Lovci mamutov

Lovci mamutov https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30884/bmid_lovci-mamutov-zbR-30884.jpg 4 1936 260

Dnes už klasické dielo odohrávajúce sa na rôznych miestach Čiech a Moravy stále znovu uchvacuje živým opisom staršej doby kamennej a napínavými dobrodružstvami, ktorými prechádzajú odvážny Kopčem a veselý Veverčák so svojimi kamarátmi a celou pravekú loveckú tlupou. Prežívajú starosti o živobytie, násilné sťahovanie, boj s nepriateľmi, so šelmami i prírodou. Spolu s napätím však príbeh prináša tiež historické fakty a poučenie. Autor vychádza so skutočných archeologických nálezov.... celý text

MAGY
30.11.2012 2 z 5

Tahle knížka mě moc nebavila , ale přečetla jsem jí , protože jsem si myslela , že mi to pomůže v dějáku - nepomohlo .

Ormos Atalia
27.11.2012

Tak tahle knížka mi připomíná školní léta na základní škole, kdy jsme na hodinách čtení "pronikali" právě do příběhu této knihy. Zkrátka má oblíbená kniha.

Livien
03.11.2012 4 z 5

Lovci mamutů mě velice překvapili. Po celou dobu jsem se nestačila podivovat nad dovedností Eduarda Štorcha podat zajímavý a napínavý příběh takřka jen formou popisu, aniž by se čtenář jen na chvilku nudil. Jako soudobý čtenář jsem plně zhýčkaná jednoduchostí a čtivostí dnešní literatury plné dialogů, a proto mě toto dílo velmi mile překvapilo. Docela mě mrzí, že se mi do rukou dostalo až nyní, v poněkud vyšším věku, než pro jakou věkovou kategorii bylo určeno. I tak jsem si četbu užila a můžu jen doporučit. Jde o jeden ze zajímavých českých literárání počinů, který stojí za čas strávený nad četbou.

fifik
28.10.2012 5 z 5

Nejmilovanější kniha mého dětství....:)....četla jsem jí snad 100x...

Ladidlo
24.09.2012

Lovci mamutů silně ovlivnili můj názor na mamutí populaci v pravěku. Vždy jsem si myslel že mamut byl chlupatý slon. Ale on to byl naprosto odlišný živočišný druh. Eduard Štorch a jeho dílo patří ke zlatu české literatury a jsem nesmírně vděčný za jeho přínos. Kéž by se našel v budoucnu takto nadaný, český autor.

Dera
26.08.2012 3 z 5

Autor dle mého názoru našel "díru" v obrovské konkurenci témat a námětů knih.Já jsem na nic podobného z pravěku zatím nenarazil..

TessDragon
09.08.2012 5 z 5

Poprvé jsme ji četli ve škole a já vždycky četla dopředu,ale nakonec jsme neskončili ani v prostředku, takže jsem byla nucena si ji půjčit v knihovně.Měla jsem na ni více času ,a také jsem si ji mohla více vychutnat.A nelitovala jsem,knížku jsem hltala snad ještě víc než ve škole.Rozhodně doporučuji.Měli by si ji přečíst i ti ,koho pravěk a obecně dějiny moc nezajímá,protože do toho se prostě zamilujete.

shevchenko
17.07.2012 5 z 5

Vynikající kniha! Jako malý jsem do toho uplně blázen, chtěl jsem se stát taky lovce mamutů a zažít zážitky s hlavními hrdiny, tábořit v jeskyni a nebo lovit zvěř.

evča09
13.07.2012 1 z 5

nic proti vám, ale je to asi nejhorší kniha kterou sem zatím četla!
ake spisovatel píše celkem divně....

Moňula7
14.05.2012 5 z 5

Tuto knihu miluju přivedla mě k tomuto autorovy jeho knihy které se týkají pravěku miluju. :D

kneznaL
06.04.2012 5 z 5

Moje srdcovka. Jakkoliv jsem nikdy povinnou četbu ve škole nemusela, tahle knížka mi učarovala a přivedla mě k Eduardu Štorchovi, za což jsem opravdu vděčná. Myslím, že se k ní zase po letech vrátím, někde v knihovně ji určitě ještě mám.

