Mikulášovy prázdniny

Mikulášovy prázdniny https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8623/bmid_mikulasovy-prazdniny-Unz-8623.jpg 5 490 44

Malý Mikuláš série

Humorné historky ze života malého francouzského školáka, tentokrát z prázdnin u moře.

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , BB art

Les vacances du petit Nicolas , 1962

gretl74
13.11.2018 5 z 5

Prostě Mikuláš - tady není co dodat. Pro malé i velké.

_Michelle_
27.08.2018 5 z 5

Ideální knížečka na letní večer. Umí navodit dobrou náladu a následně krásné rozesmáté sny. Moc jsem se pobavila a při vzpomínce na plážovou příhodu spojenou s hloubením jámy mám úsměv na rtech i teď. Tak vzhůru k moři či hurá na tábor! P. S. "Odvahu" přátelé.

Květi62
21.05.2018 5 z 5

Super oddechová knížka, u které se všichni pobaví.

Elulilinka1
07.03.2018 5 z 5

U této knihy jsem se velmi nasmála a proto opravdu vřele doporučuji...

Vidlička
13.10.2017 4 z 5

Určitě víc pro dospělé než pro děti. Já ji četla až jako "velká" a chlámala jsem se hrozně. Jsem si jistá, že děti si z ní vezmou asi jen zlomek toho, co "velcí". Ale každopádně Jistota a Klasika.

kuba2006
20.07.2017 5 z 5

dost dobre

kaci_bunny
08.11.2016 4 z 5

Super knížka, i po tolika letech mě pořád strašně baví! Mikulášovy příběhy jsou legendární. Doporučuju si knížku přečíst i když vám už není 10, nejspíš váš to příjemně překvapí.

Tarantino
29.08.2016 5 z 5

Je neuvěřitelné, že to je neskutečně vtipné i po půlstoletí. Skvěle napsané!

borknagar
18.07.2016 5 z 5

Goscinny měl dar bavit. Psal lehce, vtipně a jeho knihy čte celý svět. Mikulášovy prázdniny jsou tak trochu jiné, jelikož tu nemáme Vendelína, Celestýna, Kryšpína, Viktorína a další kluky ze třídy. Ale nahradí nám to jiná parta kluků, která je stejně vtipná a má podobné klučičí problémy. Kniha by se dala rozdělit na dvě části, část odehrávající se s rodiči na dovolené a část táborová, která mi přišla o něco více k popukání. Opět jsem se náramně bavil a některé vtipné scénky a hlášky jsou k nezaplacení. A hurá na další díl, protože je krásně a protože se chci zasmát spolu s Mikulášem......

EvaEma
13.07.2016 5 z 5

Skoro mam pocit, ze je to vic pro dospele (aspon pocatecni neshody rodicu a mamincina bravurni manipulace).... Jama a kyblik pobavily uplne vsechny :-)

Merynkaw
01.04.2016 5 z 5

Tak při této knize jsem se zasmála já i děti, všichni jsme si tam něco našli a už kupuji další příběhy o Mikulášovi!:-)

TSEARTH
14.06.2015

Tuto knihu doporučuji, protože je vtipně psaná. I když je ze starší doby, klučičí problémy jsou aktuální.

SalomeH
29.03.2015 1 z 5

Situace, kdy kluci prostě křičí tak, že jsou z toho všichni kolem zoufalí, mi prostě nepřijdou vtipné. Mikulášovy příběhy mám ráda, hledání všemožných důvodů, proč si kluci rozbíjejí noc, se mi líbí, ale tady prostě chybí ta část, že jsou vlastně nakonec všichni spokojení.
Tolik k první části o rodinném výletě. Druhá část o táboře je o nco lepší, ale málem jsem se k ní ani nedostala.

nakavusterezou
09.01.2015 5 z 5

Četla jsem ji ještě jako dítě a hrozně mě bavila. Mám v plánu si ji přečíst i v budoucnu.

Annie G.
12.12.2014

Pokud si dobře vzpominam, tento dil mě nebavil tolik jako ty dalsi. Na co si ale urcite pamatuji je to, ze se mi hrozne libil ten pribeh kde Mikulasuv tata kopal jamu :-DD

Modrina
23.06.2014 5 z 5

Mikuláš je prostě jistota, když jste naštvaní na celý svět. :)

tyzik.cejka
06.07.2013

první stránky knihy u moře jsou docela nuda Mikuláš na táboře je lepší přesto je to na tři hvězdy nejhorší díl

Kate.S
02.12.2012 5 z 5

Moje oblíbená knížka. Když nezaujme, musí alespoň pobavit:D

Maica
25.08.2012 5 z 5

Zbožňuju Mikuláše! V příbězích je cítit nádherná lehkost a bezstarostnost. Čtu to pořád dokola a s každým přečtením se mi to líbí víc a víc.

honajz2
14.06.2012 5 z 5

Miluji Mikuláše v každé podobě.

prázdniny

Část díla