Losos v kaluži

Losos v kaluži https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353794/bmid_losos-v-kaluzi-d6e-353794.jpg 4 1541 391

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná!... celý text

sonkovaj
03.08.2023 4 z 5

Moc hezká knížka.
Dobře se mi četla.
Baví mě střídání vyprávění hlavních postav.
Jednu hvězdu dolů za ten konec.

Paja.12
03.08.2023 4 z 5

Je to první kniha od této autorky, která se mi dostala do rukou. Neměla jsem vůbec žádná očekávání a byla vlastně docela mile překvapena. Příběh byl čtivý (přelouskala jsem celou knihu za pár hodin), hlavní postava byla natolik cynická, až mě to vlastně bavilo, a potěšily mě i zajímavé myšlenky o životě, které byly vepsané nenásilně jen tak mezi řádky. Jediné, co mě lehce zklamalo, byl závěr, který byl možná až přehnaně happyendovský, což se trochu tlouklo s celým konceptem, a zároveň i trochu odfláknutý, jako kdyby autorka chtěla ukončit příběh co nejdřív. Ale celkově fajn oddechovka.

Karolína18
02.08.2023 3 z 5

Kniha byla příjemná oddychovka, neměla jsem vůbec problém se začíst. Já vím, že pasáže o nebi byly jen nějakou individuální zhmotněnou představou, ale mně vadilo, že zasahovaly do mých představ a lišily se, něco mi přišlo vyloženě jako rouhání a nebylo mi to příjemné. Možná to zní zastarale, ale dějová linka babičky mi zkrátka nesedla.

Metuje
29.07.2023 4 z 5

Jsem rád, že jsem jako první četl Pandu v nesnázích, i když tato kniha je rovněž dobrá. Neřechtal jsem se u ní jako u výše zmiňované, ale moc se mi líbilo její vřelé zobrazení tématu smrti a posmrtného "života". Jako věrný posluchač Chumelenice v textu místy Markétu poznávám a čtení tak pro mě bylo mírně osobnější. Nevím, do jaké míry je to Markétina zásluha, ale naprosto zbožňuju, jak mají její knihy stejný styl a hardcover, který se obejde bez přebalu. Rušivé však trochu je, že na rozdíl od Pandy v nesnázích má prohozené jméno autorky a díla, to bude ale jen můj OCD problém. Okamžitě letím do knihkupectví pro InTyMně ;)

janamaxik
25.07.2023 5 z 5

Tahle krásná kniha ve mně dlouho zůstane

Lenisk@
25.07.2023 3 z 5

Losos v kaluži byla příjemná odpočinková četba. Líbily se mi krátké kapitoly, kniha měla rychlý spád, vyzdvihla bych autorčin nápad, jak by to mohlo chodit v posmrtném životě. Co mi ale naopak opravdu vadilo, byly neskutečné chyby (z nepozornosti?) v časových rovinách.

Pechule
21.07.2023 4 z 5

Zkrátka skvělá!! Četla jsem ji už podruhé a určitě ne naposledy, protože Bára se svým životním postojem je mi hodně blízká a sympatická a popsaný život v nebi je prostě sen ;)

5tužka
26.06.2023 5 z 5

skvělá knížka, moc mě pobavila

Pogy
12.06.2023 4 z 5

Lososa jsem četla už podruhé. Chtěla jsem něco nenáročného a vtipného.
Líbil se mi nápad a celkové pojetí příběhu. V některých sarkastických Bářiných poznámkách se úplně slyším :-).
Střídání vypravěček a krátké kapitoly mě baví.

Bar16
28.05.2023 4 z 5

Ke knize jsem se dostala na doporučení kamarádky, která mi poslala úryvek. Ten se mi zalíbil, takže jsem se rozhodla, že si knihu přečtu. A jo, byla dobrá, čtivá, místy i zábavná a přečetla jsem ji skoro na jeden zátah (nutno ale podotknout, že jsem ten den byla izolovaná a neměla jsem co jiného dělat). Další knihu od autorky mám už nachystanou. :-)

Gigy
22.05.2023 3 z 5

Velké plus za jazyk, krátké kapitoly, příjemný rozsah.
Velké mínus za nějaké ty nedostatky v příběhu. Úplně to do sebe nezapadlo tak, jak bylo zřejmě v plánu.
A teda, nějak mi utekla pointa.

citronie
15.05.2023 3 z 5

Moje druhá kniha od této autorky. Je originální, má dobré nápady na příběhy tak trochu jiné, neotřelé, fakt by mě bavila, jenže! Celý ten zajímavý příběh,ktery se četl moc hezky, mně opět naprosto zkazily časové neshody v ději(stejně jako v knize Vlaštovka v bublině). Nutilo mě to vracet se zpět v knize a hledat, jestli jsem se nahodou nesekla já... A nesekla. Seká se autorka a to hrozně moc.. Budu se opakovat, je to prostě neuvěřitelná
opakující se školacká chyba, která pro mě celou tvorbu autorky naprosto znehodnotí.

el.peee
12.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Ke knize jsem se dostala náhodou poté, co bylo z několika stran docela doporučována.
Četla jsem velmi pěkně, jelikož obsahuje krátké kapitoly, čtení rychle utíká a není to žádné náročné čtivo.
I když takové to příběhy jsem nikdy neměla ráda a nečetla, tak tohle byla docela příjemná oddechovka. Poslední dobou hodně a často vstupuji že své komfortní zóny a hledám v jiných žánrech.

