Losos v kaluži

Losos v kaluži
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353794/bmid_losos-v-kaluzi-d6e-353794.jpg 4 1555 1555

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná!... celý text

SleepyAllDay
05.03.2019 5 z 5

Děkuju Markéto. Děkuju za náhled na svět, který přichází po smrti. Knížka se mi strašně moc líbila, smála jsem se, brečela jsem. Kniha mi byla strašně moc blízká, možná proto, že sama mám takové babičky. Líbila se mi cynická Bára, když jsem četla její části, vždy jsem je četla hlasem, jako by mluvila Markéta :-) Chci Báru či Markétu za kamarádky, fakt mi to bylo strašně moc blízké. Lidi si tu stěžují na rychlý konec, ok, šlo to rychle, ale nějak mi to nezkazilo zážitek z knihy. Jediné mínus - proč má kniha záložku? Byla to příjemná jednohubka na sobotní podvečer a večer.
Těším se na film :-)

Enny06
05.03.2019 3 z 5

Nebyla to vyloženě špatná kniha, ale můj šálek kávy to není.

Aknel26
25.02.2019 4 z 5

Je to bezesporu čtivá knížka, hlavně o vztahu babičky a vnučky - o čemž bych i já mohla vyprávět své. Pojetí posmrtného života bylo docela svérázné a originální, nikdy jsem se s podobným nápadem nesetkala. Sama Bárka byla na můj vkus dost negativní, házela sarkasmy a ironickými poznámkami, jako když sype slepicím. Je to taková knížka, kterou si maturanti lehce přečtou a zapíší do seznamu literatury do rubriky "Současná česká próza" - něco jako za nás Michal Viewegh nebo Petr Šabach.
S přimhouřenýma očima prospěla chvalitebně.

Monises14
21.02.2019 3 z 5

Hlavní hrdinka je na můj vkus až moc sarkastická a negativní :) Ale jinak musím říct, že se mi to četlo rychle, svižně, téma bylo zajímavé - obzvlášť propojení s posmrtným životem :) Doporučuji a ráda, bylo to pro mě tématem zajímavější čtení než třeba Veselí od Třeštíkové :) Už se těším na Pandu v Nesnázích

JulietRocks
14.02.2019 odpad!

Já prostě nemůžu jinak... Hodnocení knih je pro mě čistě osobní, subjektivní a hodně emoční záležitost. A mně z Lososa v kaluži prostě bylo neuvěřitelně špatně. Přijde mi, že kniha by potřebovala podobné varování jako třeba takový seriál 13 důvodů proč, který je plný toho, že by sledování tohoto programu měli zvážit lidé, bojující se stejnými problémy - depresemi. Tohle varování bych ocenila i u téhle knihy - posmrtný život, ve kterém máme pořád stejné problémy a který trvá VĚČNĚ? Nechci, díky. A kdyby mě někdo varoval (místo mé skvělé rodiny, která mi knihu naopak doporučila), NIKDY bych ji nevzala do ruky. Nehledě na to, že mě to odradilo číst cokoliv dalšího od autorky.

Veru.Viti
04.02.2019 5 z 5

Za mě to byla parádička. Rychlá knížka, humor je přesně šálek mého čaje. Smála jsem se i na hlas a jsem spokojená. Moc se mi líbilo originální pojetí posmrtného života. Určitě doporučuji.

Koudyna
03.02.2019 5 z 5

Sverazny styl knihy mi vyhovoval.

adorjas
30.01.2019 3 z 5

Čakala som od tejto knihy menej, nakoniec ma príjemne prekvapila. Bolo to čítavé, dobrý nápad na posmrtný život, aj keď trošku čiernobiele videnie sveta. Príjemná kniha na dovolenku.

Akléda_
30.01.2019 4 z 5

Hezká, milá a hlavně vtipná oddechovka která se rychle čte. Nápad není nic extra, ale líbil se mi popis nebe. Při jízdě v MHD jsem měla co dělat, abych se nesmála nahlas ????

