Maigret a lupič kliďas / Maigret a informátor

Maigret a lupič kliďas / Maigret a informátor https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180629/bmid_maigret-a-lupic-klidas-maigret-a-informator-180629.jpg 4 38 11

V prvním příběhu se Maigret pouští do případu loupežného přepadení za bílého dne, k němuž došlo na jedné z nejrušnějších pařížských ulic. Zároveň tak trochu „na zapřenou“ řeší ještě vraždu nenápadného lupiče se zvláštními, nenásilnými metodami. Věc však nabere jiný směr, když se ukáže, že ve hře jsou vysoce postavené osoby… Druhá novela nás zavádí na Montmartre. Známý pařížský vrch, proslavený pestrou společností umělců a bohémů, totiž obývají i „podnikatelé“, jejichž zájem o starožitnosti je více než podezřelý. Kromě Maigretových pátracích schopností tu tentokrát hraje hlavní roli i figurka zhrzeného policejního informátora.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Maigret et le voleur paresseux, Maigret et l'indicateur

Kabuky
16.08.2023 5 z 5

Perfektní detektivní příběhy.

Ira13
29.01.2023 4 z 5

Stará dobrá detektivka. 2.příběh byl zajímavější

DuncanIdaho
04.12.2021 5 z 5

Moje první kniha s Maigretem. Četla se dobře, škoda jen, že jsem neměl dost času na čtení. Učitě si v budoucnu přečtu další případy komisaře z Nábřeží Zlatníků.

iceVS
20.07.2021 5 z 5

Léto s Maigretem je podle mého gusta.
Oba příběhy z této knihy znám už z minulosti, ale možná s jiným překladem. Nebo že by mi výrazy jako "ulice byla vroubená" či "to si uhaduji" dříve tak nevadily...? Další podobné perly a přespříliš šroubovaný slovosled mi druhou povídku kapánek pokazily, ale vztah k Maigretovi je silnější :-D

Ava365
13.12.2020 3 z 5

Nevím proč, ale Maigret nikdy nebyl můj šálek kávy. Asi je to pro mě příliš rozvláčné a zdlouhavé. Ale jistě si to najde řadu spokojených čtenářů.

Mrňous1
12.12.2020 5 z 5

Opět výborné čtení. Doba, kdy svět byl ještě v pořádku...

čef
26.03.2020 5 z 5

Stále obecně platné psychologické příběhy, opravdu nezáleží, že už byly napsány před více než padesáti lety. Celkově smutné příběhy lidí, kteří se rozhodli živit na úkor ostatních, loupežemi prostitucí a nakonec i vraždami. Maigret je stejně dostal, i když se musel potýkat i s podivným francouzským systémem vyšetřujících soudců a nástupem ne vždy pochopitelného mládí do žil policie. Krásně zachycené pocity staršího unaveného muže, který však nakonec zvítězí, aniž je však z toho všeho nějak nadšený.

konicekbily
10.02.2018 4 z 5

Dvě klasické detektivky od mého oblíbeného autora. Jak moc se liší od moderních detektivních thrillerů! Když si něco potřebuje promyslet, nesvolává rozšířenou poradu třiceti lidí, ale jde si to promyslet na skleničku.

pepa4081
05.02.2017 4 z 5

Skvěle napsané dva případy pro milovníky "nekrvavých" detetektivek. Přečteno za den - co dodat? Velmi uspokojivé.

syskas
01.01.2017 5 z 5

Maigret je vždy dobrá voľba. Prečítané za jeden deň - v prvý deň nového roku - mojá prvá kniha do tohtoročnej výzvy.

Prateri
18.11.2016 4 z 5

Spisovatel Simenon a jeho komisař Maigret je klasika. Žádné násilí, kde krev stříká na všechny strany, ale detektivky, ve kterých zločinci nebyli psychopati. Je to dobré čtení.