Loď mezi hvězdami

od:

Loď mezi hvězdami

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si br... celý text

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129942/lod-mezi-hvezdami-129942.jpg 4.2541
Série:

Loď mezi hvězdami (1.)

Originální název:

Across the Universe (2011)

Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (112)

Přidat komentář
planet129
01. července

Kniha nebyla extra čtivá a měla snadno předvídatelný závěr, ale i tak mě příběh zaujal

Napůlanděl
25. června

Začátek knihy je pomalejší, více se seznamujeme se situací, ale i tak se čte rychle a těch sto stran vám utečte. Zbytek knihy se čte úplně úžasně, je to čtivější a napínavější…Konec je hodně zamotaný a spousty věcí vypluje na povrch…

kuntova.k
04. června

ÚŽA... Napínavé od začátku do konce, pořád se něco dělo. A tak to má být. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl.

Adelschutzova
01. června

Xakru..nebylo to moc úža,občas jsem si myslela že to napsalo úplné chucpe (?) ... Ne už vážně -od knihy jsem čekala moc,po tom co jsem četla samou chválu,ale děj byl předvídatelný a celou polovinu knihy jsem se fakt nudila... A kapitoly se Synem mě taky moc nelakovaly..ale ostatní díly byly o podstatně lepší..ale taky nic moc

Lela16
30. května

I když sci-fi nečtu ani nesleduji filmy tak tahle knížka mě překvapila.

steph.tey
25. května

Kniha i celá série mě moc mile překvapila. Doporučuji i sci-fi nepolíbeným čtenářům, jako jsem byla i já.

Any27
23. května

Ze začátku mě to vážně moc nebavilo...všechno se to táhlo, ale tak od poloviny se to začalo rozjíždět a konečně se začala odhalovat i pravda.
Autorčin styl psaní byl tedy takový...všechno jakoby si malinko překrucovala okolnostem, to jsem si alespoň myslela ze začátku, proto jsem si myslela, že knihu ani nedočtu, avšak nakonec se mi to zalíbilo a věci nabyly svého důvodu!

Elsa14
22. května

Nevím, jestli budu vůbec schopná tuto knihu číst. Četl ji kamarád a některé věci, které mi v knize ukazoval, se mi úplně nelíbí. No... uvidíme.

Nechala jsem se zmýlit. Kniha byla úžasná. Sci-fi žánr moc často nečtu, ale tento příběh byl úžasný. Představa, že by se toto mohlo za několik set let stát, je příšerná a strašidelná. Věci, které se na palubě dějí, jako například Období, jsou opravdu děsivé. Doufám, že mě děti a jejich děti nic takového čekat nebude.

Slugterra
06. května

Skvělá knížka, dobře se čte a je zajímavě napsaná. A příběh je teda něco :-D

WallopX
21. dubna

Rychle přečtená kniha. Velmi mě upoutal i děj a hned se vrhnu na druhý díl :D

JupiterFire
21. dubna

Tuto knihu jsem vzala do rukou po přečtení docela dobrých recenzí, avšak musím říct že po prvních pár kapitol jsem se do čtení nutila. Rozhodné je to zajímavé téma, ale zpracování je velmi začátečnické. Další díly zatím číst nehodlám, ale možná se k této sérii někdy vrátím.

notsohappyanny
20. března

Pěkně napsaná kniha, rychle se četla. Postavy většinou sympatické, hned jsem se vrhla na Milion sluncí a doufám, že kniha bude stejně super jako první díl. :)
btw - v knize bylo opravdu hodně překlepů! :D

Lokina
05. března

Strašně hezky napsaná kniha. Já vesmírnou tematiku mám ráda a tahle scifi pohodovka se špetkou romantiky, mě chytla a už nepustila. Do konce jsem netušila jak to dopadne a byla jsem překvapená. Teď čtu Milion sluncí a zatím mě to baví ;-)

elisnovotna
16. února

Kniha se mi moc líbila. Je celkem nepředvídatelná a člověk u ní musí přemýšlet. Nečte se úplně sama, ale zase nejak namáhavé to není. Určitě doporučuji

