Lovec draků

Lovec draků https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413741/bmid_lovec-draku-67l-413741.jpg 5 2349 2349

Strhující drama ze současného Afghanistánu. Autor, kalifornský lékař, inspirován vlastními vzpomínkami, vypráví příběh osudových zvratů, jimiž jeho hrdina Amír prochází od dětství na cestě k dospělému zmoudření nejprve za mírových posledních let afghánské monarchie a poté za sovětské válečné okupace, na útěku z vlasti a při hledání nového života v emigraci. Události těžko pochopitelné krutosti i bezmezné oddanosti a očistné lásky se v tomto bravurně napsaném románu střídají bez sentimentu, bez jediného zbytečného slova. Svou opravdovostí zasáhl čtenáře ve čtyřiceti zemích světa a v milionových nákladech stále zůstává hlavní literární událostí knižních žebříčků. Román byl rovněž zfilmován režisérem Marcem Forsterem v roce 2007.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

The Kite Runner , 2003

Šárka_D
08.07.2013 4 z 5

Skvělý příběh, který objasní historické pozadí konfliktů v Afghánistánu a taky způsob místního života předtím, než zemi ovládli islámští fanatici. Kniha se mi nečetla úplně lehce, ale ne, že by nebyla čtivá - šlo spíš o náročnost a vážnost tématu (někdy byla celkem depresivní, a tak se mi moc nechtělo pokračovat). Zjištění, že ne všechno dopadne dobře, a ne všechny chyby se dají napravit. "Pro tebe třeba tisíckrát" si budu dlouho pomatovat.

Hanin
25.06.2013 5 z 5

Nádherný a velmi smutný příběh. Určitě doporučuji.

Ladas27
21.06.2013 5 z 5

Nádherný příběh plný neskutečně silných momentů, které si budu dlouho pamatovat.

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Kniha,kterou jsem přečetla jedním dechem. Měla jsem problém se od ní odtrhnout. A že nevíte,kde jsem ji našla? Samozřejmě ve školní knihovně! Tohle dílo,jelikož je založena na autorových vzpomínkách je opravdu precizně propracované a neskutečně uchvacuje svojí nejdřív dětskou přímočarostí a prostou jednoduchostí,až k autorovu zmoudření,kdy nastává velký zlom v jeho životě,po návratu do rodné země,kde ji spatřuje,tak, jak ji známe dnes my. Opravdu velmi silné dílo. Autor sice používá některé výrazy typické pro jejich kulturu,ale to vůbec není na škodu...I popisování,jak se k moci dostal Taliban,je dost šokující a záživné...Velmi doporučuji.

pocketka
11.06.2013 5 z 5

Nádherná kniha. Velmi emotivní, poutaný příběh, nechá ve Vás pocit, že na ni musíte pořád dokola myslet. Určitě se k ní opět vrátím.

Amber
31.05.2013 5 z 5

Šíleně silný příběh! Doslova mi to vzalo dech a jedna z dalších mála knih, která mě rozplakala. Je to nádherně napsaný, čtivý, smutný a poutavý příběh. Jedna z mých srdcovek.

katerinn
23.05.2013 5 z 5

"Pro tebe třeba tisíckrát.." Poutavá, dojemná knížka..a hezký je i film..

tinkal
18.05.2013 5 z 5

Krásná, dojemná a drsná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. A také první u kniha, u které jsem potřebovala zásobu kapesníčků...

Dion
07.05.2013 5 z 5

Tahle knížka mi dala opravdu hodně, zvláště pak lepší náhled na skutečnou situaci Afganistánu, jak se události vyvíjely a jaký dopad měly na liberálně smýšlející Afgánce. Příběh sám pak dovede vtáhnout a pochopit jak hlavního (anti)hrdinu, tak smýšlení ostatních postav. Začátek má charakter takřka pohádkový a s každou další událostí podbarvenou krutostí, lhostejností a strachem příběh i hrdina dospívá. Hlavní postava se sice může zdá zbabělá, zbytečně žárlivá, a plná jiných negativních vlastností, dokazuje tím však jen, že každý má své dobré a špatné stránky a někdo se prostě ochromit strachem nechá. I ten (ačkoli musí) však dovede svou hrůzu překonat jen, aby udělal něco dobrého a odčinil své viny. U scén cesty do Afganistánu po zabrání Talibanem tuhne krev v žilách.

makemake
25.04.2013 5 z 5

výtečná, .... smutná, skvělá, nespravedlivá! navždy uvnitř!

