Procitnutí

Procitnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87652/mid_procitnuti-W0E-87652.jpg 4 425 85

Lovkyně snů série

Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Wake , 2008

Mamka_cte
21.02.2024 4 z 5

Série, kterou jsem poprvé četla na základní škole. Tehdy jsem ji milovala! Po dlouhé době jsem uklízela knihovnu a tuto sérii objevila. Dostala jsem chuť na rereading. Byla jsem zvědavá, co na knihy řeknu po tom, co mám teď načteno mnohem více a jestli mě budou stále bavit.

Knihy se mi líbily stále, ale bylo vidět, že jsou opravdu pro mladší čtenáře. První díl se mi líbil nejvíce. Druhý a třetí by stačilo smrsknout do jednoho dílu, nebo udělat ze všech tří jeden.

Fantasy linka je tu slabší, spíše převládá romantika a menší akce. Kniha se snaží zaútočit na vaše emoce, ale teď už jí to moc nejde. Když jsem byla mladší, tak to zabíralo více.

Sérii jsem přečetla jedním dechem, jsou to takové úzké jednohubky s větším písmem v kratších kapitolách. A stále se mi líbí jako před léty.

Konec knihy je předvídatelný. Happyend pro mládež. Knihy zase uklidím do knihovny a přečtu si je za dalších 10 let.

Pokud hledáte oddechové čtení s prvky detektivky, fantasy a školní lásky, tak toto je série přímo pro vás. Doporučuji.

E.T.007
27.01.2024 4 z 5

Hodnotenie celej série:

Námet je zaujímavý, autorkin štýl písania jednoduchý, takže sa to čítalo dobre. Príbeh ma nijako zvlášť neohúril, no bavil ma a na odreagovanie je podľa mňa veľmi dobrou voľbou.

Ennie
04.07.2023

Skvělá série knih. Formát je příjemný na cesty a kniha je vždy taková milá jednohubka. Ale dotýká se i pár těžších témat a dilemat. Líbí se mi zakončení série (i když mi přijde, že nevtáhne do děje, tak jak předchozí, což mě vždy mrzí, když závěrečný díl je citelně slabší než ostatní).

Hanncha
23.05.2022 3 z 5

Skvělý nápad. Téma super. Moc zajímavá kniha. Moc dobře se mi to četlo.

evineckY
07.02.2022 4 z 5

Naprosto skvělé téma, kdyby to do ruky dostal pořádný spisovatel - nebo možná
skvělý překladatel ?

padajicidvere
03.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Jaksi nevím co si mám o knize myslet. Styl psaní je dost "jednoduchý", až to působí jako vědecký popis.. Žádná alespoň jednoduchá psychologie postav, emoce, propracovaný popis čehokoliv nebo kohokoliv. Když je někomu špatně, je mu jednoduše špatně atd. Nic se vlastně nedozvíme o jejich zevnějšku, okolí, pocitech, dost ploché psaní.. Zápletka je celkem zajímavá. Příběh obsahuje i dost mezer. Jako oddechovku bych snad ani nezařadila.

DK197
27.03.2021 3 z 5

E-KNIHA: Ach jo. Po "Prokletém městě" jsem se nadšeně vrhla na další autorčinu knížku a zůstala zklamaná. Nevím, čím to bylo, ale možná i změnou překladatele, ale vůbec jsem se nevyznala v některých dialozích. Jako by část obsahu zůstávala mezi řádky a já vůbec nechápala chování postav. Samotný dar naproti tomu byl zajímavý, měl potenciál, ale za mě se to stočilo dost zvláštním, béčkovým - nebo mělkým? - směrem. A nepomohlo tomu ani to, že autorka postavy absurdně pospojovala (ve smyslu - ten svět je malý, co?), aby mohla příběh zdárně uvést tam, kde ho chtěla mít. Jenže je to příliš okaté, příliš náhodné, příliš sevřené. Chtělo to víc fantasie, víc postav. Tohle ani hlavní dvojice neutáhne, přestože není špatná.

Takhle z odstupu, když píšu komentář, se mi opravdu špatně hledají pozitiva - a to jsem dala 3 hvězdy, takže něčím mě zaujmout příběh musel. Kromě ústřední dvojice a čtivosti (obojí ale dle mého mělo "Prokleté město" ještě lepší) snad jen popisy snů. Za mě spíš ne, než jo. Ale kdoví, být mi o dost let míň... Jo, to by mě to rozhodně zaujalo víc.

sun.from.ibiza
11.10.2020 2 z 5

Styl psaní mi vůbec nesedl. Z nějaké setrvačnosti jsem to nakonec dočetla. Byla to taková pohádka, moc emocí to ve mě nevzbudilo. Další díl si pravděpodobně neprečtu, ale věřím, že mladším čtenářům se kniha líbit bude.

