Ľúbostné rošády

Ľúbostné rošády
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103346/bmid_lubostne-rosady-rQq-103346.jpg 4 566 566

Štyri napínavé príbehy majstra čierneho humoru - každý s geniálnou zápletkou a prekvapujúcim záverom...

Literatura světová Humor Povídky
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Switch Bitch , 1965

meluzena
07.09.2019 4 z 5

Roald Dahl má obdivuhodnou fantazii, laskavý smysl pro humor a schopnost přijít s elegantními a naprosto nečekanými pointami. Přesně takové jsou tři příběhy v této knize; jen povídka Vyvrcholení postrádá onen lehce poťouchlý laskavý humor a působí jako by ji napsal někdo jiný.

zuzi.d
24.08.2019 4 z 5

Barvitě a košatě podané drobné příběhy s milostnou tématikou, které by se daly sice shrnou do krátké anekdoty, ale podobě epizod postupně vedených k vyvrcholení jsou daleko zábavnější.
Jednohubka, která dostojí názvu edice - čtení na dovolenou.

Leniik33
19.07.2019 5 z 5

Pohodová knížka na léto k vodě. Stojí za přečtení :)

Pavlína79
03.07.2019 3 z 5

lehké čtení s dramatickou pointou ....

Šárkaxx
12.06.2019

Super suchý anglický humor

Lodrich
13.05.2019 5 z 5

Kdysi jsem tu knihu četl ve vlaku. A tak jsem "řval" smíchy, že se na mě chodili koukat lidi z celého vagónu. Co víc ke knize dodat??

Aliii
29.04.2019 4 z 5

Tohle byl náhodný objev v knihovně a Dahl, kterého mám přiřazeného k dětským knihám, mě velmi mile překvapil a pobavil. Obálka knihy se také moc povedla :-)

Naraca
12.04.2019 5 z 5

Nutně si musím přečíst zbylé příhody strýčka Oswalda!

bruntal
24.03.2019 4 z 5

Zábavné lechtivé historky na zamračenou neděli...

ajasin
15.01.2019 4 z 5

Čtyři povídky, s mírně lechtivým obsahem, s dobrou, vtipnou a nečekanou pointou. Já se pobavila.

Michal___
13.01.2019 5 z 5

Naj: Návštevník, Suka, Prešmyčka, Záverečný akt

wersl
09.11.2018 4 z 5

Fantaskní, lechtivé a velice humorné příběhy. Opět jsem se pozastavoval nad mírou tvůrčí kreativity a překotnou pointou jednotlivých příběhů.

Clea3112
08.11.2018 3 z 5

Příjemné úsměvné čtení, když si potřebujete odpočinout.

jxr
24.10.2018 5 z 5

Skvělé, vtipné, dobře se čtoucí povídky, které čtenáře vtáhnou do děje hned první větou, a které mají překvapivý konec...zatím mne všechny knížky od Dahla potěšily a mohu proto říct, že toto je styl, který mám rád...těším se na další

L.Helena
28.09.2018 5 z 5

Poprvé jsem četla již před léty a ráda jsem si přečetla znovu. Oceňuji vtipnost, rozmanitost a hlavně překvapivou pointu všech jeho povídek, nejen těchto čtyř.

Kristy78
10.08.2018 3 z 5

Oddychové letní čtení. Jednou stačí ;)

BarkaS
22.07.2018 4 z 5

Zábavné čtení na dovolenou, které přináší trochu víc než leckterá v současnosti vydaná literatura.

jaroiva
06.06.2018 3 z 5

První dvě povídky se mi líbily moc. Druhé dvě už míň.
Takový mini dekameron, řekla bych. Víceméně vtipné povídky k rychlému přečtení a není dál co řešit.

Kaik
11.04.2018 4 z 5

Čtyři humorné povídky na milostné téma. Některé pointy byly dost originální. Musím říct, že Dahlův hravý styl mi sedl, četbu jsem si užil, dobře se při ní bavil, a navíc mám splněný další bod čtenářské výzvy. :)

chamyl
23.03.2018 4 z 5

Ač zjišťujíc, že jsem podle některých zdejších komentářů zřejmě vcelku nechápavý a sexuálně frustrovaný člověk, tak přiznávám, že jsem se bavil. Není to sice žádné nezapomenutelné dílo, ale příjemně ubíhající čtení vtipných anekdot s lechtivou tématikou.
Takže za mne ano, takto má vypadat oddychová literatura.