Sladká nevědomost

Sladká nevědomost https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496885/bmid_sladka-nevedomost-XKm-496885.jpg 4 555 122

Made série

Ona je v hloubi duše romantička, ačkoli žije ve světě, kde romantika existuje jen jako slovo bez významu… Přezdívají jí Sladká Abelli. Je nekonfliktní, usmívá se na povel a na všechno má okouzlující odpověď. Je donovo nejoblíbenější dítě, je prostě dokonalá mafiánská principessa. Nebo jí alespoň dřív byla. Jediné, co nyní vidí v zrcadle, jsou zakrvácené ruce, které jako by si potřísnila červenou barvou. Říká se, že první dojem je nejdůležitější… V temném světě newyorského podsvětí si má Elenina sestra brát Nicolase Russoa – bosse a podvodníka takového formátu, že je to moc i na samotnou mafii. Jeho pověst ho předchází a je černější než jeho obleky a kravaty. Když ho Elena poprvé spatří, nedokáže se ovládnout a zlostně se na něj podívá. Díky tomu zjišťuje, že je muž nejen hrubý, ale také pohledný. Nelíbí se jí jeho chování ani způsob života, přesto si její srdce nemůže pomoci a buší jako zběsilé kdykoli je mu nablízku. Nedokáže zabránit zachvění, které jí přejede po páteři pokaždé, když slyší jeho hlas. A on je jí nablízku neustále. Přikazuje jí, co má dělat, a rozpaluje ji víc, než se na budoucího švagra sluší. Navenek je Elena Sladkou Abelli, ale ve skrytu duše si začíná uvědomovat, že jí učarovala jeho temnota, hrubé ruce, cigarety a oči barvy whisky. Jednou už si ale pověst pošpinila a nesmí dopustit, aby se minulost opakovala. Navíc, i kdyby nakonec byli spolu, každý přece ví, že do mafiána se dívka nikdy nesmí zamilovat…nebo ano? Toto je ucelený příběh o zakázané lásce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

The Sweetest Oblivion , 2018

Leído
06.04.2023 5 z 5

I já jsem z této knihy nadšená. Spadá do kategorie, kdy je lepší cesta, než samotný cíl. To znamená, že ji člověk nehltá proto, aby se dobral konce a toho, jak to dopadne, protože je to úplně zřejmé a ani snad nelze spoilerovat. Ale hltá ji, aby si užil každou stránku a doufá, že to jen tak neskončí. A takové knihy je možné číst opakovaně a já už se teď těším, až si tohle po čase prožiju znovu. Líbilo se mi vykreslení mafiánského prostředí, jakoby ze staré školy. Někdy jsem nevěděla, ve kterém století se nacházíme, ale bavilo mě, že oproti jiným mafiánským knihám vytvořila autorka pro příběh originální prostředí. Kniha je zábavná, tematicky přesvědčivá, čtivá a žhavá (a to i ve fázi bez sexu). Ničím mě neštvala, naopak jsem si oblíbila i všechny vedlejší postavy, včetně babičky a všech bratranců. Kéž by takových knih bylo víc.

Aracely
01.04.2023 5 z 5

Velmi originální pojetí, zápletka, rozuzlení, nikdy jsem nic takového nečetla. Knihu jsem přečetla za jeden večer a noc. To se mi nestalo hodně dlouho. Podle mého názoru letos zatím nejlepší kniha jakou jsem přečetla!

Více v mé recenzi!

TerapieKNIHOU
30.03.2023 5 z 5

Už dlouho jsem nenarazila na knihu tohoto žánru, co by mě takhle chytla a nemohla se odtrhnout. Podle anotace jsem předpokládala ten klasický kýč jak bič a nenechte se zmást ona to je mafiánská pohádka pro dospělý holky, ale hrozně čtivá. DOPORUČUJI!

