Sladká nevědomost

Sladká nevědomost https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496885/bmid_sladka-nevedomost-XKm-496885.jpg 4 555 122

Made série

Ona je v hloubi duše romantička, ačkoli žije ve světě, kde romantika existuje jen jako slovo bez významu… Přezdívají jí Sladká Abelli. Je nekonfliktní, usmívá se na povel a na všechno má okouzlující odpověď. Je donovo nejoblíbenější dítě, je prostě dokonalá mafiánská principessa. Nebo jí alespoň dřív byla. Jediné, co nyní vidí v zrcadle, jsou zakrvácené ruce, které jako by si potřísnila červenou barvou. Říká se, že první dojem je nejdůležitější… V temném světě newyorského podsvětí si má Elenina sestra brát Nicolase Russoa – bosse a podvodníka takového formátu, že je to moc i na samotnou mafii. Jeho pověst ho předchází a je černější než jeho obleky a kravaty. Když ho Elena poprvé spatří, nedokáže se ovládnout a zlostně se na něj podívá. Díky tomu zjišťuje, že je muž nejen hrubý, ale také pohledný. Nelíbí se jí jeho chování ani způsob života, přesto si její srdce nemůže pomoci a buší jako zběsilé kdykoli je mu nablízku. Nedokáže zabránit zachvění, které jí přejede po páteři pokaždé, když slyší jeho hlas. A on je jí nablízku neustále. Přikazuje jí, co má dělat, a rozpaluje ji víc, než se na budoucího švagra sluší. Navenek je Elena Sladkou Abelli, ale ve skrytu duše si začíná uvědomovat, že jí učarovala jeho temnota, hrubé ruce, cigarety a oči barvy whisky. Jednou už si ale pověst pošpinila a nesmí dopustit, aby se minulost opakovala. Navíc, i kdyby nakonec byli spolu, každý přece ví, že do mafiána se dívka nikdy nesmí zamilovat…nebo ano? Toto je ucelený příběh o zakázané lásce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

The Sweetest Oblivion , 2018

munka
22.10.2023 5 z 5

Čas od času vybočim z rutiny a prečítam si niečo náhodné. Tak to bolo aj v tomto prípade. Neľutujem.

Knihomolka_176
05.10.2023 4 z 5

Dřív jsem tuhle tematiku nikdy nevyhledávala, ale když se ke mně dostala tahle knížka, neodolala jsem.
Líbilo se mi, jak je Elena nevinná, ale zároveň tvrdá a svéhlavá. A Nico byl naprosto úžasný - drsný, spravedlivý, pomstychtivý, ale nikdy na ni nebyl zlý. Ona pro něj byla vším, ani za nic by jí neublížil.
Příběh byl čtivý, stránky mi utíkaly pod rukama a líbilo se mi, jak autorka popsala italský temperament postav. Všechno bylo uvěřitelné, sexuální scény nebyly vulgární a nechutné, nýbrž krásné a duchaplné.
Jediné mínus knihy je málo kapitol z pohledu Nica, ocenila bych jich mnohem víc.
Ale co naopak musím na knize vyzdvihnout, jsou ty citáty před každou kapitolou! Hned několik jsem si jich uložila do paměti.

-knihomolka-
22.09.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Jakože opravdu skvělá! Ještě, že mám doma i druhý díl:-D

manasx
19.09.2023 5 z 5

Musím říci, že jsem knihu popadla "náhodou" a je to tedy jízda. Rozhodně velmi, velmi dobrá pokud srovnám s ostatní erotickou literaturou. To jiskření v první polovině knihy bylo opravdu tak sugestivně vykreslené, že si myslím, že málokoho nechá chladným. Obrovsky to rozvíjí fantazii :)
Oblast mafie pro mě byla nová a vlastně to k tomu krásně sedlo. Ke konci to malilinko stratilo šmrnc (protože všechno se časem přejí, když je toho moc.... ). Velmi kvituji zbytečné neprotahování závěrečné krize... bylo to vyřešeno vlastně hezky lidsky a ne mafiánsky :) Dávám pět hvězd protože to vnímám jako velmi pěkné osvěžení :)

adida
04.09.2023 5 z 5

Když po někom toužíme není nač čekat. Své o tom ví Nico. Rozhodně stojí za přečtení.

