Malinkatý kretén

Malinkatý kretén https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12920/bmid_malinkaty-kreten-sjV-12920.jpg 4 365 64

Humoristický román, v němž dva skotští teriéři Andrýsek a Ronánek přesvědčují dámu středního věku, že i po rozvodu může být život báječný a vzrušující. Vypravěčka románu Ela hned v úvodu knihy šokuje svého manžela, když jeho návrh na rozvod přijme s bohorovným klidem a okamžitě si začne plánovat život podle svého. Nečekané maléry, průšvihy a katastrofy, které život přináší, se líbí především Ronánkovi,který se díky své imunitě vůči jakékoliv výchově vysloužil přezdívku Malinkatý kretén.Jeho reakce na různé rodinné a společenské události jsou tak svérázné, že se často poštěká nejen se svým bráchou Andrýskem, ale i s Elou. Nejpůsobivější nadsázka celého románu tkví v tom, že se Ela umí se svými psy sice dohovořit, to však neznamená, že se s nimi shodne.... celý text

Ellis
04.11.2012 5 z 5

Knihy od Frýbové čítávám ráda, takže občas po delším čase si některé přečtu opakovaně. Měla jsem chuť zase na nějaké ty lotroviny s pejsky. Na rozdíl od prvního čtení kdysi dávno jsem se ted bavila mnohem víc. Autorka má ve svých knihách často za hlavní hrdinku velmi chytrou, velmi samostatnou, emocionálně silnou, zvířata milující, muže využívající, ženu. To se čte dobře:-). Bavilo mě, s jakou lehkostí se rozvedla se svým mužem, jak jí zatápí její Andrýsek, jaké trable si užívá bývalý manžel s novou přítelkyní a psem atd. Nasmějete se fakt dost, protože nechybí známý sarkastický humor.

Jediné co mi moc nesedělo, byly rozhovory pejsků a politika (i když ve všem má autorka v podstatě pravdu). Jinak je to prima kniha.

jasmína
15.07.2011 3 z 5

Mám moc ráda pejsky, máme king kavalíra španěla :), a tak je jasné, že se mi kniha líbila..

Alena Tajemná
13.03.2011 5 z 5

Snad vás špetka politiky neodradí, protože jinak přijdete o veliký kus humoru všedního dne "se psem" :) Miluji postavu Ronánka, egoistického skoťáčka

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z nemnoha knih, u kterých se budete smát nahlas :o)