Lovec očí

Lovec očí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236193/bmid_lovec-oci-Bkx-236193.jpg 4 256 83

Sběratel očí série

Volné pokračování thrilleru Sběratel očí. Doktor Zarin Suker vede dvojí život psychopata. Ve dne provádí ty nejtěžší a nejsložitější operace lidského oka. Jeho vášeň však patří pacientkám v noci: ve sklepě své kliniky jim pečlivě odstraní oční víčka a potom je znásilní – a nechá odejít. Následně všechny oběti spáchaly sebevraždu. Policie kvůli nedostatku svědků a důkazního materiálu požádá znovu o spolupráci Alinu Gregorievovou. Nevidomá fyzioterapeutka, jež má od případu Sběratele očí pověst média, dostane za úkol získat stopu vedoucí k Sukerově příští pacientce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Der Augenjäger , 2011

Allla9
03.08.2021 5 z 5

Děsivé a zároveň fascinující.
... "Nejsou to oči, čím vidíme svět. Jsou to naše city, které nám dávají vidět."

EliskaD
19.07.2021 5 z 5

Brilantní dílo. Překvapivé, znepokojivé, děsivé, napínavé, morbidní a také velmi emotivní. Kniha má vše co má mít, ani o špetku více či méně. Fitzek opět zaválel.
Kniha je pokračováním Sběratele očí, nikoliv pouze další volně navazující samostatný příběh. Čtěte tedy popořadě, protože v případě této série je to opravdu důležité.

postrach
15.06.2021 5 z 5

Tak to byla sila!To rozuzleni a zaver me dostal!

nik077
29.04.2021 5 z 5

Další bezva čtení. Bohužel Sběratele oči jsem nesehnala, tak jsem četla od druhé knihy, ale vůbec mi to nevadilo. Začíná mě tento německý spisovatel čím dál více bavit....těším se na jeho další knihy.

Johana
14.03.2021 3 z 5

Svižná, leč dosti odporná a překombinovaná detektivka, nesoucí se na vlně divné módy kupit utrpení a stále dokola překvapovat, až absurdně a vlastně neznámo proč...
Co by tomu řekla slečna Marplová, tážu se? Že takové věci se nedějí a podobné lidi že žádné nezná?
Jako čtení do vlaku či čekárny nicméně - budiž. Kupodivu je mi toto snesitelnější nežli pan Carter, nejspíš proto, že autor sám sebe nebere, myslím si, tak úplně vážně.
A jednu hvězdičku přidávám za následující myšlenku, která mi připadá hodná zapamatování:

- Ke zničení velkého domu jak známo stačí jednoduše rozbít pouze jednu malou okenní tabulku a čekat. Jakmile jednou mají vítr, déšť a zvířata volný vstup, je rozpad už jen otázkou času. Pozoroval jsem starce na gauči, jak si posunul brýle na čtení, a říkal si, jestli to platí i o člověku. Jestli když jednou osud hodí kámen do okna našeho života, tak už nejsme schopni následky tohoto úderu napravit, ať se snažíme sebevíc.

mystar
16.02.2021 5 z 5

Uzasne pokracovani Sberatele oci. Strasidelny thriller plny prekvapeni, napeti, temna, zla a dokonce i lehke zvracenosti. Pribeh se cetl sam, hltala jsem stranky jednim dechem (nevim jestli strachy nebo abych se co nejdriv dozvedela, jak to vse dopadne). Opet jsem byla nekolikrat prekvapena, ze je vse zase uplne jinak, nez se prve zdalo. Obcas to bylo trosicku mimo realitu, presto je to super psycho. A ten konec? Smutny, drsny, predevsim prekvapivy. Zkratka dokonaly. Urcite stoji za precteni!

moudivlacek
08.12.2020 5 z 5

Lovec očí nebo Sběratel očí, který psychopat a vrah je horší? A může někdo ublížit někomu, kdo se domnívá, že mu zabili celou rodinu? Že nemá naději na setkání se synkem? A může slepá žena se postavit hrdlořezovi s úspěchem? Dokáže vůbec někdo přežít tuhle hrůzu? A jaké je spojení mezi Lovcem a Sběratelem?
A ten konec? To prostě jen lapáte po dechu. Tak strašně jsem doufala, že Alex se dostane ze svých hrůz a najde syna, že Alina k tomu přispěje a vše skončí šťastně. Ale blížilo by se to skutečnosti? To asi ne.
Pro mne skvělý thriller. Chce to přečíst předem první díl pro lepší pochopení. Doporučuji.