Francoa
02.03.2012 4 z 5

Jako kluk jsem knihu četl mnohokrát a velice jsem jí miloval.naposledy jsem jí četl asi v 17.Zdeněk Burián je nedostižný,krásně doplňuje příběh.Holt,knihy se musí číst ve správném věku!Počet vydání mluví za všechno!

Jabberwock
02.03.2012 2 z 5

Pozitivní komentáře ostatních mě nutí postnout varování: Vyhněte se jí obloukem. Velmi slabé, nudné a jako příběh nezajímavé. V mojí pomyslné knihovně by tato knížka sdílela polici s "Honzíkovou cestou".

RimmerCZ
17.02.2012 5 z 5

Tuhle knihu jsme četli na prvním stupni ZŠ a vůbec mě neuspokojovalo, jakou rychlostí jsme v hodinách českého jazyka postupovali, tak mi ji rodiče pořídili domu.Četl jsem ji celou nejméně 5x a oblíbené pasáže vícekrát. To je něco! Není možné, aby ten pravěk vypadal jinak, než ho pan Štorch líčí.
Je to krásné, prohánět se s lovci po pláních, díky téhle knize jsem zažil kousek pravěku a jsem o něco bohatší.

Ikkju
11.02.2012 5 z 5

Četl jsem někdy ve druhé třídě víceméně jako svoji první pořádnou knihu. A že jsem si uměl vybrat x), pamatuji si skoro všechno, včetně toho, jak knížka voněla! Veverčáku a Kopčeme, ... mám vás rád ;)

TiGeR
30.11.2011 5 z 5

No tato kniha je super četl sem jí asi 1000x a je stále dobrááááá... xD a je prostě pro všechny GENERACE !!!

Alix
20.11.2011 4 z 5

Mně se líbí všechny Štorchovy knihy a ráda se k nim vracím. Všechno je tam popsáno tak živě, že mi nezbývá, než věřit, že to tak opravdu bylo.

JP
18.09.2011 4 z 5

Jako mladý (ne)čtenář jsem Lovce mamutů zpracovával asi tak tři roky po neuvěřitelně krátkých částech, snad ještě někdy na prvním stupni ZŠ. Někdy v té době jsem se marně snažil prokousávat i Dětmy z Bullerbynu a Mikešem (toho jsem dodnes nedočetl, teď už je to mimo moji mentalitu). Ale nutno dodat, že se mi to vše tak nějak líbilo. Jednak se v mém životě řádilo, jako řádí každý klučina, ale vše bylo nevinné, jednoduché a správné, protože když už jsem knihu otevřel, četl jsem jen když jsem opravdu chtěl a přesně kolik jsem chtěl.

Definitivně mě zaujal spád, otevřít knihu bylo jako nasednou na rozjetý vlak. Pořád mě to drželo v napětí, jak tlupa přežije, co se bude dít dál - ten naturalismus, jednoduchý styl psaní a pak neodmyslitelné Burianovy ilustrace (nejen v téhle knize, ale celkově během výuky na ZŠ). Ale jako prcek jsem měl 'lepší' věci na práci a nedokázal jsem knihu přečíst za dejme tomu měsíc nebo několik, jako ostatní, přitom jsem si moc dobře pamatoval, co se dělo v příběhu předtím a chtěl jsem vědět, jak to bude dál, ale moje povaha nevydržela nic dělat dlouho. Teď už jsem vyrovnanější, ale zase se do té literatury musím někdy i nutit, což je chyba, tehdy bylo vrcholem soustředění přečíst čtyři strany najednou, ale zase to bylo z upřímného zájmu.

asam
01.06.2011 4 z 5

Anotace je asi z čtenářského deníku žáka ZŠ, ale nechť.
Taky jsem na této literatuře vyrostla. A s jakým napětím jsme četli.

knihovnice
02.02.2011 5 z 5

Tak tuto knihu jsem četla snad 100x a nikdy mi nezevšedněla.Pro dorost i odrostlíky. :-))