Sladká nevědomost

Sladká nevědomost https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496885/bmid_sladka-nevedomost-XKm-496885.jpg 4 555 122

Made série

Ona je v hloubi duše romantička, ačkoli žije ve světě, kde romantika existuje jen jako slovo bez významu… Přezdívají jí Sladká Abelli. Je nekonfliktní, usmívá se na povel a na všechno má okouzlující odpověď. Je donovo nejoblíbenější dítě, je prostě dokonalá mafiánská principessa. Nebo jí alespoň dřív byla. Jediné, co nyní vidí v zrcadle, jsou zakrvácené ruce, které jako by si potřísnila červenou barvou. Říká se, že první dojem je nejdůležitější… V temném světě newyorského podsvětí si má Elenina sestra brát Nicolase Russoa – bosse a podvodníka takového formátu, že je to moc i na samotnou mafii. Jeho pověst ho předchází a je černější než jeho obleky a kravaty. Když ho Elena poprvé spatří, nedokáže se ovládnout a zlostně se na něj podívá. Díky tomu zjišťuje, že je muž nejen hrubý, ale také pohledný. Nelíbí se jí jeho chování ani způsob života, přesto si její srdce nemůže pomoci a buší jako zběsilé kdykoli je mu nablízku. Nedokáže zabránit zachvění, které jí přejede po páteři pokaždé, když slyší jeho hlas. A on je jí nablízku neustále. Přikazuje jí, co má dělat, a rozpaluje ji víc, než se na budoucího švagra sluší. Navenek je Elena Sladkou Abelli, ale ve skrytu duše si začíná uvědomovat, že jí učarovala jeho temnota, hrubé ruce, cigarety a oči barvy whisky. Jednou už si ale pověst pošpinila a nesmí dopustit, aby se minulost opakovala. Navíc, i kdyby nakonec byli spolu, každý přece ví, že do mafiána se dívka nikdy nesmí zamilovat…nebo ano? Toto je ucelený příběh o zakázané lásce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

The Sweetest Oblivion , 2018

sidonka
17.02.2023 4 z 5

Moc se mi líbily citáty na začátku každé kapitoly, čtivý příběh z mafiánského prostředí, kde se vztahy domlouvají, takže ten začátek a domluvený vztah s Nica s Adrianou mi vůbec neseděl, ale ti co si byli souzení se k sobě nakonec dostali, příjemné čtení, tak akorát mafiánského prostředí a zajímavé chvíle Nica a Eleny

Zuzana215
17.02.2023 5 z 5

Dávám 4.5 * za začátek ..kvůli tomu jsem si říkala, že tohle nedám...ale zaplať pánbůh za ten zvrat :) Každá chceme svoje ESO..

petulkapeta
16.02.2023 5 z 5

,,Jenže ne všechno se řídí tím, co musíme dělat. Některé věci se řídí tím, co dělat chceme."

Začátek se mi tahl a pak..řekla bych že se mafian zamiloval dřív než Elena a to bezhlavě a chtěl ji branit a rvat se pro ni za každou cenu...a to se mi libilo drsnak s dobrym srdcem

lucinova
16.02.2023 4 z 5

Sladká pohádka, přesně jak jsem čekala :) Příběh mě kompletně vtáhl a charismatický záporák Nico si naprosto získal mé srdce.

badliar_id
11.02.2023 4 z 5

"There are three sides to every story. Mine, yours and the truth."
***
Knihy o mafii nějak extra nevyhledávám (i když většina zní dost lákavě), ale tuto sérii si nemůžu nechat ujít..
První díl mě moc bavil. Vůbec jsem nečekala, že to bude takhle dobré.
Za mě tu nebyla žádná část, která by mě nebavila. Spíše třeba nebyla tolik zajímavá.
Elena a Nico.. oba si získali moje srdce.
Elena byla sympatická a Nico byl prostě úžasný. Líbilo se mi, jak jí ochraňoval i když nebyla jeho.
Jejich scény jsem zbožňovala. Ta chemie a intimita, omgg.. Řeknu vám, že jsem měla motýli v břiše celou tu dobu.
Rodina Eleny mi trochu lezla na nervy, Nicova vlastně taky. Každopádně babička Eleny byla cool a neskutečně vtipná :dd.
Čekala jsem trochu více akce, když je to kniha s tématem mafie, ale snad se něčeho dočkám v pokračování.
Konce jsem se bála, ale dopadlo to dobře jak jinak. Sice jsem čekala nějaké větší drama, ale jinak jsem spokojená.
Už se těším na druhý díl a doufám, že bude stejně dobrý..