LennaK
27.08.2023 5 z 5

Za mě není této knize, co vytknout. Mrzí mě, že jsem se k ní nedostala dříve (odrazovala mě obálka). Nicméně, jsem ráda, že jsem se nakonec odhodlala. Velké plus - děj, hlavní postavy. Mám ráda mafiánskou tématiku. Erotiky tak akorát - tzn., nečteš žádné "gangsta porno". Líbilo se mi, že se kolem Eleny nechodilo po špičkách a současně nebylo násilím čtenáři vnucováno, že Nico je z ní totálně udělanej.

V.Marie
15.08.2023 5 z 5

To byla jízda. Za mě top!

luky123
14.08.2023 4 z 5

Knihy z mafiánského prostředí obvykle nevyhledávám, tahle se mi dostala do rukou náhodou a musím uznat, že jsem byla mile překvapená. Postavy se mi líbily, hlavně Nicolas byl popsán výborně.

AnDyB
11.08.2023 4 z 5

Moc pěkné čtení. Zvolila jsem knihu na dovolenou a velmi se mi líbilo dark prostředí temné mafie to mne ohromně bavilo. Pěkná oddechovka s jiným pojetím.

Nika.
11.08.2023 4 z 5

Super, jsem z knížky nadšená!
Líbilo se mi prostředí světa mafie i hlavní hrdinové.
Už se moc těším, až si přečtu druhý díl této série.

Radějka
03.08.2023 3 z 5

3,5*

Kniha se čte celkem dobře, ale bohužel jsem asi čekala nějakou větší hloubku, kterou jsem nedostala. Do postav jsem se nedokázala příliš vžít. Intimní scény moc hezky popsané, i když některá slova mi vyloženě vadila a vždy narušila atmosféru. Spíš taková průměrná romantika. Do dalšího dílu už se nepustím.

Leniii
30.07.2023 4 z 5

Černá jako ďábel, horká jako peklo, čistá jako anděl a sladká jako láska

knihomolkaJani
30.07.2023 5 z 5

"V jádru je romantička, ale žije v tom nejméně romantickém světě.."

Tohle byla opravdu úžasná kniha, už podle anotace a obálky víte, že to bude velmi povedené. Nemám příběhu téměř co vytknout. Mafiánské prostředí je zde tak akorát a erotika taky. Nic zde není tlačeno na sílu a všechno dohromady opravdu skvěle sedí. Veliké plus je i to, že je příběh vyprávěn ich formou z pohledu obou hlavních postav.

Elena v roli mafiánské dcerky ví, co jí v životě čeká.. "Faleš sladké Abelliové mě chránila před skutečným světem, stejně jako tvrdá skořápka chránila dužinu kokosu. Člověk potřebuje silné nástroje, aby ji rozbil." Napohled dokonalá, ale má i svou druhou stránku, kterou budete moci poznat.. Pokud v něco věří, jde si pevně za tím.

"Ten muž byl hrubý, arogantní a taky trochu šílený." Hodilo by se dodat i pomstychtivý a pokud se mu někdo postaví do cesty, tak se ho jednoduše zbaví.. Seznamte se s Nicolasem. "S podvodníkem se vyjednávat nedá." Vyzdvihla bych i jeho chytrost a ochranitelskou povahu, to mě opravdu bavilo.. "Nicolas Russo byl muž se špatnou pověstí. Nicolas Russo byl cizí člověk. ,Nicolas´ znamenalo bezpečný odstup."