Původně jsem chtěla hodnotit pouze třemi hvězdičkami, jelikož mě docela překvapilo a anotace nesedělo posmrtné vyprávění babičky z nebe. Trvalo mi docela dlouho, než jsem si zvykla a to bylo asi to jediné, se mi na knize fakt vadilo.

Ale jak už jsem psala, četla jsem moc pěkné díky krátkým kapitolám, příběh byl nenáročný, místy trochu vtipný, takže můžu hodnotit jedině kladně.

majakmp3
08.04.2023 1 z 5

V rámci boje proti diskriminaci jsem zkusil ignorovat, že se jedná o dívčí román a dal se do poslechu. Záhy jsem však pochopil, že stejně jako v reálném životě, i v literatuře má genderové rozdělení smysl. Kniha mě úplně minula a to mluvím o minutí o celé světelné roky. Stejně jako by např. budování Maginotovy linie spolu s technickými detaily, nákresy a propočty nenadchla většinu hezčí polovičky naší populace, tak mě pocity a vylévání si srdéčka jisté Baruny a její vztah k babičce nechává klidným. Román Losos v kaluži mi připomíná popis průměrně nudného života, průměrné holky, která má průměrné štěstí a smůlu. Holce, které nedávno umřela babička, tedy jediná osoba, kterou měla opravdu ráda. Navíc se mi zdá, že se protagonistka nikam neposouvá a nemá čtenáři co nabídnout. Bára se plácá ve svém životě a neví co si s ním počít, což je nejspíš poselství celé knihy.
Audioknihu zachraňuje skvělá interpretace, díky které jsem se donutil knihu doposlechnout až do konce, pokud by se jednalo o tištěnou knihu, určitě bych jí nebyl schopen dočíst a to román není příliš obsáhlý.

mekkejla
05.04.2023 4 z 5

Bára mě chvílemi hrozně štvala, ale i tak mě to čtení prostě bavilo. Občas není od věci číst knížku, kterou člověk prostě proletí jak nic. Koncept nebe se mi moc líbil, kéž by to tak skutečně bylo. Kouknu se i po dalších dílech pandí královny.

Terezie.mutt
26.03.2023 2 z 5

Tohle mě úplně minulo. Kdyby to vycházelo jako sloupek třeba v Bravíčku, asi bych to snesla, jako kniha pro mě ale velmi iritující. Nicméně dám autorce ještě šanci, věřím, že se od své prvotiny snad vypsala.

Terez1977
26.03.2023 5 z 5

Příjemné překvapení, první setkání s autorkou a rozhodně nebude poslední. Vtipné, čtivé, i k zamyšlení.

vlkcz
24.03.2023 5 z 5

Tady neváhám. Už v téhle prvotině je autorka neuvěřitelně "vypsaná".
Ironie až sarkasmus, vtip, které jsou vlastní řadě mladých. Když vám navíc v životě chybí ten nejdůležitější člověk, je to vlastně dobrá obranná strategie. Ani to ale nestačí na odbourání pochyb o sobě a své hodnotě. Takže se hlavní hrdinka Bárka plácá ve svém životě a neví dost dobře, co si s ním počít. Do toho se musí vyrovnávat s odchodem milované babičky, což se ale nakonec ukáže jako jedinečná příležitost k tomu, aby se posunula ve svém tápání dál. Dostala mě i netradiční podoba nebe a pekla. Navíc ten příběh drží perfektně pohromadě bez viditelných nelogičností. Klobouk dolů. A jsem zvědav na další knihy Markéty Lukáškové, protože tímhle si nastavila laťku hodně vysoko.

JancaMia
18.03.2023 5 z 5

Ty kráso, takovej krásnej oddechovej příběh ze života, už se těším na další autorčinu knížku .. chytlavé, svižné, něžné ...

Nuttelka
17.03.2023 4 z 5

(Audiokniha)
Krásné pohlazení po duši, ale zároveň i smutné... Námět se mi moc líbil a kéž by něco z toho byla i pravda a dělo se to :-) Jak se babička dostala do nebe, její kapitoly jsem si moc užívala a k tomu Libuška Šafránková, co víc dodat. Bára v podání Jenovéfy Bokové mě také moc bavila a její zármutek jsem prožívala s ní, i všechny její životní peripetie :-) A ten konec?? Naprosto mě rozbrečel, i když jsme stála na vlakové zastávce, nedalo se tomu zabránit ..