Loď mezi hvězdami

Loď mezi hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129942/bmid_lod-mezi-hvezdami-129942.jpg 4 807 151

Loď mezi hvězdami série

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Across the Universe , 2011

MartinaF
30.11.2019 4 z 5

Není nad to číst knihu 7 let po vydání, která byla v té době čtivá a dělaly se na ni dlouhé rezervace. Loď mezi hvězdami je příjemné sci-fi pro mládež, které jistě osloví i starší čtenáře, mezi které se řadím i já. Jistě, něco bylo přitažené za vlasy a trochu naivní, ale z velké části jsem se u čtení bavila a musela jsem pořád číst, abych věděla, jak to všechno dopadne. Ocenila jsem detektivní i lehce romantickou zápletku. Jsem vážně zvědavá, jak bude Universum pokračovat.

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Beth Revs je velice zdatná vypravěčka, který umí vybudovat napětí a udržet čtenáře u příběhu. Zároveň pracuje s nedokonalými hrdiny, kteří dokáží udělat i špatná rozhodnutí a nést za to následky. Přestože je příběh vyprávěný ze dvou pohledů (Amy a Syna), překvapivě dobře to funguje a každý je jiný, dokonce mají i trochu jiný styl vyprávění. Přesto jako postavy nebyly na stejné úrovni a jedna z nich vždy trochu zaostávala. Navíc je zápletka trochu průhledná, hlavního záporáka zjistíte velice brzy, ale cesta k úplnému odhalení je tak jako tak zajímavá.

lenka0347
24.10.2019 5 z 5

Kniha mě moc bavila, byla napínavá od začátku až do konce, těším se na druhý díl.

1Booklover
12.08.2019 4 z 5

Loď mezi hvězdami je kniha s vesmírnou tématikou. I přesto, že vesmírnou tématiku moc nemusím, jsem knihu četla již třikrát (vždy po časovém odstupu) a ani jednou mě nezklamala, naopak jsem vždy našla něco ,,nového ".
Loď Universu je na cestě vesmírem, která má trvat Tři sta let. Hlavní hrdinku Amy někdo předčasně vzbudí. Setkává se se Synem a spolu odkrývají tajemství lodi.
Moc se mi líbilo, jak se postupně dozvídáme stále nové a překvapivé informace.
Byla jsem ráda, že Amy se po probuzení nechovala ,,ufňukaně", právě naopak.
Syn mi byl sympatický už od začátku.
Jediné, co bych knize vytkla je to, že když byla Amy zmrazená, tak mě její kapitoly moc nebavilo, ale to se hned po rozmrazení změnilo.
Dopuručuji si po přečtení 1. dílu dokoupit i 2. a 3. díl.
A navíc, ta obálka je naprosto dokonalá, obdivuji toho, kdo ji navrhl.

MarryMikuskova
20.05.2019 5 z 5

Knihu Naprieč vesmírom som teraz čítala už druhý raz a je to vôbec prvá kniha, ktorú som čítala viac ako len raz. Urobila som tak hlavne z toho dôvodu, že som konečne zohnala druhý diel tejto série, čím som si ju skompletizovala a môžem ju konečne celú prečítať naraz. Ja knihy nečítam viac ráz z toho dôvodu, že sa bojím, že by ma to už veľmi nebavilo, keďže viem, čo mám čakať a čo sa stane. No nakoniec musím povedať, že som si knihu užila snáď ešte viac, ako pri prvom čítaní.

Knihu som čítala ešte niekedy v roku 2013 a odvtedy som toho naozaj veľa pozabúdala. Dobre, jeden najväčší detail z knihy som si pamätala až príliš dobre, napriek tomu ma to zasiahlo rovnako, ako po prví raz. Kniha ma bavila od samého začiatku až po koniec, no myslím, že ale od polovice som si pri každom odhalení nejakého tajomstva hovorila "čože?".

Téma vesmír a rôzne vyhliadky do budúcnosti ma nesmierne bavia, takže týmto si ma autorka naozaj získala. Okrem toho, kniha je tak skvelo napísaná, že sa číta úplne ľahko. Ani som nevedela ako a celý príbeh som zhltla za tri dni (no bolo by to aj skôr, ale viete veľa práce, málo času na čítanie :D ). Svet, respektíve v tomto prípade vesmírna "archa", ktorú autorka vytvorila je dokonalá. Autorka myslela na každý jeden detail, pričom nezabudla aj na rôzne tajomstvá, ktoré postupne odhaľovala. A stavím sa, že to ani zďaleka nie je všetko. Veď sa jedná len o prvý diel trilógie.

