Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5048 1173

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

AndulinaU
27.08.2023 3 z 5

Je to fajn knížka, příběhy docela ze života. Jediný, co mi vadilo, že to mohlo být zasazený do obyčejnějších rodin, a ne nejlepší plastický chirurg, nejlepší fotbalista, nejlepší moderátorka, nejlepší modelka,...

Market-k-a
15.08.2023 5 z 5

Skvělá letní dovolenková četba, knížka, která zlepší náladu a u které se nasmějete :)

Ale... Mám přeci jen jedno ale... Nemám ráda, když se do komedií obecně, ať už jsou to knížky nebo filmy, dává téma smrti a vážných nemocí. Ano, patří to do života, ale myslím si, že když už komedie a mám se smát (a na to má pan Hartl talent), tak bych tam toto prostě nedávala.

MarceD.
10.08.2023 2 z 5

Ježkovyvoči, to byla ale divočina, klasický Hartl. Ale zase jsem asi ani nic jiného nečekala. Byla to správná letní odpočinkovka.

katieeannee
17.07.2023 4 z 5

Do první části knihy jsem se musela nutit, něco mi v ní chybělo, zároveň mě zajimal příběh dál a pak se to nějak víc rozjelo a najednou jsem se do všech postav zamilovala a hltala co je čeká. Místy je kniha předvídatelná, ale asi to ničemu nevadí, na jiných místech (na málo teda) mě překvapila. Za Fida a Bublinu klobouk dolů :) a konec mě taky dostal, klidně bych četla dál takže souhrnem pěkná odpocinkova kniha, která u mě i vyvolala emoce. Zasazení do obdobi komunismu po součástnost mě bavilo.

helusa2
18.06.2023

Uff, tak to mám konečně za sebou.. Nebudu hodnotit hvězdičkami, protože je můj problém, že jsem si špatně vybrala..
Po Prvokovi a spol., kteří se mi líbili, jsem poslouchala toto jako audioknihu a upřímně - velmi jsem se trápila. Dojem mám jak u Radky Třeštíkové - ne, že by to bylo špatně napsané, ale asi jsem naštěstí z jiné planety a nemám okolo sebe tak citově ploché, a přisprostlé živočišné okolí..
Jediná dějová linka, která mi utkvěla v paměti, byl příběh Táni a Patricie.
Navíc ta audiokniha byla ta nejhorší, co jsem kdy slyšela! Jakákoli citace řeči holky namluvená bárbínovsky připitomělým falzetkem, občasné dost falešně zazpívané vložené písničky (s úplně jinou melodií, než ve skutečnosti jsou) - no fakt utrpení..

petra3242
14.06.2023 1 z 5

No.... Tohle mě moc nenadchlo, kniha mi nijak zábavná nepřišla, zasmála jsem se možná dvakrát... Četla jsem ji několikrát a na třetí pokus konečně dočetla. Příběh mi nepřišel vtipný, spíš směšný a místy dost trapný. Možná pan Hartl píše dobře, mně osobně se ale kniha vůbec nelíbila. Alespoň jedna hvězda za snahu...

maryska09
11.06.2023 4 z 5

Výborná kniha pana Hartla, čtenáře pobaví, čte se sama, není nikde nudná ani plytká, prostě baví. Hlavní postavy si každý zamiluje a drží jim palce, bez ohledu na situace, které právě zažívají. Díky za takovéto pohodové knihy.

Davik77cz
09.06.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl, nahlas jsem se musel smát a to ještě hodně dlouho po přečtení... :-) Tak tahle kniha nemá chybu!

Jankaa
04.06.2023 5 z 5

Patrik Hartl je moje novodobá Zdena Frýbová :-)
Přečteno za jeden den a jdu shánět další.

Kulda1981
18.05.2023 5 z 5

Tahle knížka se mi fakt líbila. Výborný humor.