Niki.N
07.02.2023 4 z 5

Další fajn knížka a mafiánech. Sice hsem čekala více tvrdosti a zapletek a ne úplně poblazněného mafiána se šťastným koncem

MaláKnihomolka
02.02.2023 5 z 5

„ɴᴇɴᴇᴄʜᴀ́ᴍ ᴛᴇ̌ ᴢᴇᴍʀ̌ɪ́ᴛ.“ … „ᴊᴇšᴛᴇ̌ ᴊsᴇᴍ s ᴛᴇʙᴏᴜ ᴛᴏᴛɪᴢ̌ ɴᴇsᴋᴏɴᴄ̌ɪʟ.“

ᴜᴘʀ̌ɪ́ᴍɴᴇ̌, ᴅᴏ sʟᴀᴅᴋᴇ́ ɴᴇᴠᴇ̌ᴅᴏᴍᴏsᴛɪ ᴊsᴇᴍ šʟᴀ s ᴛɪ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏ ʙᴜᴅᴇ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ ᴇʀᴏᴛ̌ᴀ́ʀɴᴀ s ᴍᴀғɪᴀ́ɴsᴋʏ́ᴍ ᴘʀᴏsᴛʀ̌ᴇᴅɪ́ᴍ.
ᴍᴀғɪᴀ́ɴʏ ᴊsᴇᴍ ᴅᴏsᴛᴀʟᴀ, ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ᴊsᴇᴍ ᴏᴄ̌ᴇᴋᴀ́ᴠᴀʟᴀ ᴠɪ́ᴄ ᴀᴋᴄᴇ, ᴘʀ̌ᴇsᴛʀ̌ᴇʟᴇᴋ… ᴠʀᴀᴢ̌ᴅʏ ᴛᴜ ʙʏʟʏ, ᴀʟᴇ ɴɪᴄ ᴇxᴛʀᴀ ᴄ̌ᴀsᴛᴇ́ʜᴏ. ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ᴛʀ̌ᴇʙᴀ sᴄᴇ́ɴᴋᴀ s ʙᴇɴᴢɪ́ɴᴋᴏᴜ, ᴛᴀ ʙʏʟᴀ . ᴊᴇɴ ᴊsᴇᴍ ᴀsɪ ᴄ̌ᴇᴋᴀʟᴀ ᴠɪ́ᴄ ᴛᴇᴍɴᴇ́ sᴛʀᴀ́ɴᴋʏ ᴏʜʟᴇᴅɴᴇ̌ ᴘʀᴏsᴛʀ̌ᴇᴅɪ́, ᴠᴇ ᴋᴛᴇʀᴇ́ᴍ sᴇ ᴅᴇ̌ᴊ ᴏᴅᴇʜʀᴀ́ᴠᴀ́. ᴋ ᴛᴇ́ ᴇʀᴏᴛɪᴄᴋᴇ́ sᴛʀᴀ́ɴᴄᴇ ᴋɴɪʜʏ, ᴛᴀᴋʏ ᴛᴜ ʙʏʟᴀ ᴀ ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴛᴀᴋ ᴀᴋᴏʀᴀ́ᴛ. ɴᴇᴘᴏᴛʀ̌ᴇʙᴜᴊᴜ ᴄᴇʟᴏᴜ ᴋɴɪʜᴜ ᴊᴇɴ ᴏ sᴇxᴜ, ᴠ ᴛᴏᴍʜʟᴇ ᴍɴᴏᴢ̌sᴛᴠɪ́ ᴊᴀᴋ ᴛᴏᴍᴜ ʙʏʟᴏ ᴛᴀᴅʏ ᴍɪ ᴛᴏ ɴᴀᴘʀᴏsᴛᴏ ᴠʏʜᴏᴠᴏᴠᴀʟᴏ. ᴜᴢ̌ɪ́ᴠᴀʟᴀ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴊᴇᴊɪᴄʜ ᴘʀᴏᴠᴏᴋᴏᴠᴀ́ɴɪ́ ɴᴇʙᴏ ʟᴇᴛᴍᴇ́ ᴢᴀᴋᴀ́ᴢᴀɴᴇ́ ᴅᴏᴛᴇᴋʏ.