Elena, na první pohled jemná, občas naivní, empatická mladá žena, která vyrůstala ve světě tradiční mafiánské rodiny a moc dobře ví, jak se má chovat a co se od ní očekává. Alespoň na první pohled. S každou další kapitolou odhalujete její pravou tvář a nahlédnete pod její pečlivě udržovanou masku dokonalé dcery. Na druhou stranu, dominantní, majetnický, arogantně působící mafiánský boss Nicolas. Ten typ muže, který bez mrknutí oka zmáčkne spoušť. Typický bastard který Vás bude tak dlouho vytáčet a dohánět k nepříčetnosti až mu stejně podlehnete. Za tímhle vším však pečlivě skrývá nejen svoji minulost ale také lidskou stránku. Tito dva se setkávají, za ne zcela standartní situace. Okolnosti a zákon přitažlivosti však zamíchají kartami osudu.

Přiznávám, že tato kniha skrývá takové moje guilty pleasure: mafiánské prostředí, slow burn romance, spicy momenty. Chemie mezi postavami fungovala na 1* a s každou další kapitolou se sexuální napětí jen stupňovalo, zároveň to však nebylo jen o sexu, a co oceňuju je ne úplně standartní zápletka, žádné únosy. Pokud Vás tohle baví tak s touto knihou nešlápnete vedle a nebudete ji chtít pustit z rukou.

Za co dávám + body je střídání pohledů hlavních postav a úvodní citáty. Autorka svým stylem psaní umí vtáhnout do děje. Pro dokreslení atmosféry používá v knize řadu italských slov a slovních spojení, což se mi líbilo. Už se těším na další díly z této série a jen tajně doufám, že budou takto dobře napsané, protože Sladká nevědomost nastavila laťku poměrně vysoko.

knihomolkaL
27.03.2023 4 z 5

Ačkoliv nemám moc ráda romance z prostředí mafie, stále znova a znova tomu dávám šanci a tentokrát musím konstatovat, že se mi to líbilo. Bylo to romantické, bylo to láskyplné a byl tam vzrušující sex. Prostě vše k báječnému odpočinkovému čtení.

Miliamka
26.03.2023 4 z 5

Nebylo to na 5 hvězdiček, na to mi tam něco chybělo. Kniha je opravdu čtivá, vtipná, kde být vtipná má, napínavá i dramatická. Druhý díl si přečtu, ale asi spíš kvůli Christianovi než kvůli Gianně.

Miška935
25.03.2023 5 z 5

Skvěle napsána kniha, mafiáni, láska a sex to ja mohu. Zápletka sice nic moc, ale vše okolo to zachránilo a líbilo se mi to :)

Sarkak94
24.03.2023 4 z 5

Tak toto bylo něco přesně pro mě... Mafie. Sex. Nebezpečí. Dohodnuté manželství. Láska.... A i když jsem čekala něco mnohem drsnějšího, což mi nijak nevadí, že to tak nebylo, myslím že krve tam bylo dostatek. A zápletka je taková slabší, ale i tak zajímavě vymyšlená....Celkově se mi kniha moc líbila. Hezky se to čte. Na to že je to z drsného mafiánského prostředí je to i vtipné a dost žhavé čtení. Velké plus jsou citáty na začátku každé kapitoly a i to že kniha je psaná z obou pohledů.
Elena, nebo také známá jako Sladká Abelliová je vychována jako mafiánská "princezna". Nekonfliktní, usměvavá a hlavně poslušná. To se, ale vše jednoho dne změní a ona už není vhodná na vdávání. Občas mě její chování štvalo , ale moc se mi líbala její prořízla pusa. Hlavně to jak mluvila s Nicolasem. A na to jak byla vychovaná, není žádný andílek....Nicolas "Nico" Russo je neskutečně sexy mafián. A přesně ví co chce. A proto také ví že mu byla nabídnuta špatná z dcer Abelliovích. Ale jak to teď změnit?.... Chtíč a samotná chemie mezi nimi vás rozhodně nenechá chladnými.