čef
14.11.2020 4 z 5

Kolosální je slovo, které autor několikrát použil a mně připadá i výstižné pro toto jeho celé dílo. Vše je bombastické – zápletka, zvraty i překvapivé zakončení. Hlava jde z toho kolem a možná i za roh. Musím však uznat, že tento výtrysk autorovi fantazie má sílu, dokáže připoutat pozornost po celou dobu a nenudí prázdnými slovy. Takže, kdo chce na výlet mimo realitu, račte nastoupit.

Kizuizi
09.11.2020 5 z 5

Mistr Fitzek se opět předvedl. Svižný příběh plný vyloženě nečekaných zvratů, krátké kapitoly, ale také poměrně extrémní zápletka, to vše najdeme v tomhle skvělém psychothrilleru. Stejně jako v minulém dílu se na příběh podíváme z pohledu více postav, ale tentokrát varuji, že je to místy opravdu nechutné. Takže rozhodně nic pro slabé žaludky – i když uznávám, jsou i brutálnější knihy, ale občas, jako třeba tady, stačí jen jedna maličkost...a prostě fuj. Tenhle díl se mi líbil víc než minulý, ale přišel mi malinko přehnaný konec. Avšak ani to mi celkový pohled nezkazilo a tak Vám tuhle duologii určitě mohu jen doporučit.

EvaApple
13.10.2020 3 z 5

Po Sběrateli očí je tohle už zbytečně překombinované, ale pořád Fitzkův styl psaní je to pravé ořechové k napínavému čtení

Petronela16
17.08.2020 1 z 5

Je mi veľmi ľúto, lebo zatiaľ som Fitzekove knihy považovala za top, ale o tejto sa to v žiadnom prípade nedá povedať.Uz Zberateľ oci sa mi až tak nepáčil, no toto bolo veľké sklamanie.Totalne neprehladny dej: minulosť,súčasnosť,halucinácie...no mala som problém sa z toho vysomarit.Precitane s obrovským sebazaprením, verím že to bol len autorov ulet, lebo inak ho uznávam.

LadyLane
09.07.2020 3 z 5

Z 1 som mala veľmi rozporuplné pocity, preto som 2 čítala s oveľa väčšu rezervou a nadhľadom. Rozuzlenie bolo naozaj prekombinované a v jeho kontexte požiadavka na Zorbacha zo začiatku knihy vôbec nedáva zmysel.

sarekaslukova
26.12.2019 4 z 5

Druhý díl se mi líbil daleko více než ten první, možná proto, že jsem se do prvního ponořila skoro až na konci. Jediné co se mi nelíbilo byl ve druhém díle právě ten konec. Takové moc zamotané.

kob
29.10.2019 3 z 5

Souhlasím s názorem, že už to bylo krapet překombinované, první díl se mi zdál lepší, ale bavilo mě to.

MirkaProk
09.10.2019 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Ale možná to bylo už moc překombinované. Závěr knihy šokující, až tak, že zjistíte, že to co jste si mysleli, že víte z prvního dílu, tak je vlastně vše úplně jinak. Před čtením této knihy si určitě nejdříve přečtěte první díl, jinak by čtení této knihy postrádalo smysl a nedočkali byste se toho šoku na konci knihy.

Miluska2810
22.05.2019 5 z 5

Ano konecne po dlhej dobe morbidna a zvratena kniha. Fitzek to proste vie.

lachtan77
17.02.2019 3 z 5

To co jsem očekával po prvním díle se nedostavilo, ale určitě mě přečtení nemrzí. Nenadchne, neurazí prostě to nebyla žádná super jízda, kdy člověk hltá každou stránku. Bohužel to bylo trochu překombinované. Fitzek chtěl napsat něco neobvyklého a možná ( pro někoho jiného určitě ) se mu to i povedlo.

beruska
14.01.2019 4 z 5

Tak toto bylo hodně zvrácené :) , pan autor má opravdu morbidní představivost :) ... Člověk si říká, jestli někdo, kdo napíše něco takového, není trošičku mimo :) ...
Ale nebojte, není... Naopak - když si na konci knihy přečtete autorovo "Poděkování", zjistíte, že je to sympatický muž se skvělým smyslem pro humor. Moc mu fandím v jeho další tvorbě :) :) ...

ddkk
12.01.2019 2 z 5

Tak nevím...mám silné podezření, že si z nás v téhle své knize dělá pan Fitzek legraci. Předchozího Sběratele očí jsem přečetla s chutí, napětím a uspokojením z dobré knihy. Při četbě Lovce očí jsem doslova na každé stránce zírala. Co ještě přijde? No a přišlo snad úplně všechno. Snad kromě medvídka Pú a UFO. Za pisatelskou zdatnost a obratnost (a smysl pro legraci) dávám za dva.

Hvězdinka
23.11.2018 4 z 5

Tak 1. dil byl podle me lepsi, zde se toho hodne opakovalo z predchozi knihy. Presto opet sokujici!