Lovec draků

Lovec draků https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413741/bmid_lovec-draku-67l-413741.jpg 5 2349 2349

Strhující drama ze současného Afghanistánu. Autor, kalifornský lékař, inspirován vlastními vzpomínkami, vypráví příběh osudových zvratů, jimiž jeho hrdina Amír prochází od dětství na cestě k dospělému zmoudření nejprve za mírových posledních let afghánské monarchie a poté za sovětské válečné okupace, na útěku z vlasti a při hledání nového života v emigraci. Události těžko pochopitelné krutosti i bezmezné oddanosti a očistné lásky se v tomto bravurně napsaném románu střídají bez sentimentu, bez jediného zbytečného slova. Svou opravdovostí zasáhl čtenáře ve čtyřiceti zemích světa a v milionových nákladech stále zůstává hlavní literární událostí knižních žebříčků. Román byl rovněž zfilmován režisérem Marcem Forsterem v roce 2007.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

The Kite Runner , 2003

Vikina333
18.01.2013 4 z 5

Velice dojemně napsaný příběh ze zajímavého Afghánistánu. Jsem ráda, že jsem si ho přečetla, ztráta času to rozhodně nebyla.. Ale: hlavní postava je slaboch po většinu příběhu, akdyž už je za hrdinu, tak kvůli svému "dobrému spaní" a navíc se mi nejevil příliš chytře... To je mi potom zatěžko sympatizovat a chápat hlavní postavu...

Evelína Š
28.12.2012 5 z 5

Super knížka, která ve mě zůstane ještě hodně dlouho.

Martin, Vyškov
30.11.2012 5 z 5

Hosseini prostě nemůže zklamat, chtělo by to více jeho knih!!!

Ronny
24.10.2012 5 z 5

Skvěle napsaný skvělý příběh, autor pochází z prostředí, které popsal. Netrpělivě čekám na jeho další knihy.Zatím jsem četla jen ty dvě (Tisíc planoucích sluncí).

Mišulenka
16.10.2012 5 z 5

Na obalu knihy se píše: ... Události těžko pochopitelné krutosti i bezmezné oddanosti a očistné lásky se v tomto bravurně napsaném románu střídají bez sentimentu, bez jediného zbytečného slova...Lépe bych to nenapsala. Příběh mě naprosto pohltil a nenechal ani vteřinu bez přemýšlení, až na konci s poslední stránkou ukápla i ta pověstná slzička dojetí, a to u věty: "Pro Tebe třeba tisíckrát." Ještě teď mi běhá po zádech mráz.

elli09
29.09.2012 5 z 5

Nádherná kniha!!!! Trochu som pochopila myslenie moslimov v emigrácii, ktorým zostala len česť a hrdosť. Prajem Afgáncom aby sa im vyriešili všetky problémy a v ich zemi zavládol mier. Jednoznačne doporučujem tento nádherný príbeh. Sympatický mi bol BABÁ i keď som nepochopila prečo Hazárovi namiesto hračiek k narodeninám skor neplatil štúdium.... Ale to je mimo naše európske myslienie.

Barbastelle
16.09.2012 5 z 5

Přiznám se, že je to po dlouhé době kniha, u které jen těžko hledám sic sebemenší drobnost, kterou bych jí mohla vytknout. Uchvátila mě. A uvrhla do zamýšlení se. Nedovedu si představit lepší způsob (krom samotného pobývání v Afghánistánu), jak poznat cizí kulturu, než si přečíst tuto knihu.

THERISA
27.08.2012 5 z 5

Krásné… co víc říci ke knize, která dává nahlédnout do Afghánistánu, jakým býval a jakým se, bohužel, stal… Těším se na film, ačkoli si neumím představit nakolik se tvůrcům podařilo zachytit hloubku knihy, která je nesmírná. Ačkoli se autor v závěru neubrání několika patetickým pasážím, tak nějak je i chladné srdce čtenáře jako jsem já přijme s povděkem, protože k příběhu prostě patří… Autorovi děkuji za velmi hluboký čtenářský zážitek.

Pokud hledáte knihu, která se vám za hodiny strávené jejím čtením odvděčí hlubokým zážitkem a jen tak ji po odškrtnutí ve svém seznamu přečtených knih nezapomenete, pak gratuluji – právě jste ji našli.

