Vražedné pohádky

Vražedné pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472743/bmid_vrazedne-pohadky-4xv-472743.jpg 5 245 89

Maarten S. Sneijder série

Případový analytik Maarten S. Sneijder a komisařka Sabina Nemezová na lovu bezohledného vraha. V Bernu byla objevena umělecky inscenovaná mrtvola. Vrah vyryl do její kůže tajuplný znak. Nezůstane jeho jedinou obětí. Nizozemský případový analytik Maarten S. Sneijder a komisařka Spolkového kriminálního úřadu pronásledují pachatele, který jim zanechává krvavé nápovědy a zároveň je vždy o krok před nimi. Mezitím mladá psycholožka Hannah narazí ve vězení na psychicky abnormálního zločince Pieta van Loona. Toho kdysi dostal za mříže Sneijder. Teď se ale tento vězeň stává klíčovou postavou v ďábelské hře... Předchozí díly volné kriminální série Vražedná lhůta a Vražedný rozsudek.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Todesmärchen , 2016

Avila
31.10.2022 5 z 5

Opět neskutečná jízda s Maartenem S. Sneijderem a Sabinou Nemezovou. Skvěle napsaný thriller od kterého se nedokážete odtrhnout.... Výtečně promyšlená zápletka až do samotného konce knihy a že mě konec opravdu překvapil.....
Kniha má spád a vraždy jsou opravdu dost brutální takže nedoporučuji pro citlivější povahy.... a těch nečekaných zvratů no prostě parádní čtení :)
Už se těším na to co si pro nás autor připraví v příští knize....
DOPORUČUJI

berila
31.10.2022 5 z 5

Tady nelze co řešit, jako obvykle výborné a už se těším na pokračování.

Arwen777
28.10.2022 4 z 5

Tak konečně mi přišel do ruky třetí díl, na který jsem se opravdu hodně těšila.
Souhlasím se všemi superlativy v předchozích recenzích. Máme tu opět komplikovaný případ série vražd s tajemným poselstvím, ale vrah s tímto rukopisem je za mřížemi. Je ovšem geniální a navíc všechny vraždy souvisí s těmi, kdo ho nějakým způsobem za mříže dostali, což je minimálně znepokojující. A to nás přivádí k Maartenu S. Sneijderovi, o jehož minulosti se tu dozvíme překvapivé skutečnosti. Parťáka mu dělá Sabina Nemezová, asi jediný člověk široko daleko, který ho snese.
Vražedné pohádky jsou thriller, jak má vypadat. Je plný akce a napětí, komplikovaných vodítek, záhad a nevysvětlitelných tahů vraha. A najít v tom smysl je opravdu těžké.
Takže proč jsem se rozhodla jen pro 4 hvězdy? Střídání časových rovin bylo pro mě tentokrát matoucí. Musela jsem si opravdu dávat pozor, o které sérii zločinů se právě mluví, jinak bych se v tom ztratila. Navíc mi případ přišel už překombinovaný a konec mě nepotěšil.
Na druhou stranu velmi kladně hodnotím linku, která se týkala práce psycholožky a vývoje situace ve vězení.
Suma sumárum, ačkoliv se mi předchozí knihy líbily víc, rozhodně fanouškům doporučuji i tuto. Máte se na co těšit. A my ostatní na pokračování série.

Dumicek
28.10.2022 5 z 5

Joo wauuu,to zas byla jízda! Prostě naprosto dokonalá kniha a já nemám co víc dodat..a ten konec? No pááni, to jsem zvědavá na další díl.

Ella_85
22.10.2022 5 z 5

Tohle byla prvni kniha, kterou jsem ze serie cetla, a uz se shanim po predchozich!
To byla jizda! Ale vazne! Napeti, akce, clovek ani nemel cas na oddech, jak hltal informace. Viz komentar pode mnou.
Vypada to, ze mam dalsiho oblibence :-)

Veju007
19.10.2022 5 z 5

Držte si klobouky, tohle je vážně šílená jízda!