Postavy som si veľmi rýchlo obľúbila. Amy mi bolo nesmierne ľúto, veď kto by sa chcel ocitnúť v jej koži. Na druhú stranu som bola rada, že neustále nefňukala, ale dokázala aj normálne premýšľať. Staršieho som mala tiež rada. Ak by som sa raz ocitla niekde vo vesmíre, určite by som privítala jeho spoločnosť.

Túto knihu som zbožňovala už pri prvom čítaní a teraz som sa v tom len uistila. Prvý raz som dokonca na konci vyronila aj slzu a v súčastnosti som od toho tiež nemala ďaleko. Už sa neviem dočkať momentu, kedy konečne otvorím pokračovanie série. :D

P.S.: Milujem obálky tejto série a klaniam sa človeku, ktorý rozhodoval o vydaní série v Čechách. ;)

Lavaender
25.04.2019 3 z 5

Kniha nijako neprekvapila, neurazila a nepohltila. Nad príbehom sa vznáša pocit sklúčenosti ktorý som mala, neviem či z toho že postavy nemali možnosť úniku, alebo som celý čas čakala na zvraty ktoré by ma prekvapili. Ale ak niekomu chýba kreativita pri výbere mena pre syna, Syn ho možno inšpiruje.

PerfectionistKa
23.04.2019 2 z 5

Netuším, kdy naposledy (a jestli vůbec) mi tak dlouho trvalo se začíst do knížky, aby mě aspoň minimálně začalo zajímat, co se tam vlastně děje a proč. Dokud se Amy a ten kluk - který si vážně přeju, aby měl normální jméno - nepotkali, jsem byla dost v lese a vlastně ani potom se toho moc nevysvětlilo. Alespoň to už bylo zajímavější, přesto jsem se doopravdy začetla až na nějaké dvousté straně, což je docela extrém, ale já se nevzdávám :D
Posledních 100 stran nám konečně začaly přicházet nějaké odpovědi, zjišťování některých věcí bylo fakt zajímavé a docela napínavé, jenže jsem měla nervy snad na všechny postavy - není tam nikdo, koho bych si vážně oblíbila, Amy je z nich určitě nejsnesitelnější - a celkově to nebyla žádná hitparáda. Určitě se pustím do dalších dílů, jsem přirozeně zvědavá, ale docela se bojím, co vymyslí do dalších 2 knih a že z toho bude úplná slátanice.
Být mladší, tak jsem z knihy předpokládám nadšenější.

pivatko
28.01.2019 4 z 5

kniha mne překvapila, začla jsem ji číst jen kvůli obálce, ale ted se nemůžu dočkat dalších dílů

Christianne.K
25.01.2019 4 z 5

Kniha mě z počátku nadchla svou obrovskou čtivostí, ale to je bohužel tak vše...Z počátku jsem si říkala WOW to je boží, ale šíleně mě zklamal konec...takže proto hodnocení srážím na 4 hvězdičky...

princessaelin
03.01.2019 3 z 5

Kniha o lodi, která pluje více jak třista let vesmírem a takto odloučeni od vnějšího světa si obyvatelé vytvoří vlastní systém vlády nad lodí, je velice zajímavý nápad. Kniha je velice čtivě psaná a jediné, co může člověka mást jsou fyzikální nepřesnosti ohledně vesmíru.

Knihomolka10942
26.12.2018 5 z 5

Naprosto nádherná knížka, takže mě překvapují zdejší negativní komentáře... Určitě si musím přečíst další díly!

Sarah11
01.12.2018 1 z 5

Tak tohle pro mě bylo obrovské zklamání. Obálka nádherná, ale děj stojí za starou bačkoru. Více jak do poloviny knihy se nic neděje a když už se něco začne dít, říkáte si, proč radši Amy nezůstala zmražená. Všechny postavy se chovají naprosto stupidně, absolutně nejde rozlišit, jestli jim je dvacet nebo padesát, což mě osobně dost iritovalo, autorka se sice snažila přidat pár "nečekaných" zvratů, ale ty zkrátka nefungují. Kniha má velký potenciál, ale vznikla z toho jedna velká slátanina. Posádka souložící všude po lodi by mě ani tak nepohoršovala, ale tady to bylo podáno tak hloupě, že jsem nad tím vším jen kroutila očima. Myslela jsem si, že to zachrání konec, ale reakce hlavní hrdinky po tom, co se dozvěděla pravdu ve stylu "ale tak v pohodě, on mě má přece rád" mě odrovnala. Škoda.