Martina410
28.01.2019 4 z 5

Mila knizka, Panda v nesnazich me bavila trochu vic, nadprirozeno neni zrovna muj salek kavy, ale tady se to celkem dalo. :)

Illaa
28.01.2019 2 z 5

Tentokrát jsem chtěla oddechové čtení, ze začátku se mi kniha tak jevila. Po smrti babičky Milady už ne. Raději hlouběji nekomentuji prvek vyprávění Milady z nebe, to mi přišlo jako pěkná blbost a vůbec to tam být nemuselo. Kniha tím ztratila na serióznosti a chvilkama mi to připomínalo pohádku Anděl Páně. Z pohledu Barbory by to samostatně nebyl špatný příběh.

magnolia
27.01.2019 3 z 5

Bavila mě Bára i Milada, ale Bára víc. Panda se mi četla lépe nežli Losos. Jsem zvědavá, s čím přijde autorka příště. A těším se.

RájKnihoHolky
25.01.2019 5 z 5

Velmi čtivá prvotina. Ve vyprávění se střídá Bára s Miladou (babička) a děj skvěle utíká. Navíc je to uzounká kniha, takže vám její přečtení moc času opravdu nezabere.U knihy se zasmějete i zamyslíte. Opět jsem se utvrdila v tom, že čeští autoři jsou skvělí.

Limonadovyjoe
19.01.2019 5 z 5

Taky jsem ten typ holky co se orientuje ve fotbalové lize, pána prstenů i star wars má zmaknuté, a nejraději pije rum. Proto mi byla Bárka sympatická, alespoň tři čtvrtě knihy. Asi poslední třetina se nesla už v příliš depresivním duchu. Ale je to vtipné, ironické, drzé i milé. Příběh babičky Milady mě taky moc bavil, a líbilo se mi, jak se začátku byly s Bárkou odlišné, až nakonec byly úplně stejné.
Obrovský bod pro popis nebe, kéž by to takhle opravdu vypadalo. Druhý plusový bod je za sladkou obálku a odlišení písma u Kapitol Bárky a Milady.
Úleva mé rejpavé duše- na Maledivách,Dhifushi, nejsou žádné kopečky ani policejní auta.
A presige jsou dnes velmi hipster a kůl:)

Bramborak81
18.01.2019 4 z 5

Čtivá knížka, líbilo se mi propojení dvou dějových linek, ironie a humor Barbory. Netradiční pojetí nebe a pekla. Pobavila mě urputná snaha babičky dávat vnučce alespoň znamení, když už není jiná možnost, jak jí poskytnout rady do života.

elenai
16.01.2019 4 z 5

Jako moc dobře se to četlo. Barbora byla chvílemi velmi nesnesitelná, pro mě až za hranicí únosnosti. Milada se pak ke konci taky začala projevovat, ale obě se mi líbily. A stejně tak i vedlejší ženské postavy, Petra a Šárka, měly něco do sebe. Trošku mě zklamal konec, byl takový hrc frc, ale dojal mě. A představa prostředí, v němž se Milada ocitla, no ty brďo! Kéž by to tak opravdu bylo. :-)

Alena_S
10.01.2019 5 z 5

To byla taková nádhera - Bára asi nesedne každému, ale moje "krevní skupina" byla do té míry, že se ona i babička staly jedním z vzácných případů, kdy si aktivně přeju, aby to s hlavní postavou dobře dopadlo :-)
A těšilo mě, že to vydržela bez přílišného skluzu do četně-vztahových bahenních hlubin, v jakých se mnohé české literární hrdinky rády v krizi ocitají (a na o mnoho víc stránek), asi tušíte...
Děkuji autorce za její napsání.

marili
09.01.2019 4 z 5

Kniha se četla svižně. Líbilo se mi, že kapitoly byly celkem krátké a střídaly se mezi dvěma postavami.
Knížku doporučuji.

Víc se mi líbila postava Milady. Postava Barbory se snažila vystihnout myšlení mladých dospělých, ale spíš to dopadlo tak, že je blbá. Konec mohl být mnohem víc rozvinutý. Mám ráda otevřené konce, ale tady se mi zdálo že je to spoustu náhod rychle navazujících na sebe.

Sumatrae
07.01.2019 3 z 5

Milada me bavila, Barka mi prisla takova krkolomna az protivna, prislo mi, ze u ni autorka misty tlacila moc na pilu Ze zacatku jsem myslela, ze knihu nedoctu, ale pak se to zlepsilo a zaverem jsem byla rada, ze jsem ji dala sanci

Susan94
31.12.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ačkoliv mi dějová linka babičky, přišla trochu přitažená za vlasy, rychle jsem si zvykla. Zajímavé, vtipné, se silným životním příběhem. Za mě krásné zakončení literárního roku 2018.