Lukáš a profesor Neptun

Knížka Lukáš a profesor Neptun je o hvězdách, cizích planetách, autismu, a hlavně o Lukášovi. Je mu devět let, dva měsíce a čtyři dny, má rád astronomii a chodí do třetí třídy. Aby se mohl učit s ostatními dětmi, pomáhá mu ve škole asistentka Anetka. Jenže jednoho dne Anetka do školy nedorazí! Co teď? Začíná nejdobrodružnější den v Lukášově životě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/359399/lukas-a-profesor-neptun-jul-359399.jpg 4.813

Má to háček (1.)

Zdraví, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Lukáš a profesor Neptun

hana1070
26.11.2018

Lukáš a profesor Neptun je kniha, která má ukázat malým čtenářům, co to znamená autismus, v případě Lukáše asi konkrétně Aspergerův syndrom. Potíže v komunikaci a se sociální interakcí, lpění na režimu a těžko přijímané změny, neobvyklé zájmy, snadné senzomotorické přetížení a z toho plynoucí afektivní záchvaty, to jsou symptomy, které děti z knihy nenásilně poznají jako součást diagnózy PAS (porucha autistického spektra). Pochopí, že i jejich divný spolužák ze školy možná touží mít kamarády a že své chování prostě někdy nedokáže korigovat. Dostane se jim i rady, jak s takovými lidmi komunikovat, či na co je potřeba si dávat pozor. Kniha ukazuje, jak by se asi ideálně mělo s lidmi s poruchou autistického spektra jednat a jak řešit problémy, které mohou nastat.

bibi.r
25.06.2018

Super.
Takový malý vhled do života dítěte a jeho rodiny, jenž má autismus a rozhodně jím "netrpí".
Velmi oceňuji závěrečnou informační část i možnost stáhnout si pracovní listy.

Dragell
03.02.2018

Dětská poučná kniha, která vás provede jedním dnem malého Lukáše. Ten má svoji oblíbenou hračku profesora Neptuna, s kterým se společně věnují astronomii. Ale vše musí probíhat přesně podle předem daného řádu, bez jakýchkoliv odchylek - Lukáš je totiž autista a svět kolem sebe vnímá trochu jinak.

Kniha je bohatě ilustrovaná, písmem přizpůsobená pro školáčky, kterým podá zajímavé informace velmi lehce pochopitelným způsobem. Pokud totiž malé děti mají ve svém okolí autistu, nemusí jej nejprve pochopit a právě s tím jim má pomoci tato kniha.

V závěru knihy se také jako bonus objevuje několik stran pro dospělé, kde je konkrétně rozepsán přístup k autistovi a další s tím související projevy a informace. Dalším bonusem je možnost stáhnout si ke knize i pracovní listy pro děti.

Za mě rozhodně velmi přínosná kniha a to nejen pro děti, ale také jejich rodiče.

MartinaF
31.12.2017

Kniha má za cíl seznámit malé čtenáře s autismem. Autorka nenásilnou formou poukazuje na rysy autismu, co je pro autistické děti typické a jaké situace mohou nastat, když není vše tak, jak autistické dítko potřebuje mít.

broskev28
16.12.2017

Knížka, která by mohla pomoci dětem i dospělým pochopit svět malého autisty. Jen těžko si dokážu představit, že by si ji nějaké menší dítě četlo samo, ale zkusím ji nabídnout našim páťákům - ti citlivější a trpělivější možná mají šanci, uvidíme.
Já osobně vidím největší problém v tom, že každý autista je jiný. Cukrovkář bere inzulín a je v pohodě. Epileptik má své meze a my jsme na ně upozorněni, v pohodě. Ale u autisty nikdy nevíte, co a kdy ho vytočí. Každý reaguje na něco jiného, každý je prostě originál. A každý má něco, co bytostně nesnáší - třeba pro mého syna to jsou knoflíky. Nesnese je na sobě, ale vadí mu i na druhých. A teď si představte, že ho ve škole posadí vedle spolužáka, který rád nosí košile. Pak mu nepomůže ani asistentka . . .