Má je vina

Má je vina https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256774/bmid_ma-je-vina-Hmw-256774.jpg 5 227 94

Jednoho deštivého listopadového dne jsou šéfinspektor Ray Stevens a inspektorka Kate Evansová povoláni k případu, které se policistům příčí nejvíc: k usmrcení dítěte. Pětiletého Jakoba srazil rychle jedoucí vůz, po autě a jeho řidiči jako by se ale slehla zem. Všechny stopy vedou do slepých uliček. Ray ani Kate se však nechtějí vzdát; mají pocit, že aspoň tohle mrtvému chlapci dluží… Jenně Grayové se toho osudného večera navždycky změnil život. Před pocitem viny, že nedokázala zabránit Jakobově smrti, prchá do odlehlé velšské vesničky na břehu mořské zátoky. Snaží se skrývat před světem i před svými démony, ale neúprosná setrvačnost života ji vtahuje zase zpátky. Jenna se ocitá rozpolcená mezi výčitkami svědomí a prostou touhou po štěstí, ale krutá minulost se jen tak nevzdá. Když ji dostihne, zdá se, že už není úniku… Napínavý psychologický thriller se šokující zápletkou. Clare Mackintoshová jako bývalá policistka dokázala napsat naprosto přesvědčivý příběh. S tak dokonalým debutem je jasné, že ztráta pro policii znamená zisk pro krimi literaturu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Víkend

I Let You Go , 2014

Danago
26.10.2016 5 z 5

Ach, tak tato knížka je naprostá bomba! Úplně fantastický psychologický krimithriller . Podle mě je to jedna z nejlepších knížek tohoto žánru na trhu. Příběh má opravdu velice šokující zápletkou. Knížka je napsaná čtivě, akčně , napínavě. Autorka nás vodí příběhem , tak jak ona chce a čtenář jenom lapá po dechu. Knížka je plná neuvěřitelných zvratů , ale je zde i velice citlivě přidáno trochu té lásky. Příběh je dokonale uvěřitelný. Konec je uzavřený , krásně vysvětlený a mě naprosto šokoval! Knížku moc ráda doporučuji. Přečtěte si ji nebudete litovat!

Šárka5875
03.10.2016 5 z 5

Za mě je Má je vina naprosto vynikající psychothriller. Autorka si s vámi hraje a vy jí to krásně baštíte. V knize se střídají kapitoly, vyprávěné Jennou v první osobě a potom kapitoly, které jsou v er-formě a popisují nám průběh vyšetřování, a také navíc střípky ze soukromého života detektivů. Nenajdete v ní hluchá místa, pasáže, kde byste se nudili. Neexistuje. Děj je svižný a zamotaný. Ano, tak skvěle zamotaný. Musím říct, že jistý zvrat způsobil, že mi spadla čelist. A nejde pouze o jeden zvrat. Určitě knihu doporučuji.

sabca
08.08.2016 5 z 5

Nebýt zde napsaných komentářů, knihu bych asi odložila. Ale potom to stálo za to. Napětí, že se kniha nedala odložit do přečtení poslední stránky. Proto odpouštím ten pomalý začátek a dávám 5 hvězdiček. Dvojice vyšetřovatelé byla sympatická.

rubit
18.07.2016 3 z 5

Musím pochválit autorku za to, že dokáže na čtenáře připravit v půlce knihy velké překvapení, ale jinak průměrný příběh.

fruitbueno
27.02.2016 4 z 5

Tak takový zvrat v ději jsem nezažila už dlouho! Tleskám. Jinak standardní detektivní příběh se sympatickými a životnými postavami, kterým ať chcete, či nechcete sympatizujete. Moc dobré čtení.

Lenka.Vílka
30.12.2015 5 z 5

První část knihy je sladká romantika s tématem: Něco se stalo a hledám druhou šanci. Hodně mi to připomínalo Bezpečný přístav (knih na podobné téma nemám moc načteno, no...) a potom přišla druhá část. A s tím momenty, kdy jsem už nechtěla číst dál, protože toho na mě bylo moc (manžel). Ale dočetla jsem, protože jsem chtěla být na konci, abych zjistila, jestli zlo bude po zásluze potrestáno. Bylo? Nebylo? Odpověď v knize...

mmmisulka.r
09.12.2015 5 z 5

Tohle bylo prostě perfektní, zlom v polovině knihy jsem tedy čekala, ale i tak to prostě bylo skvělé čtení. Napínavé, smutné, strhující!

bookcase
23.11.2015 5 z 5

Už se mi dlouho nestalo, že bych četla knížku, u které bych se musela vracet na začátek, protože uprostřed na mě čekal naprosto šokující skok v ději. Brilantní, napínavé, jak jsem už napsala - šokující. Prostě další výborný psychothriller.

konicekbily
23.11.2015 3 z 5

Nevím, zda by nějaká žena měla tak dlouho krýt tyrana a podvolovat se násilí, když se přihodí další událost radikálně ovlivňující její budoucnost. Neobrací se na příbuzné, ani na policii a prchá před zlem s vědomím, že ji minulost dožene a ona se zlu nebrání ani v budoucnosti!

Acquenta
23.11.2015 5 z 5

Výborná kniha. Akorát se pokaždé u podobných případů pozastavuji nad chováním žen, které jsou týrané. Hlavní hrdinka bydlela sama, tím si úplně koledovala o případné problémy, manžel ji mohl zabít. Myslím si, že vždycky se dá někde sehnat pomoc, přece měla sestru, přítele...a proč tak nízké sebevědomí ? :-( No, hodně smutné a tragické...

Izu
12.10.2015 4 z 5

Napínavý příběh, ale už jsem podobné knihy četla, tudíž asi nebyla tak šokující ani překvapivá zápletka. Jinak doporučuji.

evonra
11.10.2015 5 z 5

Mám ráda knihy, které mě umí pořádně překvapit.... Tohle se opravdu povedlo!

ELBA
05.10.2015 5 z 5

RADOST vyjadrila presne moje pocity pri čítaní knihy. Ak vydržíte druhú štvrtinu knihy - už ju nepustíte z ruky. :) Vynikajúce čítanie. Veľmi príbuzné autorkám ako J. Fielding. Skúste ju, iste neobanujete!

RADOST
24.08.2015 4 z 5

Tak si čtu, sdílím pocity zúčastněných a říkám si dobré, dobré, rozumím ti, ale už se to táhne, no nevím, nevím... A najednou, v půlce knihy, rána pod pás.ZVRAT. Přečtěte si to také, není to špatné!