Lovec očí

Lovec očí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236193/bmid_lovec-oci-Bkx-236193.jpg 4 255 82

Sběratel očí série

Volné pokračování thrilleru Sběratel očí. Doktor Zarin Suker vede dvojí život psychopata. Ve dne provádí ty nejtěžší a nejsložitější operace lidského oka. Jeho vášeň však patří pacientkám v noci: ve sklepě své kliniky jim pečlivě odstraní oční víčka a potom je znásilní – a nechá odejít. Následně všechny oběti spáchaly sebevraždu. Policie kvůli nedostatku svědků a důkazního materiálu požádá znovu o spolupráci Alinu Gregorievovou. Nevidomá fyzioterapeutka, jež má od případu Sběratele očí pověst média, dostane za úkol získat stopu vedoucí k Sukerově příští pacientce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Der Augenjäger , 2011

Bakana
01.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Opět plné hodnocení, i když mám ke knížce své výhrady.
1) mně osobně vadila ta míra brutality s násilí, které byly postavy vystavené
2) realistické konce mám ráda, ale úplně mi nesedělo, že by syn nepromluvil se svým otcem po tak hrozném prožitku. A ne kvůli traumatu, ale kvůli otcově chybě, které sám upřímně lituje. To mi na nedospělého kluka nesedí.
3) přežití kulky do hlavy je možné, ale tak výjimečné, že bych to do knihy nedávala
Ale všechno ostatní super.

Holly.W
13.12.2023 4 z 5

Moje první setkání s autorem a určitě ne poslední. Byla to super napínavá jízda. Jenom to místy možná bylo trošku překombinované a zamotané. Ale jinak opravdu dobré!

Tina.orl
24.10.2023 5 z 5

Pokračování prvního dílu je, jak sám autor uvádí, samostatným příběhem. Pokud jste tedy nečetli první díl, příjdete o informace, proč se dané postavy takto vyvinuli. Jinak je vše dobře vysvětleno i pro čtenáře bez předchozích znalostí.

Děj plyne velmi nenuceně, je plný překvapení a nečekaných zvratů. O psychopaty tu opět není nouze.

Lovec očí byl dle mého názoru zprvu trochu slabší, než první díl. Nicméně, konec mě neskutečně překvapil a proto hodnotím plným počtem hvězd. Rozhodně doporučuji!

Marluksa
29.08.2023 4 z 5

Asi mi přišla méně zajímavá než Sběratel očí.
Tak nějak se to všechno chvíli chaoticky prolínalo a až později dávalo smysl.
Momenty naprostého překvapení střídaly střípky zklamání. Psáno poutavě, přesně tak, jak to Fitzek umí, přesto jsem postrádala to správné čtenářské nadšení a hltání každé věty se zatajeným dechem.
Občas mi vadily retrospektivní vzpomínky i zbytečné okecávání.
Dokonce mi tam ani nesedí skutečný padouch.
Každopádně poslední ze série ještě zvládnu - čistě ze zvědavosti.

m2056
23.08.2023 4 z 5

Jízda pokračuje tak jako v prvním dílu líbí se mě že je příběh ukončen a kniha se dobře čte.

aachilovka
08.06.2023 4 z 5

Rychle jsem se pustila do téhle knihy, protože jsem prostě musela vědět jak dopadne hrdinův syn. Byla to docela drasťárna a rozuzlení a ten konec mě strašně naštval. Celou dobu jsem žila v mylném přesvědčení....

Drnkla
28.05.2023 4 z 5

Morbidní, zvrhlé, napínavé... pěkně promyšlený thriller. Zpětně vidím, jak můj komentář u prvního dílu (opravdu doporučuji přečíst nejdřív jedničku) ukazuje nevědomost toho, co se dočtete v druhé knize. A to beru jako čtenářské plus. Zapadlo to všechno až na konci.
Těším se na trojku.

Merlin_CZ
23.02.2023 5 z 5

famozni druhy dil :)
těším se na třetí :)

PepkazDepka
29.12.2022 5 z 5

Jednotka ma príliš nebavila, dvojka ale bola podstatne lepšia. Bol to Fitzek ako ho poznám, napínavý, na zamyslenie, na konci veci neboli tak, ako ich od začiatku predostieral.. Táto stála za to :)

Adriena838772
28.11.2022 5 z 5

Hodně výborná knížka a moc se mi to líbilo a tohohle autora mám ráda píše výborné knížky

Nermal
18.09.2022 odpad!

Knihu jsem ani nedočetl, stejně jako Sběratele. Nebavilo mě to.

Layyen
03.09.2022 5 z 5

Škoda, že si Alina nenechala vrátit zrak od Dr. SUCKERA :-) Jinak super čtení.. A ten konec...

Kortez
25.08.2022 3 z 5

Dost silné kafe na večerní čtení. Bohužel jsem se dostal k tomuto pokračování bez přečtení předešlého dílu a pár detailů mi chybělo k vysvětlení.
Kniha měla patřičný spád ale i bez toho.

Nildon2022
04.08.2022 5 z 5

Jak již bylo zmíněno, určitě bych také doporučila přečíst nejdříve 1. díl, souvislosti budou dávat větší smysl. Tohoto autora jsem objevila náhodou v knihovně. Nemá se koukat na obal, ale Terapie se mi líbila a zkusila jsem. Od té doby ho vyhledávám a postupně bych ráda přečetla všechnu jeho tvorbu. Knihy jsou napínavé do poslední stránky. Máte-li rádi prostředí se zabarvením psychologie, psychiatrie a s těmito obory spojených případů, sáhněte po některé z knih. Přejete-li si dobrý konec, možná se objeví, ale možná také ne... Nenechte se mýlit ;)

Johny_H.
29.01.2022 5 z 5

Zase to byla opravdu jízda jízd jen jedna věc mi nedává pořádný smysl a to s naší starou známou slepou Alinou kdo jí tedy v prvním díle poslal za Zortangem takže horších 5/5. Jinak mohu doporučit a je to zase jízda až do konce.

dominika2585
10.01.2022 5 z 5

Úplně bych to nenazvala volným pokračováním. Doporučuji si prvně přečíst Sběratele očí, jinak budete mít v příběhu slepá místa. Kniha se četla jako vždy velmi době, především díky krátkým kapitolám a stupňujícímu se napětí. Závěr mě šokoval. Tohle Fitzek umí.

Stanas513
26.11.2021 4 z 5

Nemám ráda psychopaty - a tady se to jimi hemží...Určitě se kniha čte dobře, ale raději ne před spaním :-)

Miška74
28.09.2021 5 z 5

První díl série se mi moc líbil a tak jsem byla zvědavá, jak se autor popral s dílem druhým. A za sebe musím říct, že skvěle. Knížka se četla výborně a byla hodně napínavá, až děsivá. V knize bylo hodně napětí, ale i opravdu nečekaných zvratů. Jsem moc ráda, že jsem knihy četla postupně, protože bych si tento díl asi neužila tolik, kdybych neměla přečtený první díl. Takhle to prostě dávalo mnohem větší smysl, i když všechno bylo jinak. Musím říct, že tento autor se mi bude líbit.

MatoPalkes
07.08.2021 4 z 5

Na môj vkus trochu prekombinovane ale musím priznať že záver bol fantastický a celkový dojem rozhodne zlepšil.

Allla9
03.08.2021 5 z 5

Děsivé a zároveň fascinující.
... "Nejsou to oči, čím vidíme svět. Jsou to naše city, které nám dávají vidět."