čertina
19.04.2013 5 z 5

Velice strhující příběh.Od knihy se nelze odtrhnout.Smutek.

exitus
19.04.2013 5 z 5

Ještě lepší než Tisíce planoucích sluncí, které jsem četla první. A to už je co říct. Příběh přátelství a boje za otcovskou lásku se vším dobrým a zlým, co k tomu patří, mne již několikrát naprosto rozebral. Postava Hasana je neuvěřitelná, měla bych chuť ho obejmout a nepustit. Zároveň oceňuji, že se člověk stejně jako ve Sluncích dozví spoustu zajímavých informací o Afgánistánu. Velmi emocionální prožitek.

zampik75
29.03.2013 5 z 5

Po "Tisíci planoucích sluncích" jsem myslela, že mě už nic nepřekvapí, ale brzy, hned po prvním "šoku" jsem věděla, že tato Hosseiniho prvotina je ještě silnější. Moc se těším na další.

malazluta
15.03.2013 5 z 5

Příběh mužů z Afgánistánu - děsivý, smutný a stejně jako u "Tisíce planoucích sluncí" dokonalý.

Pavla111
06.03.2013 5 z 5

Velice pekny pribeh, ktery jsem precetla behem 3 dnu. Ma muj vkus je to ponekud smutne.

bondula
06.03.2013 5 z 5

Napínavý príbeh písaný na pozadí moderných dejín Afganistanu. Autor veľmi imaginatívnym spôsobom popisuje pre nás len ťažko pochopiteľný svet Afgáncov, ich kulturu, mentalitu, tradície a krvavé dejny posledného polstoročia. Dej je veľmi pútavý, čitateľa dokáže vtiahnuť a už nepustiť. Motivácie hrdinov sú zo západného racionálneho pohľadu niekedy ťažko pochopiteľné, no v Hosseiniho citlivom podaní si hrdinovia ľahko získajú sympatie. Kniha je jednoznačne jedným z diel, ktoré majú potenciál priblížiť západnému čitateľovi, tvrdo masírovanému informáciami z médií, skutočný obraz dnešného Afganistanu očami jeho ťažko skúšaných obyvateľov.

imka
04.03.2013 5 z 5

Určitě stojí za přečtení. Doporučuji!

Kangarooh
09.02.2013 5 z 5

Bravurně napsaný příběh a jedna z nejlepších knih které jsem četl.Autor je mistr slova,který dokáže čtenáře velmi lidským způsobem přenést do děje a ještě ke všemu ho seznámit nejen s velikostí vlastního osudu,ale i se skutečností o Afghánistánu,ať už z dávné minulosti nebo z nedávné minulosti těsně před útoky na světové obchodní centrum.A dokonce ho i nenásilným způsobem seznámí se spoustou arabský,perských a jiných výrazů,což ozvláštňuje čtení ale i přitahuje čtenáře blíže ke skutečnosti.Všem kteří chtějí zažít nejen lásku,přátelství,odevzdání,odvahu,ale i marnost,naléhavost,touhu,krásu a cizí kulturu během několika velmi příjemných večerů.

Melanka
08.02.2013 5 z 5

Úžasně napínavý a skvěle napsaný příběh. Všem vřele doporučuji.

de.nissa
06.02.2013 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Naprosto mě uchvacuje, jaké životní podmínky v některých místech na Zemi mohou vládnout. Určitě stojí za přečtení! Donutí člověka se zamyslet...