Ewe291
21.03.2023 4 z 5

No tak to bolo ..... Knihe davam 4* necitim to na plny pocet skor na takych 3,5 - 4*
Za prve mi nesedel styl pisania a niekedy mi to pripadalo akoby autorka sa nevedela rozhodnut, za druhe nemam rada, ked citam knihu a dej tam skace z jedneho do druheho a nevedela som sa rychlo zorientovat.
Dej nebol predvidatelny ale zas ja som cakala nieco ine a mala som od knihy asi privelke ocakavania a zostala som mierne sklamana. Jedine co nemozem vytknut je hlavny hrdina knihy a pripajam ho do mojej zbierky "kniznych srdcoviek"
Mozem povedat, ze kniha stoji za precitanie a urcite sa k nej vratim a dam sancu aj dalsim kniham autorky ktore u nas vyjdu

Haňulilinka
21.03.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, naprosto mě pohltil. Líbila se mi chemie mezi hlavními hrdiny.

alzbeta2843
20.03.2023 5 z 5

Milujem knihy s touto mafiánskou tematikou a táto kniha ma rozhodne nesklamala. Od začiatku sa mi páčila rodina Abelli, na ktorou som sa usmievala až smiala s akou ľahkosťou sa bavili o vraždách, streľbe alebo sexe. Tie dialógy ma veľmi bavili. Myslím, že i druhá rodina nazaostávala, kde boli tiež veľmi sympatické a svojské postavy. Hlavní hrdinovia sa mi i tak páčili najviac. Ich slovné prestrelky, vtipné i nebezpečné situácie, všetko som hltala a takmer ani nedýchala. Veľkým plus boli výroky slavných na začiatku každej kapitoly, ktoré dokresľujú dej a mnohé ma prinútili sa zamyslieť.

P.S.: Scéna s bazénom tá bola najlepšia :D

musivila
19.03.2023 5 z 5

Skvělé ... to nemělo chybu. Miluji tyto mafiánské pohádky :-*

dam.si.knihu
18.03.2023 5 z 5

Uff, tak tohle bylo naprosto skvělý! Poslední dobou jsem měla trošku problém s erotickými knihami, kde 90 % děje je jen o sexu. Jasně, když má jít o erotickou knihu, tak by tam měl být, ale kdy už je toho moc? Ono když to tam je stále dokola, tak Vás to (nebo alespoň mě) přestane bavit a ztratí to tu správnou jiskru.

Tahle kniha je přesný opak. Od začátku má kniha neuvěřitelnou jiskru, a vy si užíváte tu chemii mezi hlavními hrdiny. Autorka nám to skvěle dávkuje a než aby Vás to omrzelo, chcete víc.

Za mě je tahle kniha skvělé spojení mafie, sexu a romantické linky. Já si ji naprosto užila s budu ji řadit mezi jednu z těch nejlepších v žánru. Nebylo to žádné zbytečně drama, které by se řešilo na dalších 100 stránkách, a proto mě to bavilo ještě více.

Takže pokud hledáte skvělou, pohodovou, ale pikantní knihu, tak moc doporučuji! Mě příběh naprosto sedl.

anovy64
08.03.2023 2 z 5

Podle anotace jsem od knihy čekala mnohem více. Děj fádní, samé násilí, vulgarity a sex. Knihu jsem neodložila jen proto, že jsem doposud každou knihu přečetla, ale některé texty jsem přeskakovala. Toto fakt nebyl šálek mého čaje.

TerryDee
03.03.2023 5 z 5

Pro mě jedno velké překvapení. Knih s mafiánskou tématikou jsem tolik nečetla, ale tohle bylo dokonalé. Bylo to drsné, ale fascinující zároveň.

Velmi se mi líbilo vykreslení italské komunity Costra Nostra v New Yorku. A my jsme tak zjistili, jaké to je být členem téhle rodiny.

Nico si má vzít Eleninu mladší sestru, a tím by spojil dvě mocné rodiny. Nicméně osud tomu chce jinak. Jakmile se Nico seznámí s Elenou, tak to mezi nimi od samého začátku neskutečně jiskří. A Nico si uvědomuje, že po ní touží a chce ji.

Nico je úžasný. Je to ten typ chlapa "sáhneš na ni a já tě zabiju". A Vy mu to věříte, protože on je toho schopný. Zbožňuji scénu na benzince. To nemělo chybu.