Knihomolka10
07.08.2018 3 z 5

Nápad skvělý, ale ve finálním provedení nic moc. Nemohla jsem se v příběhu a na lodi zorientovat. V první polovině knihy se tam toho moc nedělo a skoro jsem knihu odložila. Pak se děj trošku rozjel a docela jsem se chytla. Ale pořád jsem se v některých částech ztrácela. Dávám tři hvězdičky a druhý díl si přečtu, protože jsem zvědavá zda loď Universium doletí do cíle nebo ne.

Ewilka
28.07.2018 3 z 5

Nic světoborného, co by mi vyrazilo dech, ale fajn oddechovka.

Edona
11.07.2018 4 z 5

Zpočátku mě kniha až tak nezaujala, některé spojitosti mi nejdou dohromady a celkově mi příběh nepřijde až tak propracovaný. Nicméně hlavní hrdinové jsou sympatičtí, i když Amy je taková ta profláknutá YA hrdinka. Ke konci příběh nabírá spád a je dobrodružnější, což mě nutilo číst hluboko do noci, takže nakonec velké překvapení. Doporučím mladším čtenářům a já se těším na pokračování.

vladka16
11.05.2018 5 z 5

Pod dojmem některých komentářů jsem začala číst spíš ze zvědavosti.Zjistila jsem,že se čím dál víc pohybuji na Universu,než v realitě.Prostě mě to postupně vtáhlo a už nepustilo.Přečetla jsem všechny tři díly ,každý trošku jiný,ale i lepší,ke konci jsem se cítila jak ve filmu,nečetla jsem,jen se mi v hlavě odehrával film.Moc se mi to líbilo.

Tenebien
09.05.2018 1 z 5

Nápad skvělý, ale provedení votřes. Kniha byla předvídatelná do té míry, že bych ji bývala mohla napsat sama.
Pokud chce spisovatel psát o něčem, čemu úplně nerozumí, měl by provést nějaký výzkum, což se tady asi nestalo, protože celá vědecká stránka věci byla prostě nevěrohodná. Chápu, že to má být sci-fi, ale i tak by se to mělo do jisté míry řídit fyzikálními zákony a být trošku reálné. A klidně se vsadím, že vím, co se stane v dalších dílech. Jen už je teda číst nebudu... (čteno v originále)

bookworm_bronwy
11.04.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila a jsem zvědavá na ostatní díly.

trudoš
20.12.2017 2 z 5

Přestože jsem očekával romantickou sci-fi pro kluky a holky, kupodivu to zas taková tragédie nebyla. Na druhou stranu ale ani žádná hitparáda, pouze jednoduchá dobrodružka pro mládež, které nejvíc ubližuje příběhová naivita a obehrané téma. A možná bych i hodnotil lépe, nebýt autorčiny tendence dělat z náctiletých chytráky, kteří o životě, morálce a lidskosti vědí víc, než kdokoliv nad dvacet. Jinak ale dystopie v duchu Raye Bradburyho nebo George Orwella, s přihlédnutím k cílové skupině, na kterou Beth Revisová míří. Kulisy však drží pohromadě silou vůle a je otázkou, jestli kvůli tvůrčí lenosti nebo pro záměrné zjednodušování. Bohužel, nosná témata spisovatelka průběžně nakusuje a pak odkládá, jako by trpěla roztržitostí. Naopak děj šlape bezproblémově a umocněn krátkými kapitolami zaručuje, že člověk u knihy příliš času nestráví. Navíc epizodní závěr nenutí k pokračování. A to, co mě zajímalo nejvíc - pravda o vesmírné lodi -, se z 80% zodpovědělo, takže vlastně docela spokojenost.

BarkaS
15.12.2017 3 z 5

Můj dojem z této knihy je ... no vlastně moc žádný. Nerozvíjí žádnou z nastolených myšlenek, nedává jasné a logické odpovědi na otázky týkající se motivů jednotlivých postav (a ty, které přináší, nedávají smysl). Hrdinové nejednají realisticky. Neurazilo, nezaujalo. Obrovský potenciál skřípnutý v provedení.