Mikulášovy prázdniny

Mikulášovy prázdniny https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8623/bmid_mikulasovy-prazdniny-Unz-8623.jpg 5 490 44

Malý Mikuláš série

Humorné historky ze života malého francouzského školáka, tentokrát z prázdnin u moře.

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , BB art

Les vacances du petit Nicolas , 1962

Lucka66
17.04.2012 5 z 5

Super kniha ale Mikulášovi patálie se mi líbily o trošku víc :)

reykjavik
23.03.2012 5 z 5

Vtipná kniha, která pobaví, potěší i zaujme. Svým jednoduchým dějem ji pochopí každý , což neznamená, že je špatná.

Naglice
30.01.2012 4 z 5

Když jsem knihu četla, nadávala jsem na velmi dlouhá souvětí, která autor často v této knize užívá.
Příklad: "Každý rok,chci říct loni a předloni, jelikož předtím jsem byl ještě moc malý a nepamatuju se na to, zkrátka rok co rok se tatínek s maminkou hádají, kam se pojede na prázdniny, a nakonec se maminka rozpláče a prohlásí, že pojede k mamince, a já se dám taky do breku, jelikož mám bábinku hrozně rád, ale u ní není moře ani pláž, a potom se stejně jede tam, kam chce maminka, ale ne k bábince."
Autor si také velmi rád hraje se jmény, během prázdniny Mikuláš potká své nové kamarády Ignáce, Horáce, Pafnuce, Pankráce, Serváce a Bonifáce. Na dalších prázdninách je to Hubert, Herbert, Gualbert, Robertek, Norbert atd. Je to na jednu stranu velmi povedené, na druhou stranu v knize postavy vystupují tak často, že jsem v tom měla chvílema pořádný zmatek.
Jednotlivé příběhy jsou veselé, je v nich krásně popsáno, jaké starosti mají s dětmi rodiče a jak se na to dívají samotné děti. Nicméně si neumím představit, že bych takové děti potkala, protože bych je asi zabila. :-)

Barča13
20.12.2011

Knížka, u které jsem se zasmála už jako malá, když mi ji mamka předčítala před spaním, a i v pozdějším věku mě pobavila.

prázdniny

Část díla