Bylo úžasné pozorovat jak to k sobě hlavní hrdiny táhne, i když by opravdu nemělo. Jak se poznávají a zároveň si vzdorují..
Autorčin styl psaní je mi moc sympatický a kniha se čte úplně sama. Hned si jdu objednat další díl!
"Pokušení je polonahé, nevinné a mokré."
Pokud nad knihou ještě váháte, tak toto je ten impuls k nákupu!
"Někdy mají ty nejlevnější věci tu největší hodnotu."

ladakach
26.07.2023 4 z 5

Za mě opravdu povedená kniha. Líbilo se mi zasazení do mafiánského prostředí, na kterém mě bavilo, že z něho pocházeli oba dva hrdinové. Chemie mezi nimi by se dala krájet. Ačkoliv nejsem velký zastánce paralelních střídání vyprávění a úhlů pohledu, tady mi to vůbec nevadilo, ba naopak jsem se těšila až častější kapitoly Eleny vystřídá mně velice přitažlivý Nico.
Co se týče příběhu, byla jsem s jeho vývojem spokojena. Rychle odsýpal a stránky utíkaly pod prsty. Žádný problém se neřešil příliš dlouho, přesně tak, aby docházelo k rychlejšímu spádu příběhu.
Jediné malilinkaté mínus přidávám za jazyk autorky. Motivy, které se při popisu kontaktu a vztahu mezi Elenou a Nicem objevovaly byly často opakované, stejně jako slovní obraty a fráze. Není to chyba, spíše autorčin styl, avšak někdy mi už to přišlo nepřekvapivé.
Knihu nicméně určitě doporučuju přečíst, například po večerech namísto romantického filmu. Erotika je totiž v textu mnohem intenzivnější a zábavnější.

Aracely
22.07.2023 5 z 5

Velmi originální pojetí, zápletka, rozuzlení, nikdy jsem nic takového nečetla. Knihu jsem přečetla za jeden večer a noc. To se mi nestalo hodně dlouho. Podle mého názoru letos zatím nejlepší kniha jakou jsem přečetla!

Více v mé recenzi...

Leonis
09.07.2023 3 z 5

Já vám nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne. Ze začátku jsem si říkala, že to bude super knížka, navíc jsem nikdy nečetla knihy z mafiánského prostředí, takže jsem se těšila na fajn změnu oproti klasickým romanticko-erotickým příběhům. Chemie mezi hlavními hrdiny? V jejich světě, pokud to tak opravdu funguje, asi ano. Za mě? Ani náhodou. Nechápu, jak hrdinku mohl zaujmout totálně egoistický manipulátor. Z jeho chování se mi ježily všechny chlupy. Celkově tady toto chování k ženám ala 16. století mi kazilo veškerý požitek a některé výrazy? Totálně uhasily všechno, co se sem tam ve mně začalo probouzet.
Nevím, kde se vzala Elena jako romantička, jak už tu někteří psali, byla spíše provokativní a nevěděla, co chce. Buď mě její věk minul nebo jsme se jej dozvěděli na konci příběhu. Tím pádem jsem celou knihu nevěděla, jak si ji představovat. Vzhledem k jejímu chování se škála pohybovala v rozmezí od 15-40 let.

Jak jsem psala, jedná se o můj první příběh z mafiánského prostředí, proto nechci být úplně skeptická. Možná, až si přečtu jiné podobné knihy, v této oblasti bude na prvním místě.

Druhý díl si nejspíš v budoucnu přečtu. Jedná se o vedlejší postavu, o které byla mezi krátkými zmínkami asi největší řeč.

