Lucemburkové - česká koruna uprostřed Evropy

Výpravná kniha Lucemburkové zahrnuje úsek zhruba 130 let, během něhož se vystřídali na českém trůně čtyři panovníci, Jan, Karel IV., Václav IV. a Zikmund. Náležitá pozornost je v knize věnována i dalším příslušníkům rodu, zejména jeho moravské linie.Syntetický pohled na vládu Lucemburků v českých zemích je součástí vícesvazkové ediční řady, jejíž základní podobu určilo monumentálně pojaté dílo „Přemyslovci“. Zahrnuje úsek zhruba 130 let, během něhož se vystřídali na českém trůně čtyři panovníci, Jan, Karel IV., Václav IV. a Zikmund. Náležitá pozornost je v knize věnována i dalším příslušníkům rodu, zejména jeho moravské linie. Velký důraz autoři rovněž kladou na vzdělanost a umění, vázané bezprostředně na lucemburskou dynastii....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/141367/lucemburkove-ceska-koruna-uprostred-juH-141367.jpg 4.58
Literatura naučná, Historie
Vydáno, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Kniha Lucemburkové - česká koruna uprostřed Evropy

berau
25.12.2019

Další titul z edice LN o českých panovnických dynastiích, který je velkoryse pojat. Plejáda skvělých autorů jednotlivých příspěvků, bohatá obrazová příloha, kvalitně zpracované téma vedlejší moravské větve Lucemburků. Chybělo mi jen více příspěvků od německy píšících historiků.

Mourasek
11.09.2018

Stejně jako předchozí titul o Přemyslovcích, naprostá ozdoba domácí knihovny a ideální rozcestník pro hlubší studii jedné ze zásadních středověkých dynastií. Špičkové ilustrace. Doslova se Vám bude nutkat postup velmi pomalého, až hlemýždího čtení/listování napříč.

Dandulka
09.05.2016

Nádherná publikace se spoustou obrázků. Z pera těch nejpovolanějších.