Třetí (a možná finální) díl naprosto úchvatné trilogie vyšetřovatelů Marteena S. Sneijdera a Sabiny Nemezové se veze na vlně falešných stop, vrah působí, jako by byl na více místech naráz, kapitoly střídají různé časové linky a vy nebudete vědět, kde vám hlava stojí, to vám zaručuju!

Andreas Gruber rozhodně patří k thrillerové špičce, bude si s vámi pohrávat a vy se sice budete snažit autora někde nachytat, ale nepovede se vám to! Má to fakt promyšlené do posledního detailu, bravo!

Annyshga
15.10.2022 4 z 5

Již 3 díl s touto netradiční vyšetřovací dvojicí a opět skvělá kniha . Přestože půlka knihy byla v takovém poklidnějším tempu nemůžu říct, že bych se nudila. V příběhu se mísilo několik časových linek - pár dní před a současnost plus samotné vyšetřování vražd a později i minulost Maaretna S. Sneijdera. Pořád mi vrtalo hlavou, jak to vše autor zamýšlí propojit. Bylo to bravurní! Vše se dalo dohromady tím nejmíň možným způsobem a wow efekt rozhodně nechyběl. Samotný závěr příběhu mi vyrazil dech a můžu říct, že se máme vážně ještě na co těšit ! Série každým dílem graduje víc a víc, takže do ještě nečetl měl by začít .

Mayaotzin
05.10.2022 5 z 5

Tohle bylo tak skvělé čtení! Díl od dílu je to lepší a lepší. Nevzpomínám, kdy mě naposled kniha takhle vtáhla. A těch opravdu nečekaných zvratů. Andreas je opravdu pan Spisovatel.

to roční čekání na čtvrtý díl bude nekonečné :-(( a to už jich vyšlo 6

Atanone
09.09.2022 5 z 5

Tak si říkám co asi přijde příště...Ale bavila jsem se dobře. Autor je mistr kliček a falešných stop. Dál bych asi jen vykrádala spokojené komentáře přede mnou, takže dávám 5 a těším se, co si na nás autor příště zase vymyslí.
p.s. Vražedná lhůta je už zfilmovaná, četla jsem někde o pětidílné sérii.

Janík511
09.09.2022 5 z 5

Další napínavý díl a ten konec!!! Mohu vřele doporučit a jen mě mrzí, že na další díl si musíme počkat až příští rok. Tahle série mě prostě baví!!

ddkk
26.08.2022 5 z 5

Neuvěřitelné eskapády podivína Maartena S. Sneijdera, případového analytika, pokračují a to, co se tentokrát odehrává, je propletenec, který asi nikdo nečeká. Společně s neohroženou parťačkou Sabinou Nemezovou čelí odpornému zločinci, který je schopen opravdu všeho. Ovšem - kdo je ve skutečnosti ten bezohledný vrahoun Piet van Loon?

Tentokrát autor opět přitvrdil a popustil uzdu fantazii ještě o něco více než minule. Až mě místy napadalo, jestli to opravdu už není trochu moc. Jsem zvědavá, kam až to zajde v dalším dílu...

Nicméně je to natolik napínavé, překvapivé a dobře napsané, že nezbývá než opět dát všech pět hvězdiček.

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

Vražedné pohádky - nie sú na dobrú noc
V Berne je objavené "umelecky" inscenované telo ženy s vyrytým tajuplným znakom.
Čo tým vrah sleduje? Prečo tu? Prečo takto? Prečo dnes? A prečo zrovna... táto obeť?

K prípadu je okamžite privolaný prípadový analytik Maarten S. Sneijder z Holandska. Ten nemôže uveriť tomu čo vidí na mieste činu. Rukopis páchateľa sedí iba na jedného, ale toho predsa už pre 5 rokmi zatkol a ešte stále si odpykáva trest v zariadení Steinfels pre psychicky narušených delikventov.

Obeť v Berne nie je jediná a tak sa spolu s kriminalistkou Sabine Nemezovou vydajú po krvavých nápovedách ktoré im páchateľ zanecháva.

V zariadení Steinfels sa zamestná mladá psychologička Hannah, ktorá tu za krátky čas odhalí smrteľné tajomstvo. Čo sa deje za múrmi väznice? A aký skutočný motív má Hannah, keď sa zamestnala práve tu?

