Lovci monster s.r.o.

Lovci monster s.r.o. https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127172/bmid_lovci-monster-s-r-o-CAl-127172.jpg 4 486 104

Lovci monster série

Seznamte se s Owenem Zastavou Pittem, nejnovějším rekrutem Lovců monster, s.r.o. Netvoři jsou totiž skuteční. Tvorové z mýtů, legend a béčkových filmů jsou někde tam venku a číhají ve stínech. Oficiálně jsou tajemstvím. Někteří jsou zlí, jiní prostě jen hladoví. Na opačné straně stojí lidé, kteří se živí jejich zabíjením. Je to docela fajn práce, až na jeden malý problém. Starodávná bytost známá jako Prokletý se vrátila, aby si vyrovnala sto let staré účty. Pokud Prokletý uspěje, nastane konec světa a LM s.r.o. je to jediné, co mu stojí v cestě. Zatímco hodiny odpočítávají vteřiny do konce světa, Owen se ocitá v obležení legií nemrtvých přisluhovačů, nepřátelských federálních agentů, tajemného ducha, který se mu usídlil v hlavě, a prokleté rodiny ženy, kterou miluje. Obchod jen kvete…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Monster Hunter International , 2007

Pravda.Shin
31.07.2017 2 z 5

Čtivé to celkem bylo a když člověk nemá do čeho praštit, zabaví to. Ale to jsou asi tak jediné plusy. Vlastně všichni Lovci jsou tak morálně založení, až se mi obracel žaludek. To byly pořád samé kecy o dobru a zlu, světlu a temnotě. Jsou to Američané, takže samozřejmě musí být ve všem nejlepší a často se tam vychvalují tím, jak pružnou mají mysl. Kdyby to alespoň byla pravda. Spíš to hraničilo s fanatismem. Jejich společnost je sice jen přes sto let stará, ale už mají tak úžasnou knihovnu, že se tam všeho dopátrají. Včetně magie, kterou ale z nějakého záhadného důvodu prostě nepoužívají a spoléhají se jen na zbraně. Jejich takzvaný geniální vynálezce prostě jen upravuje už vymyšlené zbraně a tím jejich vývoj končí. Každý tam musel vypadat drsně (a bylo to hodně umělé). Hlavní hrdina byl dost chytrý a na co sáhnul, to mu šlo (on jediný vyvolený!). Teda alespoň se nám tu myšlenku snažil spisovatel vnutit. Kniha je předvídatelná a charaktery jak přes kopírák. Každá postava je plná pohrdání a pořád se musí druhým vysmívat a nadávat (a to taky dělají všechny postavy stejně). Hlavně ty postavy, ke kterým se to vůbec nehodí. No a když už tam někdo zemře, musíme ho oživit. Bez toho by to nešlo!

MonicaMonique
08.07.2017 5 z 5

Musím říct, že jsem se opravdu bavila. Líbil se mi humor hlavní postavy. Taky oceňuji nezvyklý popis monster. Elfove a Orci byly prostě nejlepší. Jdu se vrhnout na druhý díl.

karel0684
04.07.2017 4 z 5

K téhle serii jsem se dostal úplně náhodou. Kniha čtivá od samého začátku, hodně akce, monster, vnitřností...

trudoš
02.05.2017 5 z 5

„Jeden jinak normální čtvrteční večer jsem dostal příležitost prožít americký sen. Podařilo se mi prohodit svého neschopného, debilního šéfa oknem ve čtrnáctém patře.“
Zlaté pravidlo první věty zde padlo na úrodnou půdu, a jak mile Lovci monster začínají, tak pokračují i nadále. Umí-li si totiž autor sám ze sebe utahovat, polovinu čtenářových sympatií (nebo alespoň těch mých) má v kapse. Tu další pak získá zběsilou akcí, která sice neimponuje novátorstvím, ale je nápaditá a šlape jedna báseň. Snad jen jedno negativum bych měl - těch čtyři sta stran malým fontem je pro podobný žánr možná trochu moc. Na jednu stranu super zábava na dlouhý čas, na druhou stranu příliš mnoho super zábavy na dlouhý čas. Hlavně tak o to víc vynikne troubovitost hlavního hrdiny, který snad jediný celou dobu tápe v souvislostech, přestože modrým je vše jasné už nějakou dobu. Jenže co byste taky chtěli očekávat od chlapíka, co má téměř dva metry, váží něco přes metrák, miluje zbraně a má sklony k hrubému násilí?

Pasadenka
20.04.2017 4 z 5

Jo, tohle bylo skvělé. Ideální na divoké dubnové počasí. Je to čistě žánrová záležitost, no na rozdíl do českých autorů, je to podstatně delší a akci střídají volnější pasáže a hrdinové dostávají čas na zotavení. Co se pro mě pak stalo největším problémem. Hodně mystéria, které se na konci promění v celkem očekávatelné rozuzlení a veškeré snažení se odbije pouhým osudovým určením. Jinak naprostá pecka, dobré postavy, dobrá romantika a pro změnu bez sexu. :)

kyklop123
06.04.2017 4 z 5

Bavilo mě to a přečetl jsem to rychle, je to zajímavý, ale s některými nelogičnostmi a popisy monster jsem nebyl moc spokojen :D. Ale je to jen osobní náhled na věc :). Každopádně čtivost a akce na jedničku...