ᴇʟᴇɴᴀ ʙʏʟᴀ ʟᴇʜᴄᴇ ɴᴀɪᴠɴɪ́, ᴀʟᴇ ᴢɪ́sᴋᴀʟᴀ sɪ ᴍᴇ̌ ᴛɪ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ʙʏʟᴀ sᴠᴀ́, ᴍᴇ̌ʟᴀ ᴘʀᴏʀ̌ɪ́ᴢʟᴏᴜ ᴘᴜsᴜ ᴀ ᴄʜᴛᴇ̌ʟᴀ ᴀʟᴇsᴘᴏɴ̌ ᴄ̌ᴀ́sᴛᴇᴄ̌ɴᴇ̌ ᴏᴅᴄ̌ɪɴɪᴛ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴢ ᴍɪɴᴜʟᴏsᴛɪ. ᴋ ᴛᴏᴍᴜ ᴘᴀᴛʀ̌ɪʟ ᴘʀsᴛʏ́ɴᴇᴋ, ᴊᴇᴢ̌ ɴᴇᴜsᴛᴀ́ʟᴇ ɴᴏsɪʟᴀ ɪ ᴋᴅʏᴢ̌ ᴛɪ́ᴍ ɴɪᴄᴀ šᴛᴠᴀʟᴀ. ɴɪᴄᴏ ʙʏʟ ᴅʀsɴ̌ᴀ́ᴋ, ᴢ̌ᴀ́ʀʟɪᴠʏ́ ᴀ ᴍᴀᴊᴇᴛɴɪᴄᴋʏ́, ᴊᴇɴ ᴍɪ ᴏʜʟᴇᴅɴᴇ̌ ᴊᴇʜᴏ ᴘᴏᴠᴇ̌sᴛɪ ᴄʜʏʙᴇ̌ʟᴏ ᴀsɪ ᴜᴋᴀ́ᴢᴋᴀ ᴛᴏʜᴏ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏᴍᴜ ᴛᴀᴋ ᴊᴇ. ᴀɴᴏ, ᴊᴀᴋ ᴜᴢ̌ ᴊsᴇᴍ ʀ̌ᴇᴋʟᴀ, ɴᴇ̌ᴊᴀᴋᴀ́ ᴛᴀ ᴠʀᴀᴢ̌ᴅᴀ ᴄ̌ɪ ɴᴀ́sɪʟɪ́ sᴇ ɴᴀšʟᴏ, ᴀʟᴇ ᴊɪɴᴀᴋ sᴇ ᴄʜᴏᴠᴀʟ ᴠᴄᴇʟᴋᴜ ᴊᴀᴋᴏ ʙᴇʀᴀ́ɴᴇᴋ, ᴘʀ̌ᴇᴅᴇᴠšɪ́ᴍ ᴏʜʟᴇᴅɴᴇ̌ ᴇʟᴇɴʏ.

ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ᴘᴀ́ʀ ᴠᴇ̌ᴄɪ́ ᴍɪ sɪᴄᴇ ɴᴇsᴇᴅʟᴏ, ᴘʀ̌ᴇsᴛᴏ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴢᴀᴛɪ́ᴍ ᴊᴇᴅɴᴀ ᴢ ɴᴇᴊ ᴛᴀᴋᴏᴠʏ́ᴄʜ ᴋɴɪʜ, ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴊsᴇᴍ ᴄ̌ᴇᴛʟᴀ. ɴᴀᴊᴅᴇᴛᴇ ᴛᴜ ᴍɪᴍᴏ ᴊɪɴᴇ́ ɪ ᴘʀ̌ᴇᴅᴇᴍ ᴅᴏᴍʟᴜᴠᴇɴᴏᴜ sᴠᴀᴛʙᴜ, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ғᴇᴍɪɴɪsᴍᴜs ᴅᴇᴊᴛᴇ ᴀsɪ ʀᴀᴅšɪ sᴛʀᴀɴᴏᴜ. ᴛɪ ᴅᴠᴀ sᴇ ʙᴇᴢᴛᴀᴋ ʜʟᴇᴅᴀʟɪ ᴀᴢ̌ sᴇ ɴᴀšʟɪ ᴀ ᴊᴇ šᴛᴇ̌sᴛɪ́, ᴢ̌ᴇ ᴀᴅʀɪᴀɴᴀ (sᴇsᴛʀᴀ ᴇʟᴇɴʏ) ᴅᴏsᴛᴀʟᴀ ᴅᴏ ᴢᴀᴘᴇᴋʟɪᴛᴇ́ sɪᴛᴜᴀᴄᴇ.
ᴛᴇ̌šɪ́ᴍ sᴇ ɴᴀ ᴅᴀʟšɪ́ ᴅɪ́ʟ, ᴋᴛᴇʀʏ́ ᴠʏᴊᴅᴇ ᴜᴢ̌ 19.4.2023 s ɴᴀ́ᴢᴠᴇᴍ šɪ́ʟᴇɴᴀ́ ᴘᴏsᴇᴅʟᴏsᴛ.