Andreas Gruber patrí do zoznamu mojich obľúbených autorov a táto jeho tretia kniha (preložená zatiaľ iba do českého jazyka) NEMÁ v sebe jedinú chybičku. Zmeny medzi scénami z minulosti a prítomnosťou vás držia v napätí, všetko postupne pekne do seba zapadá a vy spolu s Maartenom S. Sneijderom (lebo on si potrpí na to "S" uprostred mena) objavujete všetky spojenia a súvislosti, ktoré Vás privedú k rozuzleniu. A v príbehu sú aj momenty, kedy som sa počula zvolať: "To vážne!? To čo je toto?!!
Hoci som zo začiatku mala pocit jemného Deja vú (dej mi pripomínal Mráz od Bernarda Miniera) kniha prekonala všetky moje očakávania.
Skvelé finále prvej trilógie o Maarten S. Sneijderovi a Sabine Nemezovej!

dominika2585
23.08.2022 5 z 5

Tak tohle mě neskutečně bavilo. Na Pieta van Loona odkazoval konec druhé knihy, proto mě nepřekvapilo, že se s ním v tomto díle setkáváme. Geniální Piet je rozhodně při síle, vše má promyšleno do nejmenších detailů a vždy se zdá, že je o krok napřed. Dozvídáme se také něco o Sneijderově minulosti a jeho spojení s Pietem. Podle mě asi nejlepší díl ze série, konec hodně překvapivý, o to víc se těším na další díly.

beata-betsy2310
17.08.2022 5 z 5

"Vidíme svet taký, aký sme my. Pre láskavého človeka je láskavý, pre neprívetivého neprívetivý.
Preukazuj dobro desať rokov a nikto si to nevšimne. Rob hodinu niečo zlé a začne o tebe hovoriť celý svet."
...
V Berne je objavené "umelecky" inscenované telo ženy, s vyrytým tajuplným znakom.
"Spoločnosť treba chrániť pred jednotlivcom. Kto ochráni jednotlivca pred spoločnosťou?"
Skvelé finále prvej trilógie o Maarten S. Sneijderovi a Sabine Nemezovej!

Pavlína2019
17.08.2022 5 z 5

Naprosto perfektní kniha, napínavá, jako všechny od tohoto autora, kterého mám moc ráda stejně tak i jeho hlavní dvojici.
Zvláštní a tajemné vraždy, napětí od začátku až do konce a děj, který nemůžete předvídat...
Zbytečné popisovat, všichni si sami přečtěte, doporučuji!!!

Nelly
15.08.2022 5 z 5

Asi nejlepší ze všech tří dílů - velmi čtivé a napínavé. Kdo četl doslov, ví, že se můžeme těšit i na další díly...

cathyblack
13.08.2022 4 z 5

Kniha byla velmi dobrá. Inspirováno H. CH. Andersonem. Ale stále si myslím, že první díl této série je nejlepší. Přečteno za dva dny, protože se to doslova čte samo. Odsýpá to, děj se nikde nezastaví, naopak, motivuje k dalšímu čtení. Fajnová jednohubka.

studentice
09.08.2022 4 z 5

Knížka byla opět skvělá, zamotaná, ale tak akorát. Doufám, že autor brzy napíše další knihy:)

Šárka88
08.08.2022 5 z 5

Ze začátku čtení mi nějak stránky nechtěly utíkat, nic se nedělo a pak to přišlo. Super thriller a neskutečně napínavý s mnoha připojením a překvapením pro mě zároveň. Hodně čtivý příběh a pokračování Sabiny a Maartena Sneijdera, pardon Maartena S. Sneijdera. Co ještě napsat, souhlasím se všemi, kteří napsali svá hodnocení typu pecka a super.

ctenarkaEva
07.08.2022 5 z 5

Skvělý thriller, napínavý, i když tedy plný brutálních vražd. Líbily se mi 2 linie příběhu a byla jsem zvědavá na jejich souvislost a propojení. Ukončení příběhu je překvapující a nečekané. Doufám, že bude ještě pokračování.

Andreas Gruber
rakouská, 1968