KajinaH722
03.07.2023 5 z 5

Další knížka ze které jsem se nemohla odtrhnout. Ta chemie a touha mezi Elenou a Nicem mě natolik bavila, že jsem z toho měla motýlky v břiše :D Hned se vrhnu na druhý díl :-)

JanickaP
27.06.2023 5 z 5

Jo,jo,jooo. Tohle je hodne povedena kniha z mafianskeho sveta. Nemohla jsem prestat cist, tato kniha je tak skvěle napsana, ze vam to neodvoli prestat dokud nejste na konci knihy. Ta chemie mezi Elenou a Nicem na vás uplne z toho deje sala a sama touzite byt s nekym jako Nico. Je to alfasamec s velkym "A". U takovehle knizky bych si přála pokracovani s tema stejnejma hrdinama. Urcite si ji jednou zase přečtu.

0197
16.06.2023 4 z 5

Mafiánské prostředí zbožňuju a na překlad této konkrétní série jsem byla zvědavá.

Po dlouhé době mi příliš k srdci nepřirosla hlavní hrdinka. Muselo ji být jasné, jaká bude reakce rodiny, po tom co udělá. Chvíli mi byla sympatická, chvíli tak nějak ne. Škoda, že se její věk zmiňuje až na konci. Vrtalo mi hlavou kolik ji je.

Nico měl přesně ty správné vlastnosti, které od mafiánského bosse očekáváte. Extra majetnický, mocný a drsný. Zvláštní, že nechtěl pátrat po tom, co Elena provedla. Očekávala bych v jeho případě, schopnost rychle a snadno si informace zjistit.

Je tu i určitá zakázaná láska. Jejich přitažlivost byla patrná od začátku. Nechybí oba pohledy a vydařené intimní scény. Musím vyzdvihnout surovost, která k mafiánům patří a které se tu nešetřilo. Třeba hned ta první zahradní slavnost. Zaměřuje se to převážně na vztahy a fungování mezi jednotlivými rodinami.

Z prostředí mafie jsem četla i lepší kousky. Nebylo to utrpení to číst, ale pár drobností mi vadilo. Ale jak tak koukám na hodnocení, asi se mi to jen netrefilo do nálady. Další díly ovšem nevynechám a i k této se časem vrátím.

adela.hol
15.06.2023 5 z 5

Elena Abelliová je mafiánská dcera, přezdívaná sladká, která vždy poslušně splní vše, co jí její otec přikáže. Poprvé v životě ale neposlechla, a proto když se na jejich rodinu zaměří Nicolas Russo, muž na kterého je i celá mafie krátká, tak jako jeho budoucí žena je mu přislíbena Elenina mladší sestra Adriana. Jenže Nicolas (vlastně, omlouvám se, vím, že se jmenuješ Nico) si od prvního momentu pokládá otázku, proč si nemůže vzít tu starší sestru? Tu, která ho zatraceně přitahuje. Problém ale nastává v tom, že i Elena se na Nica dívá tak, jak by se na budoucího švagra rozhodně dívat neměla.

Zatímco v předchozí recenzi jsem psala, že jsem chemii mezi hlavním párem neviděla, tak tady ta chemie sálala na kilometry. Nico spaloval Elenu pohledem pokaždé, když se k ní přiblížil, Eleně zase stačilo, aby na ni promluvil svým hlubokým hlasem. Ona ho provokovala, on žárlil. On byl přesně tím majetnickým typem, co šel doslova přes mrtvoly, pokud nebylo po jeho. Ona, ač velká romantička, až s ním zjistila, že je to jeho hrubost a temnota, co ji hlavně přitahuje. Ale stačí to? Může mezi mafiány existovat láska?

Mafiánskou tématiku v knihách miluju a tato kniha patřila k těm nejlepším, co jsem četla. Nemohla jsem a nechtěla se od ní odtrhnout. Střídaly se pohledy Eleny i Nica a já z každé stránky a z každého slova cítila to jejich vzrušené napětí. Na konci to sice vypadalo, že přijde klasická zápletka, ale to se díky bohu nestalo. Směle tak můžu hodnotit, co nejvýše to jde, a těším se na další díl.

New York mafie erotika domluvené manželství domluvený sňatek

Danielle Lori
americká