Elena mi přišla v pohodě. Jen jsem občas nechápala její uvažování a komunikační schopnosti. Vytvořilo to nejedno nedorozumění.

Co Vám budu povídat. Zbožňuji tu jiskřivou a nepopiratelnou chemii mezi hlavními hrdiny. Skrze stránky jsem doslova cítila jejich vzájemnou přitažlivost a touhu.

Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Protože ústřední dvojice Giana a Christian mě šíleně lákají a já chci vědět jejich příběh.

barborelka
02.03.2023 3 z 5

Zaujala mě v anotaci mafiánská linka tak hurá do toho....
byl to průměr...nenadchne neurazí.....Elena je opravdu "princezna" co nevystrčila evidentně nos ze své komfortní zóny a fakt mi nebyla sympatická...rozmazlená provokatérka co dělá neuvážené rozhodnutí a přesně tady platí něco si myslet znamená prd vědět. Nico byl super s velkou dávkou trplivosti a velmi mladý na mafiánského bosse ale co už....takže shrnuto pohádka o princezne a mafiánovi ...jsem zvědavá na druhý příbeh o Ginny.

ardeas
26.02.2023 3 z 5

Cakala som viac krvi, ale tu by sa akcie krvi clovek nedorezal. Romanťarna na 1 vecer. Namet dobrý ale chcelo by to viac pritlačiť na pílu. Opäť vela balastu a vela myšlienkových pochodov. Zbytočne to brzdilo dej. Časté vzdychanie u mna bolo na škodu :).... za mna je vzdy menej viac, takze zatiaľ priemer.

Nuttelka
23.02.2023 3 z 5

Ani nevím, co k tomu dodat... Docela jsem se s knihou trápila. Dlouuuho se nic nedělo, jen kolem sebe kroužili, toužili a nic z toho. Také bych ubrala stránky, kde se opravdu nic nedělo. Jako vášeň fungovala, to zase říct nemůžu, i překlad erotiky a výrazů super, ale jinak to bylo takové docela o ničem. Škoda...

Jita160
22.02.2023 5 z 5

Já za to prostě nemůžu,zbožňují tenhle typ můžů...:⁠,⁠-⁠)
Naprostá mafiánská pecka!!!!!!!
Do tohohle příběhu jsem se úplně pobláznila.
Eso byl nemilosrdný,hrubý dominantní zabiják, který měl temnou duši.
Abelli, jemná milá, romantická ,mafiánská princezna, která porušila rodinná pravidla za ,která si nesla svoji tíhu viny.
Domluvený sňatek, který se vyústil v naprostý plamen vášně.
Miluji typ vztahu kdy je muž naprosto posedlí ženou a chová se k ní velmi ochranitelsky. Byla to pro mě překrásná návyková četba od které jsem se nemohla vůbec odtrhnout.
Pokračování si rozhodně nenechám ujít a už teď vím že jsem tuto knihu nedržela naposledy v ruce.

,, Každý příběh má tři verze
-moji ,tvoji a pravdu''

hana1039
17.02.2023 4 z 5

Miluju příběhy z mafiánskou tématikou,nebylo to špatné, ale klidně bych 100 stránek ubrala... chybělo mi tam víc akcí, těch Abelliiných úvah, že lape po dechu, nemůže dýchat atd., těch bylo přespříliš, aspoň na mě... doufám, že v příštím díle těch akcí bude víc a míň vzdychání ( proti erotice nemám absolutně nic :-) )...

Petra38
17.02.2023 5 z 5

Neskutečně poutavý příběh, nemohla jsem se odtrhnout ! Ještě že to nebyla úplně jednohubka ,to by mě naštvalo.;-) dlouho jsem nečetla knížku ,ze které by na mě přímo sálala vášeň, div jsem ji necítila na jazyku. Pro mě skvělá knizka pro rozpoutání emocí. Neuvěřitelně se těším na další příběh. Ale tento si určitě přečtu znovu.

New York mafie erotika domluvené manželství domluvený sňatek

Danielle Lori
americká