Losos v kaluži

Losos v kaluži https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353794/bmid_losos-v-kaluzi-d6e-353794.jpg 4 1541 391

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná!... celý text

Gooverka
27.11.2017 4 z 5

Knížka je napsána lehkým čtivým jazykem a autorka tak trochu ironizuje "neduhy" naší doby. Moc se mi líbilo vyprávění ze dvou perspektiv a oceňuji nápad s tím, jak funguje nebe a peklo.

martinka07
25.11.2017 3 z 5

Neurazí ale ani nenadchne. Celkem příjemná oddychovka, chvíli vtipná, chvíli smutná. Pasáže z nebe byly fajn, kdyby to takhle na onom světě vypadalo, tak se zlobit nebudu, ale ráda si na to ještě počkám. Od Báry jsem čekala toho vtipu kapku víc.

Pavla79
20.11.2017 3 z 5

Takové překvapivé čtení ;) Nejprve jsem byla překvapená, že to není taková "sranda", jak jsem si představovala.., ba dokonce až trochu zklamaná.. Následne přišlo překvapivé "nebe", které mě bavilo, a jak tu již někdo psal, člověk by se snad i těšil :) tedy, hodný člověk ;) A závěrem jsem byla mile překvapena, že celá kniha, byť jsem si ji představovala jinak, ve mně zanechala velice příjemný pocit.. Tři hvězdy za tak děsně negativní Báru.., která mi občas cukala nervem :D

mone
19.11.2017 3 z 5

Nebylo to vůbec špatný, dokonce jsem ji už znovu koupila a darovala. Měla bych ale jeden postřeh: Bára a Milada mi přišly jako postavy moc podobné, hlavně uvažováním, na to, že byly každá z jiné generace. Jo, a moc mě bavilo, jak Markéta vymyslela nebe. Člověk by se tam málem těšil. Ale ne... ráda ještě nějakej ten pátek pobudu tady dole :)

h.mose
14.11.2017 2 z 5

Oddychove cteni. Precteno asi za 4 hodiny. Vice me bavily "Milada" pasaze. Nenarocny prumer a dalsich 15 let divci roman cist nemusim.

cathyblack
13.11.2017 2 z 5

Lehounke cteni o tom kterak Barka k moudrosti prisla. Takove to kdyz si humor zajde na kavu se smutkem, to urcite znate. Chvilema se smejete a pak se zalevaji oci slzickami. Osvezujici skoro prave tak jako spalený losos. Ikdyz do hloubky to melo opravdu asi jako poradna kaluz. Ja proste na tyhle jednohubly dvouhodinový nejsem a nebudu. A pozor na Snapea, co kadi do bot.

gargamelka
10.11.2017 4 z 5

Aktualní prvotina od Pandí Královny. Knížka cílí na aktuální dobu. Ironizuje Instagram, fotky předraženýho kafe,fitka, všichni dělaj to a to, takový sociální vychloubáníčko, všichni známe. Ale co si zase tak neuvědomujeme,že všichni tu jsme na určitý čas. A skon je bohužel realita. Knížka věnována babičce. Babičky,to jsou ty božské postavy, které umí pomoci,pohladí po duši, drží nad námi ochrannou ruku (jako s tím věšákem,skvělý!)připraví tuny jídla a mívají pravdu:) Nejenom jim bychom se měli věnovat, povídat si a celkově vnímat se;) ty vzomínky a historky nám nikdo neveme:))

Erinien
09.11.2017 4 z 5

Za dva dny přečteno. Knížka na mě vykoukla na stránkách internetového knihkupectví a tak mě zaujal popis i přebal, že jsem si pro ní došla do knihkupectví. Nelituju.

Chika
08.11.2017 5 z 5

Abych pravdu řekla, knihu Losos v kaluži jsem si koupila jsem kvůli tomu, že je od krásné slečny Markéty, kterou sleduji na sociálních sítích. Velice se mi líbí její názory, její styl humoru, její upřímnost a otevřenost. Ani jsem si nečetla, o čem kniha je, chtěla jsem se nechat překvapit.

Knihu jsem otevřela jednoho dne u oběda, přečetla první stránku jedním dechem a byla nadšená. Věděla jsem, že to bude TOP.

Nevím, zda postava Báry, respektive charakter Báry, je inspirovaná samotnou autorkou, ale líbí se mi Báry vyjadřování, Báry humor, Báry negativismus, Bára celá. Začala jsem knihu číst a tajně doufala, že nikdy neskončí. Ihned jsem se do celého příběhu ponořila a prožívala ho.

Líbí se mi pojetí jednoho příběhu ze dvou stran. Pohled mladé holky Barbory a pohled její babičky Milady. Líbí se mi, že si kniha na nic nehraje. Autorka se Vám nesnaží nakecat, jak je život skvělý, jednoduchý, vše je růžové, srdíčkové, že kolem lítají jednorožci a holky kakají duhu. Vůbec. Autorka otevřela téma smrt a co je potom. Příběh je otevřený a upřímný. Není to žádný zamilovaný románek s happyendem, kde se všichni vezmou a žijou na ostrově v Pacifiku, mají vilu, tři děti, dvě kočky a psa. Příběh je o tom, že se nám v životě dějí i smutné věci a je potřeba se s tím vyrovnat a jít dál. Tak jako to zvládla věčně negativní Bára.

Eillienessis
04.11.2017 4 z 5

Šla jsem do knihkupectví pouze s úmyslem očíhnout, co je nového, a zase mi to nevyšlo, protože losos na mě pomrkával tou svou moc pěkně malovanou obálkou, do ruky mi dílko padlo akorát a Báru jako bych odjakživa znala. Bylo to strašně příjemné čtení, u kterého jsem se chvilkama musela smát nahlas, a o pár stran později jsem měla hrdlo stažené úzkostí, jak mi bylo smutno za obě holky. Sama jsem se nejednou ve svých myšlenkách vracela k mojí vlastní babičce.
Děkuji za skvělý zážitek a budu se těšit na další počiny!

axi81
01.11.2017 5 z 5

Jé, první komentář!
Tak za mě paráda. Gratuluji autorce k prvnímu počinu, navíc tak zdařilému!