Malinkatý kretén

Malinkatý kretén https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12920/bmid_malinkaty-kreten-sjV-12920.jpg 4 365 64

Humoristický román, v němž dva skotští teriéři Andrýsek a Ronánek přesvědčují dámu středního věku, že i po rozvodu může být život báječný a vzrušující. Vypravěčka románu Ela hned v úvodu knihy šokuje svého manžela, když jeho návrh na rozvod přijme s bohorovným klidem a okamžitě si začne plánovat život podle svého. Nečekané maléry, průšvihy a katastrofy, které život přináší, se líbí především Ronánkovi,který se díky své imunitě vůči jakékoliv výchově vysloužil přezdívku Malinkatý kretén.Jeho reakce na různé rodinné a společenské události jsou tak svérázné, že se často poštěká nejen se svým bráchou Andrýskem, ale i s Elou. Nejpůsobivější nadsázka celého románu tkví v tom, že se Ela umí se svými psy sice dohovořit, to však neznamená, že se s nimi shodne.... celý text

gilt
25.08.2015

Knížka je vtipná, skoťáci jsou skvělí, dovolená na horách paráda. Jen ta politika - docela nuda.

KatnissLavender
25.08.2015 2 z 5

Pasáže v nichž hrají hlavní roli psi jsou naprosto dokonalé, zbytek bohužel nudí a nijak nenadchne...

DariDerek
04.08.2015 5 z 5

Velmi jsem se pobavila, kniha je vtipná, svižná, super :) v recenzi se dozvíte více :)

Medunkavera
29.05.2015 2 z 5

Robin byl úžasnej. Úúúúžasnej. Byla to děsná sranda a zároveň jsem obdivovala majitele tohohle psa, že si ho stále nechávají. Vždyť . . . co on už jim všechno provedl . . . co škody jim způsobil . . . Na druhou stranu jsem chápala, že se nemohou zbavit psa, kterého mají rádi.
Jasně, když mám psa ráda, nechám si od něj líbit všechno.

A tak jsem si okamžitě pořídila Malinkatého kreténa.
A . . . tohle bylo jedno veliké zklamání.
Tady jsem na stránce, kdy tedy vypravěčka románu - po sdělení svého manžela, že jí opouští, nasedá do auta a s bohorovým klidem začne plánovat život podle svého - knihu zavřela a věnovala ji dál.

aji
06.05.2015 1 z 5

Většinou přečtu vše, i když mě to trochu nebaví. Tuto knihu jsem ale odložila docela brzo. Vůbec mě to nijak neoslovilo a nezaujalo.

michimuller
12.02.2015 5 z 5

Malinkatý kretén je malinkatý kretén...prostě oddychovka, když je člověk ze všeho světa tak nějak na dně a sahá mu po krku deprese, tohle ho donutí se začít smát. A pokud máte doma ještě navíc pejska, podíváte se do jeho oddaných očí a v hlavě vám zazní hláška jak vás má páníčka na salámu, dáte autorce hvězdiček klidně šest. V tomhle se dá číst a listovat celý život.

masinkas
11.01.2015 5 z 5

Skvělá vtipná kniha plná neuvěřitelných situací :-). Osobnost Sašíka je jednou z nejlepších.

gallovl
27.11.2014

Vtipné, ironické, oddechovka na dovču - zvlášť pro lidi, kteří si nedovedou představit život bez zvířat a také dobrovolně krmí podobného tyrana;-))).

vrony
20.11.2014 4 z 5

Zábavné.

bh69
09.10.2014 3 z 5

Zatím jsem tak ve čtvrtině, ze začátku se kniha četla dobře, ale postupně mi začíná nějak vadit stále stejný ironizující styl, začíná to být trochu únavné a vypravěčka mi přijde nějak míň a míň sympatická. Z psích "komentářů" jsem taky trochu rozpačitý... Negativně na mně působí hlavně zbytečné odkazy na tehdejší politiku (tím spíš, že autorka měla zřejmě poněkud levicově zapšklý pohled - aspoň mám z toho ten dojem). Takže hodnocení snižuju z 4 na 3. .... Nakonec jsem politiku překousnul, beru to jako obraz doby a určitého názoru (taky pěkně ukazuje, že kritizovat umí kdekdo, ale to ještě neznamená že je schopnější nebo morálnější než ten koho kritizuje), a knížku dočetl. Není to tak špatné, občas docela dobré příběhy ze života.

vladka31
24.08.2014

Další ze stálic, které mám přečtené kolikrát dokolečka....asi bych nespočítala. Výborná knížka

Modrina
20.05.2014 1 z 5

Tuhle knížku řadím mezi tři autorčiny zcela nečtitelné knížky. Tuhle jsem nakonec dala, ale již nikdy víc..

Similar
06.02.2014 5 z 5

Moje srdcovka. Jedna z mála knih, kterou jsem přečetla X-krát a nikdy neomrzí. Pejsci, komentující dění kolem sebe je pro mě originální a neotřelé. Jen škoda, že už nám nic paní Frýbová nenapíše.

Rachel
01.02.2014 5 z 5

Narozdíl od ostatních komentujících mě na téhle knížce baví hodně právě ty části točící se kolem politiky. naposledy jsem ji četla před prezidentskou volbou a spousta věcí mi přišla hodně aktuální, třeba "voblizujou se jak Klaus se Zemanem" :)

starenapanena
23.10.2013 2 z 5

No Robin se mi líbil víc.Na můj vkus moc politiky.Ale jinak dobrý.

Mystifica
14.10.2013 4 z 5

Veselá oddechová knížka. Opět o pejskovi. Zrovna v tomto díle je vidět, jak Frýbová přirovnávala pejsky k malým dětem, na epizodě se Sašíkem a Ronánkem.

Moška
17.07.2013 4 z 5

Robin se mi líbil víc...

Startrek_lu
18.03.2013 5 z 5

Velmi vtipná kniha plná groteskních situací :-) Mám ji moc ráda a čas od času si ji přečtu pro dobrou náladu.

Kula
14.03.2013 5 z 5

Vypravěčkou je uznávaná spisovatelka Ela, dáma středního věku, ale velmi mladého ducha. Ve vyprávění jí sekundují dva skotští teriéři, kteří glosují téměř každý Eliin počin. Čtenář je do příběhu "vpuštěn" v okamžiku, kdy Eliin manžel Oldřich navrhne Ele rozvod a ona bez mrknutí oka, ba s vnitřním jásotem a vidinou nikým neomezené svobody, souhlasí. Děj je situován na počátek 90. let, a tak se Ela několikrát nechá zlákat k účasti v nově vznikající politické straně, aby pokaždé odešla zklamaná a utvrzená v poznatku, že do politiky jde každý s cílem pomoct pouze sám sobě. Kritika nově nastoleného "režimu" kapitalismu pod taktovkou Klause se táhne celou knihou, a bohužel černé prognózy, které Ela a její přátelé pronášejí, došli v těchto letech naplnění. Malinkatý kretén je svěží, příjemný příběh nejen pro milovníky psů.

danku
10.03.2013

Ráda čtu všechny knihy od paní Frýbové. Nejraději mám však tuto knihu. Také mám doma takového malinkatého kreréna - :). a podobné zážitky.