Vzpomínky ledu

Vzpomínky ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5349/bmid_vzpominky-ledu-zo6-5349.jpeg 5 527 77

Malazská Kniha padlých série

Na rozervaném kontinentu Genabakis se zrodila nová, děsivá říše – Pannionské dominium. Jako příval zkažené krve se rozlévá po kraji a pohlcuje všechny, kteří odmítají uctívat slova jejího nepolapitelného proroka, Pannionského věštce. Do cesty se jí staví nejistí spojenci: houfec Dujeka Jednorukého a Whiskeyjackovi Paliči mostů a s nimi jejich staří nepřátelé. Fanatici Pannionského věštce jsou proti nim v ohromné přesile a oni sami se snaží zapomenout na své dřívější rozpory. Musí se pokusit získat další spojence, včetně neznámého žoldnéřského bratrstva, Šedých mečů, které bylo najato, aby před fanatickými hordami bránilo město Capustan. Ale přicházejí i starobylejší klany. V odpověď na volání povstaly řady nemrtvých T'lan Imass. A něco mnohem temnějšího a zlovolnějšího zřejmě ohrožuje samotnou podstatu tohoto světa. Chodby jsou otrávené a všude se povídá o Zmrzačeném bohu, jenž se osvobodil a chystá strašlivou pomstu… V této knize se vrací mnoho klíčových postav z Měsíčních zahrad a přestavuje se zde houf pozoruhodných nových hráčů.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

Memories of Ice , 2001

Kismar
29.03.2015 5 z 5

Zatím nejlepší díl MKP. Jestli jste si mysleli, že první dvě knihy epické, tak tohle je úplně na jiné úrovni. Těch pár věcí co vám autor prozradil do sebe krásně zapadnou (samozřejmě přibudou i nové otázky). K tomu všemu přibudou i nové postavy například moji oblíbenci z tohoto dílu Itkovian a Kallor (já vím no :-)).

Richie1
16.01.2015 5 z 5

Další skvělé pokračování ságy, další boje, mocenské intriky, osudové setkávání ras a národů. Tažení proti Pannionskému dominiu se ukázalo jako nesmírně obtížné i pro spojené armády Malazské říše a jejích odpůrců. Dobývání Capustanu bylo heroické, gardy Šedých mečů bojovaly proti obrovské přesile. Vyvrcholení knihy bylo strhující, meč a magie na plné scéně. A opět se trochu více odkrylo z neuvěřitelné historie Malazského světa.
3.2.2017 - čteno podruhé - 100%

Ruzaaa
27.12.2014 5 z 5

Tak tohle byl vážně zážitek. Hlavně bitvy o Capustan a o Korál, které byly opět parádně popsané. Velmi doporučuji, autor se konečně rozjel (nebo já konečně začla chápat:)). SPOILER: Smrt Whiskeyjacka a Itkoviana mi dala zabrat, taktéž "převtělení" Toca do Anasterova těla. A konec se vzkříšeným Kalousem a jeho připomínka Psího řetězu a Coltaina, to byla pecka. Už se moc těším na další díl.

Davies182
22.10.2014 5 z 5

Střípky megalomanského fantasy eposu začínají konečně tvořit jakousi zábavně přeplácanou mozaiku. Nejen nekromantova partička či dechberoucí bitva o Capustan si musejí získat úplně každého. Jinak totiž nemáte srdce. Stávám se závislým na autorovi a beznadějně se do něj zamilovávám.

witko
05.09.2014 5 z 5

Není hluché místo. I já jsem propadl kouzlu tohoto vypravěče. Chytí a nepustí.

kacka07
20.07.2014 5 z 5

Klasická hodnocení tady neplatí. Erikson se dostal do něčeho naprosto nehodnotitelného. A já jsem jen ráda, že jsem to mohla prožít. Protože nic jiného se s tím dělat nedá, musíte to zkrátka prožít a nechat si strávit duši.

Bacileus
07.06.2014 5 z 5

Brutální. Tady se teprve ukazuje ten neskutečný záběr, ta neskutečná promyšlenost a monumentálnost. Jistěže určitě nemohl mít dotažené a promyšlené všechno dopředu, ale je jasně vidět, že už při psaní prvních dílů věděl, kam až chce svou ságu vygradovat... Na rozdíl od Martina (tady to snad říct můžu)

Krišot
12.04.2014 5 z 5

Tato brilantní sága je důvod, proč si myslím, že 5ti bodová škála hodnocení je tůze málo. Minulý díl by skvostný, a proto plný počet. Ale co teď? Tento díl byl ještě lepší a temnější a Tenescovri jsou na mém soukromém hnusometru na pomyslném trůnu. Navíc se mi moc líbí styl autora, kdy se nesnaží vše vysvětlit hned a nechává nás tápat i dalších pár knih. A o to víc mi potom spadne brada. Takže nee pět, nýbrž šest hvězdiček. a hoodně mě zajímá, jak to půjde dál,

zoomfire
06.11.2013 5 z 5

oproti předchozím 2 dílům je příběh bez hluchých míst, naopak je přímo přehlcen momenty