AnnaCZ
04.08.2012 5 z 5

Krásná knížka, velmi dojemný (a zároveň drsný) příběh. Rozhodně doporučuji!

nightlybird
03.08.2012 4 z 5

Na rozdíl od mnoha slov chvály řady čtenářů tady i jinde mne příběh až tak neoslovil. Snad proto, že jsem očekával něco jiného. Ano, je to čtivě napsaný příběh z Afghánistánu nedávno minulých let, ale jeho hrdina mi k srdci nepřirostl a jeho životní osudy (třebaže přiměly leckoho vytáhnout kapesníček) jsou podle mne nesouměřitelné s osudy tisícovek prostých, obyčejných obyvatel té těžce zkoušené země, kteří neměli společenské postavení a finanční prostředky aby mohli v relativní pohodě přežívat těch krizových posledních 30 let minulého století a když by to bylo k nevydržení případně emigrovat..
Přesto jsem ji ohodnotil - důvod hodnocení a současně přínos pro mne vidím ve skutečnosti, že ji napsal Afghánec a že je to jakási sonda do islámského světa, do jeho zvyků a mravů. Kukátko, kterým nahlížíme nejen "do kuchyně a ložnice", ale i do duše a mysli Afghánců a to nejen u nich doma, ale i při setkání se západní, naší kulturou.
A víc něž tady už citovaná věta "Pro tebe třeba tisíckrát" o tom podle mne vypovídají :
"Řekněte mu,že mne musí střelit tisíckrát(!), než dopustím takovou nestoudnost..." nebo
"... pro děti nic nezbylo."
"Hladovíme, ale nejsme barbaři. Je to host."
Myslím si proto, že ne kvůli vlastnímu příběhu "váhavého střelce" Amíra, ale kvůli duši Afghánistánu je dobré si knihu přečíst.

mariposka
27.06.2012 5 z 5

Nádherné! Jeden z nejkrásnějších příběhů jaké jsem kdy četla. Velmi dojemné, jednou jsem se slzám opravdu neubránila, zároveň místy velmi drsné (vždyť je to z převážně z Afghánistánu). Doporučuji! Film ale vyhledávat nebudu, nechci si pokazit dojem z knihy a mnohé drsné pasáže bych ve filmu vidět nemusela...

majam
30.05.2012 5 z 5

Výborná kniha, moc se mi líbila, viděla jsem i film, podle ní natočený a i ten je strhující.

Lucieeeee
28.05.2012 5 z 5

Krasna kniha,uvod mozno trosku rozpacity.No po par stranach uzasny dej,kedy clovek nevie,ci sa ma smiat alebo plakat...dojimave...

Lenka 13
13.04.2012 5 z 5

Kniha se smutným, strhujícím dějem,opravdu pěkné čtení.
Obě knihy od tohoto autora jsou krásně napsané a velice čtivé.
Doporučuji přečíst.

Joudinka
15.03.2012 5 z 5

Velmi dojemné čtení.

bosorka
02.03.2012 5 z 5

Strhující, dojemné, napínavé, drsné. Naprosto perfektně napsaný příběh nejen o vině, která umí zcela převrátit hodnoty. Příběh o přátelství, i kvůli té vině zmařenému. Příběh o snaze po odpuštění a vykoupení. Příběh o lásce synovské i otcovské. Příběh jedné pro nás exotické země. Příběh z jiné kultury. PŘÍBĚH!

zuzana029
17.01.2012 5 z 5

Nemám slov... knihu jsem právě dočetla a myslím, že ve mně zůstane ještě dlouho. Možná nejkrásnější kniha, kterou jsem kdy četla.
PS: Rozbrečela jsem se u ní opravdu nejednou... :)

maruna
15.11.2011 5 z 5

Tolik krutosti i lásky v jedné knize - nezapomenutelné dílo

Rampelnik
09.10.2011 5 z 5

Opravdu moc krásná knížka.Je dokonce podle ni natočený film se stejným názvem,ale ještě jsem ho neviděla .

marvitekar
21.09.2011 5 z 5

Co všechno je člověk schopen zažít, přežít....Naprosto úchvatná kniha, plná zvratů, opravdů nečekaných, od které se nelze odtrhnout. Několik stránek čtete rozmazaně, přes slzy nevidíte.