Kačí137
27.03.2017 5 z 5

Skvělí, parádní :-). Knížku jsem přečetla během víkendu. Zed je skvělí. Líbí se mi jak přemýšlí. Jednoduše a nekomplikovaně ;-) Parádní akce, jednou jsem se teda lekla, už to vypadalo jako Tarantinovka, ale uuuuff, nakonec mi tam oblíbené postavy zůstaly.
Jen uznávám, že nejsem takový fanda do střelných zbraní a tak jsem technické popisy nadšeného fandy přeskakovala :-D. Zase jsem to měla rychleji přečtené!
Beru do ruky druhý díl!!

cr8g
23.01.2017 5 z 5

Kniha kterou jsem cetl snad 4x a naprosto ji zboznuju. Kombinace Fantasy a moderni doby se strelnejma zbranema a neuveritelnejma hlaskama. Kdo mi nemiloval vidlacky Elfy nebo Orky poslouchajici heavy metal?!

Karelvovsik
13.11.2016 5 z 5

Hodně akční oddychovka, která mě velice bavila. Orkové zbožňující Heavy Metal? Prostě dokonalé.

Fidaa
03.10.2016 5 z 5

Příjemné čtení byl jsem příjemně překvapen

Ebon
20.09.2016 4 z 5

Zábavná spotřebka. Vtipná, plná hlášek a trochu gun porna. Občasné nelogičnosti tomu odpouštím.

Tamten
19.09.2016 4 z 5

Kulhánek to sice není, ale i tak je to čtivé a zábavné (když člověk nepřemýšlí).

tlllk
08.09.2016 3 z 5

to nemalo logiku, najskôr s jednou príšerou bojujú pol hodinu aby ich následne bez zjavného dôvodu, tréningu či čohokoľvek iného kosili po stovkách .... wtf , ale na relax pri vypnutom mozgu to bolo fajn.

Palele
24.07.2016 4 z 5

Potřebovala jsem nějakou oddychovku a tohle je perfektní relax. Celá série je zábavná a vtipná, pobavila jsem se

Eyghon
08.07.2016 5 z 5

Vynikající, zábavné, nemrtví, upíři, vlkodlaci, elfové, vendigo, prokletý - nože, sekery, pistole, brokovnice, samopaly, děla, minomety a dokonce atomovka. Co by člověk chtěl víc. Odpočinková četba.

SimaX
18.04.2016 4 z 5

Suprová kniha (čteno na doporučení). Od začátku do konce to byla pekelná jízda. Kvéry, montra, hlášky a rychlost. Dávám 4 hvězdy z toho důvodu, že nejde dát 4,5. Tu půl hvězdu bych ubral za ten vcelku zamotaný konečný fight. Knihu doporučuju. Vzhůru na 2. díl :)

hamtalka
03.04.2016 3 z 5

Právě to čtu. Je to takové moc béčkové. Skoro mi to připadá jako dobrodružná pro dospívající. Hrdina má až moc plus. Když se objeví nějaká nová postava, tak se snadno uhodne jaká za chvíli bude a co udělá.

pejty
17.01.2016 5 z 5

Tato kniha mě dostala do kolen už svoji první větou a já věděl, že se mám na co těšit. A opravdu kniha nezklamala. Výborné hlášky, skvělá akce, velmi napínavý děj a hlavně spousty a spousty monster.

LilianaFalcon
13.11.2015 4 z 5

Hvězdičku jsem ubrala jen za nesnesitelně dlouhé pasáže o zbraních, ale chápu, že i ty tam měly svůj účel a prostě k tomu patřily (musíte přece pochopit, jaký je Owen do zbraní magor :-D)... ale i tak toho bylo moc ;-) Jinak naprosto super :-) Vtipné, originální, se zábavnými zápletkami, "bombáckými" kladnými a zápornými hrdiny... zkrátka jsem se vážně od začátku bavila...
A elfové tady bodují :-D

Ládja
03.11.2015 3 z 5

Popravdě jsem se nějak nemohl pořádně začíst. Možná jsem čekal více kulhánkovinu či kotleřinu, nebo něco takového. Nepovedlo se mi objevit, jestli se kniha tváří vážně, nebo se tak má tvářit, nebo jestli je skutečně jen parodií, nebo humorem. Určité napětí tam je, to bez debat, legrace a vtipné hlášky také, ale díky komentářům jsem čekal více. Občas jsem se přistihl, že je mi více sympatická nějaká vedlejší postava než ta hlavní, nevím, jestli by něco takového mělo být. Ale už jen pro ten oddych se někdy pustím i do dalších dílů. Ale...zlatej Kulhánek.

městská (urban) fantasy dark fantasy příšery, monstra

Larry Correia
americká, 1977
2012  87%Lovci monster s.r.o.
2015  91%Drsná magie
2014  92%Nemesis
2013  89%Alfa
2013  90%Vendeta

Kniha Lovci monster s.r.o. je v