Martinalib
15.05.2023 5 z 5

Nejlepší Hartlova kniha....náhled do života za komunismu a vztahový propletenec hrdinů...

Alizon
15.05.2023 4 z 5

Docela dobrá jednohubka. Moje druhá kniha od autora - a opět jsem dostala to co jsem čekala: lehčí čtení na pobavení se. Autor s nadhledem a vtipem líčí vztahové propletence několika hrdinů, místy brnká na emoce. Myslela jsem si, že po dočtení na knihu hned zapomenu, ale jisté momenty se chytily drápky. Takže za mě dobré.

georginaa
25.04.2023 4 z 5

Náhled na rodinný život, já tvrdím, že sex je prostě důležitý v každém vztahu. Pokud je ho málo a nebo vůbec, touží si to každý vyhledat jinde. Pokud jeho moc, snaží se více omezovat. Ani jedno není to pravé ořechové, jenže každý to má v hlavě nastavené jinak. Nedá se určit co pro koho je výhodnější. Tím se dostáváme do příběhů lidiček, kteří stále hledají ty pocity uspokojení. No říct můžu jedině to, že Hartl umí krásně vyprávět o těch vztazích a příběh se mi vlastně i svým způsobem líbil.

soupik2012
17.04.2023 3 z 5

U knih pana Hartla to mám jako na houpačce. Některé se mi líbí opravdu hodně moc a jiné zase tak moc ne. A do této druhé kategorie musím bohužel zařadit také Malý pražský erotikon. V nejlepším se má přestat, to mě tak napadlo, když jsem se dostala do poslední třetiny této knihy. Začátek byl povedený. Dvě sousedské rodiny a prolínání jejich osudů. Zasazení děje do období totality samo o sobě přináší spoustu námětů k absurdním situacím. Dnes se tomu již směji a tyto absurdní situace jsou v této knize tím nejlepším, ale ono to moc k smíchu nebylo, takové zkrátka bylo naše žití. Po revoluční období již nenabízí tolik zajímavých příběhů a dost často jsem se téměř nudila. Celkově je to asi lepší trojka, ale ani audiokniha, kterou velmi průměrně načetl pan Jiří Kubeš se příliš nevydařila. Proto zapisuji tři.

jitka7326
17.04.2023 5 z 5

Čtivá kniha o vztazích a životě, co i přinutí k zamyšlení.

Mirkatka
10.04.2023 4 z 5

Zajímavá oddechovka. Doporučuji na dovolenou.

ondras666
13.03.2023 4 z 5

Kniha o osudech dvou rodin a jejich životních cestách. A jejich sexuálním životě. Trochu jsem místy čekal kdy spolu skončí Honza a Zbyněk nebo všichni společně jako jedna velká rodina, kdy jde každý s každým. To trochu ubírá na hodnocení.
A hvězdu dolů za smrt Bubliny. Takhle fakt ne!

Péťa Z.
09.03.2023 4 z 5

Autor se podle mě dobře popasoval s příběhem o několika lidech v rámci několika let. To vzájemné propojování a rozcházení osudů mě bavilo.
Knížka je psaná čtivě a místy vtipně. Ale nevyrovná se o tolik zábavnější knize Prvok, Tečka, Šampón a Karel.

Zelený.úval
18.02.2023 5 z 5

Byla to moje první kniha od autora a rozhodně ne poslední. :-) Děj hezky plynul a i když tam bylo hodně jmen, tak jsem se ani jednou v nich neztratila. Líbilo se mi, jak se příběh vyvíjel během stárnutí všech postav. Skoro jako malé Vyprávěj. :-)

katlouc.ha
13.02.2023 5 z 5

Od pana Hartla jsem zatím četla jenom Okamžiky štěstí, které se mi celkem líbily, ale ne na plný počet. Erotikon jsem zkusila vloni jako jeho druhou knihu a líbí se mi mnohem víc. Moc hezky se čte, člověka pobaví, ale nutí i k zamyšlení.