospělá. Už dospělá. Ale občas jsou tu ty krásné okamžiky, kdy se ještě dokážeme ptát a vydržet u svého dotazu, dokud není zodpovězen, ať je to jakkoli společensky nekorektní. Občas si ještě vzpomeneme na to, jaké bylo býti dětmi. Krásný příběh.

mila.vesela
22.02.2016 5 z 5

Po letech jsem si znovu přečetla tuto kouzelnou knihu, jako malou mě nebavila, později jsem toho pochopila víc a nyní jsem jí četla se svým sedmiletým synem a hodně jsme si o ní povídali a já ji najednou viděla úplně jinýma očima.
"Dospělí jsou hrozně zvláštní, pomyslel si cestou malý princ."
A přitom je všechno vlastně tak jednoduché, tak jak jednoduše to popisuje kniha.
Co vidíme a co ne, vidíme srdcem nebo jen očima. Jak se staráme o sebe a své okolí a třeba i o svůj domov? Co je to odpovědnost. A kde jsou naše city. Kdo chce, najde odpověď na spoustu věcí.

Markét.t
22.02.2016 3 z 5

Jednoduše...

"Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné"

ElSalvador
21.02.2016 3 z 5

Zlatá klasika, která mne však nevzala za srdce až tolik, jak jsem původně čekal...