Maigret a staříci

Maigret a staříci https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98426/maigret-a-starici-98426.jpg 4 34 6

Komisař Maigret série

Jemný psychologický příběh o hledání viníka smrti starého šlechtice. Stane se to krátce před tím, nežli se má naplnit jeho dávná láska k ženě, manželce přítele, jehož smrt umožnila dávným milencům opětné sblížení. Maigret se snaží zjistit pachatele diplomatovy vraždy a dostává se tak do prostředí, v němž se obvykle nepohybuje a pochopit psychologii lidí z tzv. lepší společnosti je pro něho něčím novým. Zápletka se nakonec rozuzlí zcela nečekaným způsobem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Československý spisovatel

Maigret et les vieillards , 1960

janina66
22.07.2023 3 z 5

Čekala jsem od této knihy více. Začátek velice slibný, ale konec mě zklamal.

Kabuky
03.07.2023 5 z 5

Perfektní jako vždy.

iceVS
17.08.2019 5 z 5

Nostalgický příběh o platonickém a trochu naivním vztahu. Bylo jasné, že vrahem bude nejspíš ta nejméně pravděpodobná osoba. A málem se to tak mohlo stát, nebýt dvojitého obratu těsně před koncem. Život je prostě nevyzpytatelný :-)

tygřík2
07.07.2019 5 z 5

Dověděla jsem se víc o vnitřním uspořádání mysli komisaře Maigreta než o aktérech zločinu. A nešlo si toho přemýšlivého introverta nezamilovat.

haki34
03.08.2017 5 z 5

milé, jemné, starosvětské, jako slečna Marlpová - pravda, slečna je vždy více vlezlá, osobní a rodinná. Moje první Maigretovka, kde si sám komisař zoufá, že vše je neosobní...nezná prostředí smetánky, nezná jejich vztahy, morálku, uvažování...ale snaží se :)
nakonec vše dopadne, jak tak nějak tušíme...knížka útlá, čte se dobře a rychle. Doporučuji jako oddechovku třeba do čekárny u zubaře (jak se to povedlo mně :))

mgeisselreiter
02.08.2013 3 z 5

Bohužel tento příběh mi nepřišel moc psychologický, jak je uvedeno v anotaci. Přišel mi celkem všední a i když byl zasazen do prostředí vysoké aristokracie, na Simenona byl snad trochu i odfláknutý. Novelu jsem si nijak nevychutnával a konec byl trochu vysvobozením četby. Možná ale celý tento dojem není zcela objetivní, asi jsem neměl při čtení tu správnou náladu. 65%, 1.8.2013.