Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192843/bmid_madame-chic-aneb-co-vsechno-jsem-se-192843.jpg 4 205 52

Madame Chic série

Když Jennifer Scottová, výměnná studentka z Kalifornie, přijede na šest měsíců do Paříže a zazvoní své nové rodině u dveří, otevře jí žena, která se stane její mentorkou a inspirací ještě na dlouhou dobu poté. Madame Chic si vezme mladou, šarmem nezasaženou Američanku do parády a postupně jí odhalí tajemství francouzského umění žít. Tato zkušenost Jennifer změní život k nepoznání – francouzský životní styl se jí zalíbí natolik, že o něm doma v Americe začne psát blog. Texty se setkávají s velkým úspěchem, a tak na sebe kniha nenechá dlouho čekat. Každá kapitola přináší užitečné rady a tipy, které Jennifer od Madame Chic v Paříži pochytila – tipy, které se hodí i vám, bez ohledu na to, kde žijete a jak naditou máte peněženku. S vědomím, že míň je někdy víc, se dozvíte o tom, jak si udržet postavu (a netrápit se hlady), jak se správně obléct (a nezahltit si skříň), jak svému vzhledu dodat potřebný šmrnc a ženskost (i bez tuny make- upu na obličeji), zkrátka jak si života po francouzsku užívat plnými doušky, třeba i u nás v Česku. A rozhodně se přitom nezapomenete ani zasmát.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Mladá fronta

Lessons From Madame Chic: The Top 20 Things I Learned While Living in Paris , 2011

petaSk
11.03.2015 4 z 5

Autorka, obyvatelka Los Angeles, je ohromená francouzskou kulturou natolik, že jí chce žít o po svém studijním návratu z Paříže. Svou knihou se snaží vštěpit zásady a styl života, které odkoukala ze svého pobytu ve francouzské aristokratické rodiny Chic, jak ji nazvala ve své knize. V mnoha ohledech je kniha inspirativní, ale dle mého se nedá brát doslova. Pomůže si uvědomit některé aspekty života a nabídne, jak by to šlo dělat lépe - elegantněji. Problém vidím v tom, že se snaží aplikovat styl života Pařížanů, kteří jsou na tento styl zvyklí (nebo si aspoň autorka myslí, že takto žijí všichni), nejen na sebe, ale na všechny své čtenáře, kteří ale vyrostli v jiném prostředí. Dle mého v mnoha případech myslí autorka černobíle, pouze v některých případech od pravidel upouští, a to v těch, ve kterých se jí to hodí. Měli bychom poslouchat klasickou hudbu, doma se nepovalovat, líčit se jen "nahým" způsobem a být za každých okolností elegantní. Co je ale pohodlné pro Pařížany, může být extrémně nepohodlné pro ostatní, a to právě kvůli tomu, že každý za pohodlí považujeme něco jiného. Ale není krása právě v té pestrosti? Byla by škoda, kdybychom byli všichni jako Francouzi. Autorka si v mnohém také odporuje. Ačkoliv obdivuje osobitost Francouzek, které se nebojí být samy sebou, tak nám zároveň vnucuje jejich pravidla. Na druhou stranu jsem se i já nad některými prvky musela pozastavit a zeptat se sama sebe, jestli by některé věci v mém životě šly dělat i jinak, kvalitněji. Přínos této knihy je v inspiraci, a slovo inspirace podtrhávám. A pokud chci něco do svého života přenést, udělat to vědomě, aniž bych kvůli tomu musela žít křečovitě, ale hlavně francouzsky. Kniha je ale velmi osvěžující, a čtivá, i když psaná klasickým americkým způsobem: nikoho neurazit, být stále milá, na všechno svítí sluníčko.

ritta
05.10.2014

Jelikož mám slabost pro knihy odehrávající se v Paříži, tak po přečtení recenzí zde a doporučení na mém oblíbeném blogu, jsem si knihu objednala,bohužel to bylo velké zklamání, líbila se mi snad jen grafická úprava obálky.
Jedná se o prostoduché rady, které najdete v každé druhé knize o vizáži a životním stylu,které autorka jen chytře zařadila do tolik oblíbené Paříže. Škoda, že se nepokusila aspoň okořenit knihu sem tam nějakou vtipnou historkou či příběhem zasazeným do známých míst. Pro mě zklamání a vyhozené peníze.

kadgam
04.10.2014 4 z 5

Kniha napísaná v "americkom" štýle, vysvetľujúc pre nás známe veci. čakala som ešte lekciu o varení, ale to sa už do knihy nevošlo.

Mycak
08.09.2014 3 z 5

Příjemná vzpomínka na Paříž

Tinoušek
04.09.2014 4 z 5

Celkem pěkná knížka, některé "objevy" mi přišly zcela samozřejmé a běžné, ale autorka z nich dělala objev roku. Asi mají v Americe holt jiné zvyky... Ale vcelku příjemná knížka, která se pěkně čte :-)

bookemma
02.09.2014 5 z 5

Tahle kniha mě nabila úžasnou pozitivní energií a silou na to, být jen o trošku více "francouzská". Úžasné rady, jak se správně oblékat, stříhat a chovat pro mě byly velmi zábavné a poučné! A rozhodně si myslím, že škola Madame Chic by prospěla nejen mnohým ženám v mém okolí!

J.books
17.08.2014 2 z 5

Pozitivní a inspirující kniha,ale žádný trhák. Pro mě stačí knihu přečíst,ale doma ji mít nemusím

Marčullkas
06.08.2014 5 z 5

miluji FRANCII na všechny způsoby :) Neskutečně inspirativní a nabíjející kniha :) !

pajaskooo
30.07.2014 5 z 5

INSPIRACE!!! :)

papayka
29.06.2014 4 z 5

Souhlasím že to není žádný objevný román, ale mně se to moc líbilo. Tak jednou za půl roku by to člověk měl znovu přelousknout, aby se trochu dal do kupy. Je to takový soubor rad, jak vést smysluplnější život. Vím, že takových knih je mrak, ale u téhle je to psané stylem "buďte šik jako Pařížanky" a to samozřejmě chci, takže to na mě víc působí :-) A je to krátké, tím pádem údernější. Jen tedy sem tam je znát, že pisatelka je Američanka, zvlášť její kapitola o tom, jaké hygienické procerudy provádí se svým obličejem je výživná.

dzejnyka
17.04.2014 5 z 5

Nejedná sa o žiadne literárne veľdielo, ale ako zamyslenie sa nad konzumným spôsobom života, hromadením veci a nezmyselnosťou uprednostňovania kvantity nad kvalitou to splnilo svoj účel.

Venezia
16.03.2014 5 z 5

Ďalšia Američanka na návšteve v Európe zistila, že život sa dá tráviť aj inak, ako nakupovaním handier, pozeraním televízie a prejedaním sa fastfoodom. Body dávam skôr životnému štýlu, opísanému v knihe, ako knihe samotnej. Je smutné, že musia na túto tému vychádzať knihy.

humor Francie kultura Paříž móda jídlo a pití životní styl krása

2014  73%Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži
2015  72%S Madame Chic doma