borknagar
15.09.2013 5 z 5

Masakr......četl jsem před úctyhodnou dobou, ale do dnes si pamatuji skvěle napsané postavy, bitvy, perfektně vymyšlený svět. Při čtení jsem se rozčiloval, smutnil, usmíval a hodně řechtal, brečel a mlátil hlavou o zeď. Za mne nejlepší fantasy sága, která doposud spatřila světlo světa. Jen škoda, že není až tak populární................,ale možná je to i dobře. Sága pro pár zasvěcených. Kdo nečetl, nepochopí. Kdo četl, jen před Eriksonem smekne.......// Po druhém dočtení Vzpomínek ledu vše hezky do sebe zapadá a to málo co mi unikalo již smysl dává. Kniha má 940 stran, při čtení mi však přišla krátká, příběh více než zajímavý a konec hodný mistra Eriksona. Již nyní vím, že po knize opět za nějaký čas sáhnu, tato kniha si čtení zaslouží......(07.12.2013)

Gwin
10.08.2013 5 z 5

Po přečtení třetího dílu Malazské Knihy padlých už mám konečně dostatek informací, abych si dokázal udělat hrubý přehled o tomto světě i o některých postavách :)

Eigis
06.08.2013 5 z 5

První skutečně velké vojenské tažení a bitvy v MKP. Bitva o Capustan neměla díky Vrčovi chybu a armáda tenescowri doplňuje celkovou atmosféru mimořádně surovým způsobem.

Atheal
03.07.2013 5 z 5

Právě jsem odložila Vzpomínky ledu, celé špinavé a pomačkané z toho, jak jsem je s sebou poslední měsíc tahala, kamkoli jsem šla. A nemám slov... Vynikající, vynikající, vynikající. Kéž by se našel režisér dostatečně šílený na to, aby se rozhodl tohle zfilmovat. Do té doby budu doufat, že následujích sedm dílů je aspoň z poloviny tak dobrých.

Thanyss
17.06.2013 5 z 5

A to jsem si myslela, že pan King mě svou hororovou tvorbou připravil na všechno... Nepřipravil... Protože Eriksonovi kanibalističtí tenescowri jsou opravdovým ztělesněním šílenství a hrůzy.
Třetí díl Malazské knihy padlých nese svůj název oprávněně, protože při každé vzpomínce na tuhle knížku vás bude mrazit do hloubi duše.
Už dlouho jsem nečetla knihu, ve které by se tak bravurně snoubilo napětí, dokonale zpracované bojové scény a silné emoce.
I když se rozhodně nejedná o lehké čtení a to nejen díky většímu množství postav, jedná se o příběh, který by rozhodně neměl uniknout.

Selket
30.10.2012 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha ze série!

yerry
19.08.2012 4 z 5

Pôvodne som aj uvažoval hodnotiť knižku maximálnym počtom bodov, ale po spomienke na predchádzajúci diel Dum mrtvých a po rozčítaní dielu nasledujúceho Dóm řetězu som musel trochu zabrzdiť.

Ono je to veľmi dobre, pútavo a kvalitne písané, ničmenej som pri čítaní nadobudol občas dojem, že autor sa snaží dej trochu naťahovať. Trochu tej vatičky tam predsa len chvíľami bolo. Ak by mala kniha cca o 200 - 300 strán menej a boli z nej vypustené niektoré zbytočné úvahy, dialógy a dejové línie, potom je to bez debaty.

Ak si teda odmyslím ten autorov mysticko-heroický štýl písania, vychádza mi, že sa jedná o klasickú fantasy, teda je tu strana dobra a strana zla, putuje sa za nejakým cieľom a nechýbajú ani súboje a bitky. Na margo tých bitiek, tie sú veľmi sugestívne popisované, vtiahnu do deja, ale ak som sa nad nimi zamyslel, ich logika a priebeh mali slabiny ako hrom. Autor to maskuje veľmi dobre efektnými bojovými scénami ako z filmu a tvrdými neotrelými a vtipnými hláškami protagonistov, ktorí v boji vidia jediný zmysel svojho bytia a umierajú veľa krát s úsmevom na svojich perách. Toto sa mi zdá trochu ploché.

Už som stačil nasadnúť do skvelej jazdy Karsy Orlonga, čo je už ale iný príbeh, pre mňa ešte pútavejší ako Vzpomínky ledu. Kdesi som čítal hodnotenia nepárnych dielov ako lepších, u mňa to vychádza obrátene, lepšie sa mi zdajú tie párne, teda zatiaľ La Viva Drydžhna, La Viva Karsa Orlong :D

gilthix
28.06.2011 5 z 5

Po problémech s porozumněním souvislostí v prvních dvou dílech jsem byl velmi přijemně překvapen. Božské obraty, slovní zásoba, se kterou strká skoro všechny ostatní spisovatele do kapsy a z jejich uznávaných děl jen směšné pokusy pisálků-začátečníků, nepředpověditelný příběh a propracovanost postav - to a mnohem více nabízí Erikson ve třetím díle MKP. Zatraceně dobrá práce.