Losos v kaluži

Losos v kaluži https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353794/bmid_losos-v-kaluzi-d6e-353794.jpg 4 1545 391

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná!... celý text

Kuci12
27.02.2021 4 z 5

Mám ráda tenhle druh humoru, sama jsem často cynická, ale na konci knížky už ho na mě bylo místy moc. Styl vyprávění mi přišel, takový uchvátaný.....honem honem. Ale to, jak stále řešíme a obhajujeme svoje činy před lidmi, kteří dělají totéž akorát obráceně. Ano některé myšlenky mi mluvily přímo z duše. Víme to, děláme to a nechceme to. Myslíme si, že máme všechen čas světa a musím říct, že v této době, kdy smrt je všudypřítomným tématem, ať chceme či ne, mi pojetí nebe a pekla přišlo vhod. Věřím na znamení a teď snad ještě víc.

Monačte
24.02.2021 4 z 5

Knížky Markéty Lukáškové čtu odzadu, takže k Lososovi jsem se dostala až naposled. Pamatuji se, že když vyšel, viděla jsem ho všude a já sama jsem ho v knihkupectví ošmatávala (to se ještě mohlo v knihkupectví šahat na knížky... pamatujete?). Mě ale, narozdíl od ostatních knížek, tolik nezaujal. Líbí se mi styl střídání pohledů Mileny a Bárky a s ním spojená příslušná typografie. Typografické vtípky mě vůbec vždycky dostanou! Líbí se mi jazyk a občas nějaký moment, ale knížka jako celek mě úplně míjí. Postavy a jejich chování mě většinu času dost štvou, ke čtení se proto musím nutit. Ale napsaný to je krásně, to zas jo! Za přečtení to stojí, to rozhodně! Pokud jste prostě nudná holka s kabelkou Michaela Korse, můžete si při čtení připadat poněkud rozpačitě... ;)

Ver1982
23.02.2021 5 z 5

Tak to bylo opravdu krásné čtení. Ačkoliv jsem byla po první kapitole skeptická, neboť slova typu - zakletejch, nejčastějc, brejle, přemejšlela, zejtra a spol. mi rvou oči i uši. Milada to naštěstí zachránila :D Už si běžím pro další knihu od Markéty :)

happystar
21.02.2021 5 z 5

Kniha, příběh mě moc nadchl, četla se jedním dechem. Má první kniha od této autorky a už se těším na ostatní příběhy.

i.stefany
17.02.2021 5 z 5

Tak jsem dočetla Lososa a říkám si, že autorka má dar. Dar velmi plasticky vystihnout pocity, emoce, myšlenky a charaktery postav různých věkových generací. S břitkým humorem vypráví o hlubokém vztahu vnučky se svou babičkou, mezi řádky ukrývá ta životní moudra a pravdy a nutí nás k zamyšlení... Co je vlastně po smrti?...
Jestli je to alespoň zlomek toho, o čem jsme četli, pak z toho mám radost a vím, že i ke mně přicházejí znamení. :-)

Eriela
16.02.2021

Celkem hořký příběh s kapkou vtipu ukazuje na to, jak někdy život je nespravedlivý, ale důležité je jak ho berete. Hezké čtění.

Kiwisska
28.01.2021 4 z 5

Ze začátku jsem byla trochu překvapená dvěma různými pohledy, ale rychle mi to sedlo a bavilo číst. Dvakrát jsem se rozbrečela (nechci psát kde kvůli spoileru). Rozhodně bych doporučila dál, ale nejspíš ne někomu, kdo je beznadějná křehká duše (aby ho chování hlavní hrdinky neurazilo).

mar.jir
27.01.2021 5 z 5

Knize jsem se dlouho vyhýbala, bohužel z určitých předsudků a přednedávnem jsem po ni sáhla, že to bude lehké čtení, co pobaví.
V tom nezklamala, pobavila mne, ale bylo v ní mnohem více než jsem čekala. Nejedná se o vysokou literaturu, ale i tak si tam člověk najde všeobecné pravdy a momenty, kterého dojmou.

Pavlína197
23.01.2021 4 z 5

Cynická Bára není zrovna moje krevní skupina. Co mě na knížce bavilo, byl babiččin posmrtný život nebo spíš popis, jak to chodí v nebi.

Padfoot
19.01.2021 5 z 5

V knihkupectví jsem po ní šáhla trochu na blind a doma si potom pogratulovala. Hned na první stránce jsem se zasmála nahlas a bylo mi jasný, že s touhle autorkou si budeme rozumět. Příběh o ztrátě milovaný osoby a strastech všedního života proloženej vtipnýma frkama a sarkastickýma poznámkama na současný trendy. Druhou polovinu knihy tvoří popis babiččina posmrtnýho života, kterej je taky dost svéráznej a vtipnej. Celá kniha je takovým sympaticky přímým způsobem chytrá, bez zbytečný vaty. Tohle mi sedí moc.