Domulenka
22.09.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem, chytla a nepustila....jako pohodovku doporučuji ????

0249
09.05.2020 5 z 5

I od této knihy byl problém mě odtrhnout. Prostě super knihy

AniDi
23.11.2019 3 z 5

Anotace mě zaujala, knihy jsem nakonec sehnala a přestože nelituji přečtení, až tak moc mě nenadchly.

Beatnice
24.06.2019 2 z 5

Nejak jsem se po rade knizek v ich-forme nemohla szit s vypravenim v er-forme. Prislo mi to takove neosobni a nedokazala jsem se zacist a prozivat osudy s hlavni hrdinkou.

billow1130
10.02.2019 5 z 5

Skvěla kniha. Vždy zapomenu, že je ještě okolní svět. Silné doporučuji

brzda.
23.04.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem.

Market116
14.09.2017 5 z 5

Kniha byla super. Velmi mě zaujala, bavila a skvěle se četla...jen skončila moc brzy, takže hurá na další díl :)

Apoška
21.07.2017 3 z 5

Kniha je spíše oddechová. Myslela jsem, že bude více napínavá.

Kiwi24
15.06.2017 5 z 5

Bože... Asi se rozteču. Takové krásné pasáže... Já nemůžu. Nejlepší jsou stejně jednoduché, krátké věty...

jesterka.as
15.09.2016 2 z 5

Ani nevím kde začít. Mám začít klady, abyste se případně nedostali vůbec k záporům knihy nebo naopak zápory, aby je event. klady mohly vyvážit? A je těch kladů opravdu tolik?
Tak asi klady – kniha má krásný příběh. Nevyskytuje se v každé druhé knížce a je tak trochu ojedinělý i když se možná podobná témata vyskytují, jen já jsem tyto knihy ještě nedostala do ruky. Každopádně hlavní zápletka je velice zajímavá, určitě se dá s tématem krásně pracovat a tak jako máme mnoho snů lze i tady vymýšlet různé varianty příběhu. Je v něm i romantika, což je „jasné“, protože je to kniha spíše pro mladší čtenářky (neřekla bych, že se do toho pustí kluk, ale třeba jo ;) ), hlavní hrdince je 17, ale knihu bych zařadila spíše ještě pro o něco mladší… Každopádně když se přenesete přes hlavní zápor viz. níže, docela dobře se příběh čte a rychle ubíhá :)
A teď ty zápory, nebo spíš hlavní zápor – kniha je psaná v hodně jednoduchých větách, dokonce bych to ani nenazvala větami, i když je na konci tečka. Tak jak už tu někdo níže psal - některé věty jsou pouze jednoslovné, nerozvité. Pokud byste se z toho měli učit češtinu, kam dát čárku a tak, zřejmě pohoříte. Je z toho cítit jak kdyby autorka byla nevyzrálá puberťačka, která se rozhodla, že napíše knížku a nikdo to po ní nečetl. (Neříkám, že já psát správně umím, ale aspoň se nehrnu do knih ;) ). V tomto ohledu se to hodně špatně čte, nesmíte si ty tečky za „větami“ připouštět a musíte to číst „jedním dechem“. Myšleno né tak že se začtete a příběh vás nepustí, ale tak, že nesmíte za každou tečkou opravdu tou větou skončit, ale aby se to dobře četlo, tak si spíše více vět v duchu spojit…
Styl psaní se mi v tomhle opravdu hodně nelíbí, i když jak už jsem řekla příběh je hezký. Každopádně mě docela zajímalo co se bude dít, takže jsem si na tento styl nějak zvykla a jelikož mám doma i další díly, přečtu i je. Bohužel knihy nejsou žádný zázrak (tedy alespoň první díl), přestože potenciál v nich je…

šipulka
28.02.2016 5 z 5

Za dva dny jsem dočetla. Zůstala jsem vzhůru do čtvrt na pět ráno, protože jsem nedokázala odtrhnout oči.

sarahmoon
25.01.2016 4 z 5

I když autorka píše krátké věty v přítomném čase, mě to nevadilo a krásně jsem se začetla. Děj utíkal a z malých dětí byli skoro dospělí. Skvělí originální nápad. Knihu jsem přečetla velmi rychle a měla jsem problém se od ní odtrhnout.