Šárka88
02.02.2023 3 z 5

Nevím co této knížce napsat , čekala jsem podle vysokého hodnocení děj od kterého se nemůžu odtrhnout, ale místo toho jsem se nutila číst, až do konce. Do konce kapitol nezáživné a ty slova co jim občas vypadla z pusy? Porno knížka :-D. V jednu chvíli jsem si myslela, že čtu něco podobného, jako Cizí dluh. Pohádka ve kterém se dominantní alfa samec snaží zkrotit holku s prořízlou pusou, která je jak naivní nányna. Nic záživného a samé poflakování postav, konec se mi četl rychleji, protože aspoň se něco dělo. Určitě si časem přečtu i druhý díl.

Perry
22.01.2023 5 z 5

Sladká Elena a mafián Nico si získali moje srdce.
Elena pro svojí prořízlou pusu a Nico pro svojí mužnou a sexy... ehm... mysl samozřejmě.
Knihu bych doporučila asi každému, kdo má rád prostředí mafie, hate to love romantickou linku a "blbý" vtipy. :)

Janulkaxxx
21.01.2023 4 z 5

Mafianske prostredi mam rada, pribeh byl super. Tesim se na dalsi dil

kathaerina
21.01.2023 5 z 5

Tohle byla ta nejlepší kniha, jakou jsem za posledních pár let četla, a to myslím naprosto vážně. Ty pocity, co ve mně příběh vyvolal, nejdou ani slovy popsat. To prostředí, ta chemie… zhltla jsem to jedním dechem a ještě bych si přála, aby to mělo víc stránek.

Kikityna19
19.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Moc jsem si od toho neslibovala, ale musím říct, že nakonec jsem knihu přečetla jedním dechem. Byla to paráda.

Elena mě někdy točila ale vynahradil to Nico.. protože Nico...děvčata co si budem, každá z nás by chtěla mít někoho jako Nico, kterýmu svítí v hlavě jen jedno slovo: Moje.

Opravdu hezky napsaný se správnou dávkou mafiánského prostředí i erotikou.

kristy.books
17.01.2023 5 z 5

Takto si predstavujem romantický príbeh z mafiánskeho prostredia - o mafii sa len nehovorilo, ale bolo ju v príbehu aj cítiť. Na príbehu sa mi však páčili aj iné veci, napríklad pomaly sa vyvíjajúca romantická linka, od nenávisti k láske, humor, akcia... jednoducho som si čítanie užila.

Z Eleny som mala trochu zmiešané pocity. Na jednej strane to bola celkom sympaťáčka, mala dobré srdce a nebola tak "zkazená" ako jej niektorí rodinní príslušníci, no miestami som nad jej konaním prevracala očami (niekedy bola dosť naivná).

Nico, mafiánsky boss, ktorý nemal problém bez mihnutia oka zabiť človeka; chladný, arogantný, nebezpečný, majetnícky... jednoducho jeden z tých "hajzlíkov", ktorý vás síce občas pekne naštve, no aj tak si ho zamilujete. Dosť ho poznačila minulosť, ktorá ho aj po rokoch prenasledovala. Mal však aj druhú, ľudskejšiu stránku, ktorá sa prejavovala predovšetkým v prítomnosti Eleny.

Romantika mi úplne sadla. Od počiatočnej nevraživosti po postupné spoznávanie a zbližovanie. Medzi Elenou a Nicom to poriadne iskrilo. Najviac som si užívala, ako sa Elene darilo roztápať ľad okolo Nicovho srdca. Často som sa prihlúplo usmievala.