MartikB
16.01.2021 5 z 5

O téhle knížce jsem už několikrát četla nebo ji u někoho viděla.
Konečně se dostala do rukou i mně.
V úterý jsem si ji přinesla a dnes ji dočetla.
Velmi vtipně a bez obalu napsáno. U knihy se budete smát i brečet. Já se v ní několikrát našla. Nejsem sice cynická jako hlavní hrdinka Barbora,ale v něčem si podobné jsme.
Víc vám neprozradím. Prostě si ji přečtěte ????

adel_21
12.01.2021 5 z 5

Styl vyprávéní mi neskutečně “sedl”. Přečetla jsem jedním dechem a často mé čtení doprovázel i hlasitý smích. Hlavně tedy u kapitol Barbory. Celkově je to taková šik, vtipná, místy k zamyšlení, ale oddychová knížka. Určitě sáhnu po dalších knihách autorky!

VeruMalfoy
06.01.2021 4 z 5

Příběh se četl krásně svižně. Je čtivý a vtipný! Navíc ve hlavních dvou postavách jsem se místy dost viděla. A celá situace s posmrtným životem byla dost zajímavá a krásné vykreslená! Doporučuji přečíst!

Luvy
05.01.2021 5 z 5

Není to nic objevného, ale to je málokterá kniha. Čte se dobře, je svěží a rozhodně její čtení není ztrátou času. Líbila se mi netypická hlavní hrdinka, bavilo mě její uvažování. Taky se mi líbí jednotný styl obálek této autorky, v knihovně vypadají hezky. :-)

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Toto byla má 2. kniha od Markéty Lukáškové a byla jsem opět nadšená. Tato kniha se mi líbila ještě více než Vlaštovka v bublině,která byla též skvělá .
Kniha je psána skvělým hovorovým a odlehčeným jazykem ,tím pádem mi stránky velice rychle ubíhaly pod rukama . Líbily se mi vtipné odkazy na Harryho Pottera , u kterých jsem se držela abych se nezačala smát na celé kolo . I ostatní odkazy na známé filmy a osobnosti byly super a dělalo to knihu ještě zajímavější a pestřejší .
Co se hlavní hrdinky týče,tak v té jsem se neskutečně viděla , měla velice podobnou povahu a jedná se o jednu z mála postav ,která doopravdy vystihuje mou povahu velice trefně a v této postavě jsem našla takovou svou menší spřízněnou duši a neskutečně jsem si jí oblíbila už i proto že jsme toho měly hodně společného . Od teď patří k mým oblíbeným postavám.
Co se týče její babičky ,tak tu jsem si oblíbila sice o trošku méně,ale i ona byla skvěle napsanou postavou s líbil se mi pak ten nápad,že na svou vnučku mluvila z nebe/celkové se mi ten nápad nebe moc líbil.
Líbilo se mi též,že se v příběhu střídal pohled na věc babičky a vnučky,protože je vždy zajímavější viděl pohled na věc z více úhlů.
Knihu jsem měla přečtenou velice rychle,protože byla doopravdy krásná - skvělé spojení dojemných a vtipných pasáží -hodně častý sarkasmus , který miluji a velice chytlavý a zajímavý příběh!
Akorát bych si přestavovala o trošku více rozvedený závěr,který byl na můj vkus až moc otevřený.
Jinak Vám mohu knihu s čistým svědomím doporučit

pumply
02.01.2021 5 z 5

Knížku jsem četla tři měsíce poté, co mi umřel milovaný tatínek... moc za ni Markétě děkuju!

brabpa
28.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Líbily se mi neotřelé popisy a přirovnání. Místy velmi vtipné. Oceňuji pro mě nový pohled na posmrtný život. Ale celkově hodnotím pouze 3 hvězdami. Není to kniha, ke které bych se chtěla vracet nebo jí doporučila jako "top knihu" svým blízkým. Ale určitě neurazí :)

janka3232
27.12.2020 3 z 5

Docela dobré, humor pěkný, zápletka vlastně drží, ale zase mi to přijde rychle napsané a vydané, příběhu chybí péče.

cibulka 8
07.12.2020 3 z 5

Panda v nesnázích se mi líbila o moc víc. Bára mě ze začátku bavila. V jedné větě dokázala vyjádřit životní moudro a hned ho odlehčit vtipem. Ale postupem knížky už na mě byla cynická až moc.

PetraBery
03.12.2020 4 z 5

Autorka mě velmi příjemně překvapila, opravdu čtivá kniha o mladé Báře, jejíž kapitoly se střídají s kapitolami její babičky Milady. Krásně popsaný vztah mezi nimi a kdyby nás "to potom" čekalo takové, jaké vylíčila autorka, byla by to paráda.