Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423706/bmid_maly-princ-YOE-423706.jpg 4 16237 2192

Nesmrtelný příběh havarovaného letce a malého prince, plný fantazie a neopakovatelné, jímavé atmosféry, znovu ožívá, tentokrát v luxusním vydání a v novém překladu Jiřího Pelána. Kniha obsahuje také dárkovou kartičku pro štěstí. Je určena čtenářům od 7 let.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

Le Petit Prince , 1943

DatabazeKnih100
19.01.2017 3 z 5

Dle mého názoru mírně přeceňované dílo. Nepopírám, že má kniha určitou hloubku a sdělení. Také si myslím, že zcela pochopit ji může jen mentálně vyzrálý člověk, což ji povyšuje na něco více než jen pohádkový příběh. Přesto ale nesdílím názor většiny zde hodnotících. Za přečtení však rozhodně stojí.

Berken
16.01.2017 2 z 5

Zajímavá kniha určená podle mého názoru spíše mladším, ale každý si v tom najde svoje.
Není to literatura kterou bych četl často a nějak mě to k ní netáhne. Jenže Malého prince si musí přečíst každý.Hodně filozofická kniha

bakjo95
16.01.2017 5 z 5

V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA!

Zdánlivě jednoduchý, ale přesto tak hluboký příběh.
Pokaždé když tuto knihu čtu, tak si z ní vezmu něco nového, něco jiného, čeho jsem si minule nevšiml...Doporučuji - 100%

Ni_kita
13.01.2017 4 z 5

"...A lidé nemají představivost. Opakují co se jim řekne..."
Trochu zvláštní ale krásný příběh, myslím že si v něm každý najde vlastní důvod, proč by si Malého prince měli přečíst i ostatní...

izfnp
12.01.2017 5 z 5

Asi nie som sama, ktorá má túto knižku na piedestále.

romana8163

Nejlepsi!

RichardvonT.
12.01.2017

Jejda, tady je k tisícovce komentářů a co ještě napsat? Knížka, ze které cituje Chuck Palahniuk nemůže být špatná:-)) Tečka.

MartinaSladkova
12.01.2017 5 z 5

Tak jednoduchý a přitom tak složitý příběh. Malého prince si musí zamilovat každý.

anonym02
11.01.2017 5 z 5

Knihu jsem si přečetla po druhé a zase jsem v ní našla něco nového. Je to prostě srdcovka, ve který člověk vždy najde něco jiného, co ho zaujme.

DragonLover
11.01.2017 3 z 5

Možná, že kdyby nám to nebylo nuceno jako povinná četba, někdy bych se k Malému princi dostala sama a snad měla i ze čtení příjemný zážitek. Asi jsem ještě nedospěla do fáze, kdy člověk (z mně zatím neznámých důvodů) vidí v tomhle díle krásný a pohádkový příběh, za kterým se skrývá něco víc. Zamyslela jsem se, to ano, je to hezky napsané, ale nemůžu říct, že bych si čtení nějak zvlášť užívala.

edith79
11.01.2017 5 z 5

Krásný příběh, který jsem ale musela přečíst dvakrát, abych mu přišla na chuť, protože je to zvláštní dílo, které může leckomu připadat nepochopitelné, ale ve své podstatě je krásně jednoduché a neskutečně milé.

Michalka98
10.01.2017 5 z 5

Jednoduchý, krásný pohádkový příběh, který je navíc doplněn o nádherné ilustrace. Moc hezká knížka.

Welinie
10.01.2017 3 z 5

Ne. Prostě ne. Je to sice klasika, kterou musí přečíst snad každý knihomol, ale mě se to nelíbí. Nebo nelíbí... né tolik, abych dala 5 hvězd.

krmelky
09.01.2017 5 z 5

Moje srdcovka ❤❤❤

Stolda
09.01.2017 5 z 5

Kniha, kterou jsem odkládal s tím, že nemám čas na dětské úvahy o životě. Loni na podzim jsem našel doma účtenku z Luxoru a tam uvedena tahle kniha. A tak jsem s napětím čekal věcích příštích. Jéžišek mi dávno odpustil, že jsem (ne vlastní vinou podotýkám,) vypátral, co bude pod stromečkem a já se po hektickém večeru a po povinném přejezení u štědrovečerního stolu těšil, až všechno utichne a my dva budeme šustit otáčejícími stránkami našich nových knih a maximálně cinkat lžičkou o skleničku s vánočním punčem. A taková pohoda nastala a já během jednoho večera přečetl tuhle úžasnou knihu a při cestě na půlnoční jsme se bavili o Malém princi a o tom, co by na tenhle náš svět asi říkal, což umocnilo nejen zážitek z čtení téhle krásné knihy, ale i celý sváteční den zakončen právě půlnoční mší. . Určitě ale souhlasím s tím, že knihu nemohou vstřebat mladí a už vůbec ne děti. Nemyslím, že kdybych ji četl vnučkám, že by věděli, o čem jim to vlastně čtu. Ale pro mě nejen samotné čtení, ale i okolnosti při čtení této výjimečné knihy zůstanou, pevně doufám,nesmazatelně vepsány do mé šedé kůry .

Sidonie
08.01.2017 3 z 5

Hezká knížka, ale podle mě prostě příliš přeceňovaná.
Je to pohádka s nějakými těmi metaforami a dojemnými momentkami.
Za přečtení to stojí, není to ani moc dlouhé, ale nedělejme z toho víc, než co to je.

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Jako malá jsem knihu četla z donucení. Vůbec mě nebavila. Koho zajímá, proč zhasl tu lampu? Jak si mám asi ochočit lišku?
Takhle nějak jsem to viděla jako malá. Kniha se mi zhnusila. Pak ale přišla povinná četba, a co tam nebylo? Malý princ. Musela jsem si jí přečíst znova a i k mému srdci si našla cestu. Dnes jsem na knihu koukala jako na knihu, která je skvělá. Byla v ní moudra, která byla velmi čtivě napsaná. Knihu by si měl přečíst každý, ale asi až ve starším věku.
Musela jsem si jí přečíst ještě jednou a zase v ní bylo něco nového.
Určitě to nebylo naposled, co jsem knihu četla

NaiTenshi
08.01.2017 5 z 5

Co k Malému princi říct ? Prostě srdcovka.

katicaj
08.01.2017 5 z 5

Jedno slovo: srdcovka! Opravdu doporučuji. Četla jsem ji na ZŠ, gymplu i teď na VŠ a pokaždé si z ní odnesu něco jiného.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Velice krásná, čtivá a zajímavá knížka, která osloví čtenáře každého věku. Vřele doporučuji!