Malinkatý kretén

Malinkatý kretén https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12920/bmid_malinkaty-kreten-sjV-12920.jpg 4 365 64

Humoristický román, v němž dva skotští teriéři Andrýsek a Ronánek přesvědčují dámu středního věku, že i po rozvodu může být život báječný a vzrušující. Vypravěčka románu Ela hned v úvodu knihy šokuje svého manžela, když jeho návrh na rozvod přijme s bohorovným klidem a okamžitě si začne plánovat život podle svého. Nečekané maléry, průšvihy a katastrofy, které život přináší, se líbí především Ronánkovi,který se díky své imunitě vůči jakékoliv výchově vysloužil přezdívku Malinkatý kretén.Jeho reakce na různé rodinné a společenské události jsou tak svérázné, že se často poštěká nejen se svým bráchou Andrýskem, ale i s Elou. Nejpůsobivější nadsázka celého románu tkví v tom, že se Ela umí se svými psy sice dohovořit, to však neznamená, že se s nimi shodne.... celý text

vera5841
10.02.2019 3 z 5

Řekla bych, že v knize se prolínají dvě linie

první ve které autorka popisuje příhody se svými čtyřnohými mazlíky. To je vesměs příjemné čtení, které jistě ocení většina pejskařů.

Druhá ve které se autorka věnuje politické situaci. I přes nadčasovost jsem byla nucena některé stránky přeskakovat, abych se vůbec dočetla dál.

Nejhorší když se obě roviny sejdou a pejsci "rozumí" politice

Kdyby zůstalo pouze u humorné knížky pro milovníky psů, ocenila bych to více

JancaMia
10.10.2018 2 z 5

Krásný dojem z knížky kazí věčné glosování tehdejší politické scény ..

xena2711
09.09.2018 2 z 5

Jednou a dost. Kniha jsem dočetla, ale s velkým sebezapřením. Pokud šlo o běžný život, tak se to dalo. Ale diskuze psů a pak to velké množství politiky, to bylo dost mimo.

attila1
13.07.2018 3 z 5

U této knihy jsem se chvílemi trápila.Některé části se četli dobře,ale jiné fakt dřeli. Jinak za mě průměrné hodnocení.

Lavin
14.02.2018 5 z 5

Pro pobavení a oddych skvělá.

Arminia
22.11.2017 5 z 5

Moc vtipně napsané, dost jsem se bavila. Pokud máte doma psa, doporučuji.

lulu0605
04.10.2017 3 z 5

Oddychovka, nebavilo mě řešení politiky.

Devorah
21.09.2017 2 z 5

Kniha je pojata jako humoristický román, který se točí kolem ústřední dvojice skotských teriérů. Jenže, bohužel, autorka má neustálou potřebu - jako ostatně ve většině svých knih - se ke všemu vyjadřovat, politika, situace ve světě, která Malinkatého kreténa zase sráží zpět. Jazykový styl je je spíše průměrný, neustálé opakování určitých schémat v ději, bez sebemenší obměny čtenáře spíše ruší, než baví a vtipnosti rozhodně nepřidává.

stovickovam
16.08.2017 4 z 5

Autorka má i lepší knížky. Části s politikou mi nic neříkaly, možná protože jsem tu dobu nezažila. Hlavní hrdinka je super manipulátor s chlapama :D

gleti
11.08.2017 3 z 5

Zábavná kniha s otravnými politickými částmi, proto za tři. Robinové mě zaujali víc.

Kerberos
27.06.2017 4 z 5

Kniha,kterou jsem četla víckrát,super,nasmála jsem se.

syskas
11.06.2017 3 z 5

Fajn kniha, taká oddychovka. Ale politické časti ma dosť otravovali, mnohé som úplne preskakovala.

Mabie
06.03.2017 2 z 5

Toto je zase kniha, kde je mi líto, že ji autorka znásilnila politikou a vůbec všeho bylo nějak moc. Vypravěčka tak trochu Brouk Pytlík - všechno ví, všechno zná a od všeho má klíče.
Věčná škoda, kniha měla potenciál, který se utopil v sarkasmech a kniha prostě NEBYLA LASKAVÁ.

veronika9968
29.01.2017 5 z 5

Super kniha.cetla jsem i Robina a taky super

lenkasedl
10.01.2017 3 z 5

Čtu to jako uspávadlo. Už několik týdnů :-) Nerozčiluje mě to, chvíli mě to baví, dobře se při tom usíná. Jen mě zaráží skloňování zájmena já - ve 2. a 4. pádě je použito vždycky "mne" - to snad ani není česky...

Tlapka
21.11.2016 4 z 5

Knížku jsem zčásti četla už jako menší, a to kvůli scénkám s pejsky. Postupně jsem svůj záběr rozšiřovala, až jsem ji jednou konečně přečetla od začátku do konce. Ani ta politika mě nenudila, i když moje parketa to rozhodně nebyla. Nejlepší jsou kromě skoťáčků scénky s Markétou (zmatkování na cestách a Hailey, koho mi to připomíná?) a pobyt na horách.
Jedna hvězda dolů by šla za ne úplně sympatické postavy, další půlku bych dala za tu politiku, ale to nejde, takže férovější budou 4*.

ber-tram
04.10.2016 3 z 5

Měl bych komentovat literární počin, a zatím bych radši už konečně setřel jeho původce - malinkatou velikášskou grafomanku (ač patří mezi mé favorizované spisovatele).
Kde jiný psavec občas zaslouženě oráží tvůrčí odmlkou, tam ona držkoklapným buldozerem hrne a hrne další story až je z toho 600 stran (nepřímo přiznaných obrazů z vlastního života).
Coby posedlá čoklofilka tentokráte vkládá své sarkastické politicko-společenské rozumy i do tlam frackovitých němých tváří, vnímá svět notoricky černobíle (buď super charakter nebo arci ksindl, nic mezi tím) a falešně empaticky, když v roli suverénní zpovykané paničky žijící si hrubě nad poměry v péči posluhovaček buď ve velkoplošném kvartýru či na venkovské usedlosti lamentuje například nad osudem kromobyčejně čestné, dobrosrdečné, obětavé, odborně špičkové, nenahraditelné, přetížené a napálené felčarky, která poté, co ji - jak jinak než sprostě - odkopl manžel, se tísní s děckem v garsoniéře a živoří od platu k platu... Jak dojemné.
No, je to kapánek slovní průjem čili proudí v komických návalech a rychlým tempem, že sotva doběhnete, načež za chvíli o něm nevíte. 46/16

Mišmiš
20.04.2016 5 z 5

Pro mě kouzelný návrat do dětství :-) Je to vtipná, milá knížka :-)

katerina5544
11.02.2016 4 z 5

Pro pejskaře kouzelná knížka, vždy když byli na scéně pejsci tak jsem se opravdu nasmála. Oproti tomu části pouze s lidmi mě velmi zklamaly. Kdyby nebyly v knize pasáže o politice jenom by jí to prospělo, nebylo to zajímavé, přeskakovala jsem, naprostá nuda. Bohužel i lidské postavy mi byly vesměs nesympatické, arogantní, rozmazlené, přehnaně asertivní... Knihu mám doma a jsem ráda, ale mám v plánu si označit jen ty části kde jsou pejsci a zbytek ignorovat, což je velká škoda.

Temný snílek
29.08.2015 4 z 5

Malinkatý kretén je kniha se zajímavým nejen názvem, ale i dějem a postavami. Ocení jí spíše ženy, kterým se bude jistě líbit ženský pohled na vztahy, muže, politiku a psy, vše promýchané s humorem a zábavou.