Ako som už spomínala, mafia mi prišla dobre popísaná, nechýbali intrigy, akčné scény, prestrelky, kšefty... obe stránky príbehu sa pekne dopĺňali.

Išlo o moje prvé stretnutie s autorkou, ale určite nie posledné. Už teraz sa teším na druhý diel série Made, ktorý by mal vyjsť o niekoľko mesiacov.

rampapa
16.01.2023 5 z 5

Tak tohle bylo boží. Už hodně dlouho jsem se do knížky tak rychle zamilovala jako do téhle. Nica jsem si hned zamilovala a Elenu taky. Miluju knížky s touhle tématikou. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku.

Hatshepsut
08.01.2023 5 z 5

„Nedokonalost je krásná, šílenství je geniální a je lepší být naprosto směšný než naprosto nudný.“
Marilyn Monroe
Rozhodně velmi čtivá, erotikou nabitá, mafiánská pohádka. Určitě si přečtu další díl a doporučuji. Chemie mezi hlavními postavami vás nenechá chladnými.:-) Také musím ocenit zajímavý přebal knihy, hodící se k příběhu a moc se mi líbily citáty od různých osobností na začátku každé kapitoly.

Zuzi_cte
08.01.2023 5 z 5

Romance z mafianskeho prostredi mam rada. Ne vzdycky se povedou ale tohle neni ten pripad. Nebyla tu premira kecupu a pribeh se mi libil. A taky je fajn cist z pohledu obou hlavnich postav :-)

LenkaPet
07.01.2023 5 z 5

Je to taková romantická věc. Zlé kluky máme rády a když nás k tomu ještě zbožňují a ochrání za každé situace, takové prostě milujeme. Je to hezké, když si k sobě dva lidé hledají cestu.
Čekala jsem od knihy víc, ale nevadilo mi to. Určitě stojí za přečtení.

Holubicka1
06.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Miluju knížky z mafiánského prostředí, proto Sladká nevědomost byla jasnou volbou a rozhodně splnila mé očekávání.

Je to podmanivá mafiánská romance s dokonale temným bossem a sladkou mafiánskou princeznou.

Elena, také přezdívaná „Sladká Abelli“, je dcera jednoho z nejobávanějšího mafiánského bosse v New Yorku. Dříve byla dokonalou mafiánskou princeznou, ale díky jednomu rozhodnutí upadla v nemilost a její pověst už není pro muže z mafie úplně dokonalá. Proto, když její otec domlouvá sňatek s dalším bossem, je vybrána jako nevěsta její mladší sestra. V první chvíli nemůže být Elena šťastnější. To se ale brzy změní.

Nico je temný, dominantní a krutý boss. A takové hrdiny já můžu. Je prostě perfektní a zamilovala jsem si ho během pár vteřin.

Elenu i přes některé věci, které mě rozčilovaly, jsem si nakonec oblíbila. A nenechte se zmýlit její sladkou stránkou, protože i ona má v sobě skrytou temnotu.

Co jsem na knize milovala a vynahradilo mi to některé věci, které pro mě nebyly úplně dokonalé, byl vztah Nica a Eleny.

Intenzita přitažlivosti a chemie mezi nimi byla naprosto mimo žebříčky. PANEBOŽE! Jakmile se ti dva ocitli spolu, tak to bylo tak žhavý, že jsem měla pocit, že mi snad vzplane knížka. Myslím to vážně, kdo četl tak ví a kdo ne, tak pochopí až začne číst.

Sladká nevědomost je napínavé, vtipné, sexy čtení, která si vás i přes pomalejší začátek podmaní a vy si příběh naprosto zamilujete. A já už netrpělivě vyhlížím druhý díl.

NikolaSkop
06.01.2023 5 z 5

Skvela knizka!! Pribeh me uplne vcucnul! :)

maluck
04.01.2023 5 z 5

Úžasná pohádka pro ženy odehrávající se v mafiánském prostředí. Příběh jsem zhltla jako malinu. Žádná hluchá místa, vše do sebe zapadá, chemie mezi hlavními postavami byla odzbrojující. Řadím knihu mezi jednu z nejlepších v daném žánru a těším se na další díl.

New York mafie erotika domluvené manželství domluvený sňatek

Danielle Lori
americká