Vražedný rej

Vražedný rej https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501044/bmid_vrazedny-rej-QZS-501044.jpg 5 141 56

Maarten S. Sneijder série

< 4. díl

Sneijder a Nemez znovu vyšetřují. Poté, co řada kolegů spáchala sebevraždu brutálním způsobem, začne být Sabine Nemez – inspektorka a školitelka BKA – podezřelá. Mnohé ukazuje na desítky let staré spiknutí a oběť hnanou pomstou. Sabine požádá o pomoc svého bývalého kolegu, suspendovaného profilera Maartena S. Sneijdera. Ten odmítá spolupracovat s varováním kolegů, aby se případem přestal zabýval. Pak Sabine beze stopy zmizí a Sneijder sám zasáhne. Do cesty se staví nejen nenávistnému vrahovi, ale i jeho bývalým přátelům a kolegům, kteří by udělali cokoliv, aby hříchy ze své minulosti jednou provždy smazali... Čtvrtý případ pro Sneijdera a Nemez.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Todesreigen , 2017

biki
20.08.2023 5 z 5

Špičkový detektivní thriller, trochu odlišný od předchozích dílů. Po událostech z minulé knihy jsem měla obavy, jak se autor vypořádá s dalším působením Maartena v policejních složkách, ale vyřešil to velmi, velmi uspokojivě. Musím se přiznat, že mi zpočátku také trochu vadilo střídání časových linií, které obecně nemám moc ráda. Jenže celý příběh začal dávat smysl, když se postupně ozřejmovaly skutečnosti a dění z již poměrně dávné minulosti, motivy jednotlivých postav a jejich kostlivci ve skříních. Zpočátku jsem si nebyla jistá, zda se mi líbí Maartenova přeměna ve skoro akčního hrdinu. Řekla bych ale, že se tak autor snažil narušit stereotyp, do kterého zákonitě upadají skoro všechny delší série, příjemně osvěžil děj a navíc si vytvořil slibnou základnu na další pokračování. Nezbývá mi, než knihu doporučit dalším fanouškům žánru.

Any26
11.08.2023 5 z 5

To by mě zajímalo co teď budu bez Maartena Sneijdera ... pardon, tedy Maartena S. Sneijdera a Sabiny Nemezové dělat než vyjde další díl :DD

Krásný začátek druhé trilogie s Maartenem Sneijderem. Opět skvěle promyšlený děj.
Minulosti neutečou.
"Něco" co se stalo před 20 lety opět vyplouvá na povrch...
Autor nám postupně odkrývá jednotlivé dílky této skládačky tak, že čtenář zůstává pořád ve střehu.

Velmi se mi líbila linka s Hardym a Norou, i větší zapojení do případů Sabininy kolegyně Tiny Martinelliové.

P.S. A návštěvy Sneijdera v knihkupectví se nikdy neomrzí!

WaN635
07.08.2023 5 z 5

Opět a zase jsem se nemohla od čtení urvat....
Chvílemi mi to tedy přišlo přehnané a nereálné, ale odprostila jsem se od toho a naprosto jsem se do příběhu vžila.
Tolik zvratů a překvapení, to bylo něco. Kupodivu mi ani nevadilo, střídání se časů v ději....
Těším se na další díl....

Jamalu
04.08.2023 5 z 5

Fantastické čtení, super napsané. Člověk má problém se odtrhnout. Snad bude autor v tomto duchu pokračovat.

Mayaotzin
04.08.2023 5 z 5

Bylo to zase výborné, jakože WOW! Plné zvratů, akce a minulosti. Všecko to do sebe zapadlo jako puzzle. Ani větička tam nebyla navíc. Ze Sabiny se vyloupl skvělý vyšetřovatel, byla jsem strašně napnutá, jak to po minulém díle se Sneiderem dopadne (naprosto nechápu, jak na minulý díl může někdo zapomenout). A vybruslili z toho teda skvěle.V první části knihy bylo Maartena opravdu málo, ale pak nám to ve vší parádě vynahradil.
V příštím díle se budu těšit na spolupráci Maartena, Sabiny a Krzysztofa (že by se přidala i Tina?)

miloslav5679
03.08.2023 3 z 5

Kniha ako taká bola síce napísaná dobré,ale mne osobne vadí striedanie minulosti a prítomnosti. Tak isto mi vadí ak sa v deji danej knihy vraciame do minulej knihy. Za ten rok,čo táto vyšla som prečítal 30-40 kníh,takže minulý diel si už nepamätám. A posledná vec, prvé časti sa mi páčili kvôli svojraznemu detektívovi Sneijderovi a tu sa objavil až posledných cca 20 -tích percentách knihy,takže osobné tento diel považujem za najslabší

Pípasek
31.07.2023 5 z 5

výborná kniha, super čtení. Od tohoto autora nelze čekat nic jiného. Pevně doufám, že se objeví další perfektní díla tohoto spisovatele

Ella_85
29.07.2023 5 z 5

Doufam, ze pan Gruber ma v planu jeste dalsi trilogie.
Uzasny, napinavy, bajecny. Kdyby to slo, tak dam 6*!!!!

Šárka88
29.07.2023 5 z 5

Tohle nepotřebuje komentář, opět jedním slovem PERFEKTNÍ ! Dávám do doporučených a rychle sem s dalším dílem.

LeNÍk32
27.07.2023 5 z 5

Super... šup sem s dalšími díly......

Ticiana
27.07.2023 5 z 5

Zase pecka. Děje se toho hodně, ale dává to smysl. Myslim, ze docela si dokážu představit další díly. Snijderuv tým, to bude pecka proste. Některé postavy mají skvělý humor. Tak sup přeložit další 3 napsané díly, at máme co číst.

Leona333
25.07.2023 5 z 5

Andreas Gruber, alias Maarten Sneijder, Sabina Nenezová - Veverka..., zvedají pomyslnou laťku výš a výš.
Asi se bubu opakovat z mých předešlých komentářů s hodnocením k této vyšetřovací dvojici, ale tahle kriminální série, je jednoduše "vražedně návyková..."
Mohu pouze opět doporučit k přečtení.

mysterygirl
18.07.2023 4 z 5

Bylo to super čtení, ale přesto za mě slabší dil než předešlé

JimMoriarty
18.07.2023 5 z 5

Na můj vkus nedostatek Sneijdera (tahle věta se dá uplatnit na všechny knihy, které přečtu a všechny životní situace, do kterých se dostanu).

Paja1709
15.07.2023 5 z 5

Tady netreba moc psát. Další skvělý dil.To byla jízda. Těším se na další.

Arsi
14.07.2023 5 z 5

Další pěkný, čtivý a drsný thriller, stejně jako předchozí díly. Jsem z knihy nadšená. Moc se těším na další díly.

detektivní a krimi romány thrillery

Andreas Gruber
rakouská, 1968