Lucky Luke versus Joss Jamon

Lucky Luke versus Joss Jamon https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499108/bmid_lucky-luke-versus-joss-jamon-WdG-499108.jpg 4 16 6

Lucky Luke je v maléru. Tentokrát mu jde opravdu o krk. Je křivě obviněný z loupeže a před oběšením může uniknout jen tím, že dopadne skutečné viníky. Jenže gang Josse Jamona je nebezpečný. Je složený z těch největších mizerů Divokého Západu, kteří se usídlí v pohraničním městě a ovládnou ho. Není nic, co by jim nepatřilo. Lucky Lukeovi nezbývá jiná možnost než ta nejhorší - vstoupit do politického boje.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Crew

Lucky Luke contre Joss Jamon , 1958

Kuža007
16.02.2024 5 z 5

Lucky Luke se nám po delším čase opět vrátil. Opět vidíme krásné Morrisovi kresby a můžeme číst Goscinnyho humor. Skvělý a nápaditý díl, kdy Lucky Luke stojí proti Jossi Jamonovi a jeho bandě. Je zde množství zábavných situací. Nejlepší z nich je asi monolog Joea Rudé Kůže. A v tomto díle můžeme najít i nějaké ty historické přesnosti. Zkrátka je tu opět zábavný a humorný díl Lucky Luka.

špulo
28.10.2023 4 z 5

Opäť skvelá kovbojzábava, aj keď s pomalším rozbehom. Opäť nie dokonalé a opäť na tom trt záleží.
"I am a poor lonesome cowboy...
Far away from home..."

Pert
17.01.2023 5 z 5

Dokonalý komiks.

Ristridin
12.12.2022 4 z 5

Oproti jiným dílům trochu pomalejší první půlka, pak se to zase klasicky rozjelo. Lucky Luke baví už spoustu let kresbami i obsahem a děkuju nakladatelství Crew, že se pustilo do nových dílů :) Je radost doplnit sbírku.

Ivan Kučera
29.10.2022 4 z 5

Ja neviem, mne proste stačí vidieť tie farby, kresbu a sympatický A4 formát a už sa mi podstatným spôsobom zlepší nálada. Lucky Luke je skvelá postava, ktorá právom patrí do análov európskeho komiksu. Jasné, nie je to Moore, Corben a ani Serpieri, ale to snáď ani nikto normálny nečaká. Je to proste „len“ dobrá, čertovsky vynaliezavá zábava s hravými dialógmi a zamilovaniahodnými slovnými hračkami. Westernová groteska určená na dokonalé, ideálne odreagovanie, ktorá ani zďaleka nie je taká hlúpa a detská, ako by sa mohlo javiť. Tentokrát Lucky rieši problémy s “trošku“ zmanipulovanými voľbami, na čom mi jemne vadilo, že sa k problému nepostaví ako neohrozený pištoľník, ale ide na to trochu zbabelo, vo forme masiek, kostýmov a útokov spoza chrbta, čo sa mi k danej postave nehodí. Ale zas chápem, že nemohol nabehnúť na štvrtú stranu a všetko to tam postrieľať, že?

bazyk21
14.08.2022 5 z 5