Veve721
09. února

Autorka se snažila vcítit do po pocitů svých postav, což pozvedlo celou knížku. Hlavní hrdinka se chová přesně jako náctiletá vystrašená holka, která se probudila ve světě plném nepřátel. Je chvílemi sobecká, chvílemi panovačná, ale má smysl pro spravedlnost a snaží se bojovat proti Otcově tyranii. Syn se taky chová přesně jako zvědavý hormonami nabuzený puderťák, ale zároveň se snaží být objektivní. Oba mají hodně společných vlastností a to je zřejmě důvod, proč si spolu rozumí, ale i proč se hádají. Myslím si, že z této stránky popisování charakteru, je Loď mezi hvězdami jednou z nejlepších knížek mezi YA. Navíc mě knížka dokázala navnadit na další díl, takže jsem okamžitě po dočtení sáhla do knihovničky pro Milion sluncí. :) Více: http://supermixer.blog.cz/1702/s-lod-mezi-hvezdami-beth-revis

fatimka
01. února

Celkem pěkně napsaná kniha s překvapivým koncem (i když neúplným).Bylo tam několik zajímavých nápadů a zvratů.Jediné co bych vytkla je že se tam opakuje jedno slovo...chucpe ,což vůbec nevím co znamená. Co se týká postav tak ty mi byly opravdu moc sympatické, zejména Syn.Tuto knihu bych nedoporučovala lidem kteří od toho očekávají něco "SCI-FI" protože až na to že se cely příběh odehrává ve vesmíru a že to je někdy za 250 let od našeho roku tak se tam popisují spíše lidé a jejich problémy.Na knize se mi taky líbilo celé prostředí lodi nebo spíše nápad toho jak se na ni lidé chovají.Těším se na další díly !!!!!!!!!!

Suou
22. ledna

Kniha bola dosť dobre spracovaná... myslím to tak, že to bolo spracované, ako by sa to podľa mňa naozaj stalo.
Samotná loď, bola dobre navrhnutá, rovnaký ľudia, proste detaily... a to hromadné "párenie" :D no oka ... to sa dalo prežiť. Hlavná postava bola podľa mňa dobrá ale niekedy dosť hlúpa.
Záver bol fakt prekvapivý, naozaj som nečakal toľko zvratov a naozaj sa teším na pokračovanie. Aj keď ja som si myslel, že to bol koniec... neskôr som zistil, že to má pokračovanie. Som zvedavý ako sa vyvinie ich vzťah.
Hodnotenie: 5z5

marketa3200
10. ledna

Za mě čtyři hvězdičky, ubírám za toho Syna. Ale jinak se mi to velmi líbilo, ideologie alá Orwell a velký bratr vše vidí, trochu fanatický otec, příběh Amy a Syna nespadl do žádné přeslazené romanťárny a za ty výrazy a chování lidí na lodi, jak někteří píší, že je štvali, tak mě naopak. Bylo to sice pokroucené a dost divoké, ale tak nečekala jsem od lodi plující vesmírem několik stovek let, kde obyvatelé neznají nic jiného než kovové stěny, něco méně. Právě naopak, po všech těch fantasy, co jsem poslední dobou četla, pro mě takovýto příběh znamenal novou vzpruhu do čtení. :)

KaterinaVolhejn
22.12.2016

Neskutečně čtivé, úžasný příběh :)

ajla5
30.11.2016

Příběh byl napínavý. Stále se tam něco dělo. Tahle představa budoucnosti je pěkně děsivá a asi i reálná. Konec se mi moc líbil, I když kabely v Synově kapse mě naplňují mírně nepříjemným pocitem...

Adriana21
04.11.2016

Musím uznat, že ze začátku jsem knize moc nadějí nedávala, ale nakonec mě chytla a až do konce nepustila. Jediné, co mi vadilo byly slova jako Xakru s X na začátku, Úža a Chucpe, co to jako je za slovo to Chucpe? Mohly tam být nějaké jiné, ale to je jen můj názor. Kniha jinak super a už se těším na další díl :)

klaudmia
02.11.2016

Autorka měla velmi zajímavý nápad. Zmrazení lidí no prostě wow. Já sama mám v oblibě dystopie, fantasty, prostě knihy kde je potřeba zapojit fantazii. Knihu doporučuji všem, kteří chtějí navštívit jiný svět.

TerraNova
23.10.2016

Skvělá knížka. Moc se mi líbila. Prostředí je moc pěkné (jak jen to jde, bez nebe a hvězd) a postavy mi byly sympatické od začátku. Jak hlavní hrdinové, tak i ty vedlejší viz. Harley. :) Knížka byla už tak plná zvratů a jsem zvědavá, jak bude pokračovat dál.
Co bych ale vytkla je slovo xakru, které je tam pořád dokola. A slovo chucpe, které dosud nevím, co znamená. :D

Určitě si jí přečtěte, když potřebujete něco víc, než jen obyčejný svět. Když chcete aspoň na chvilku do jiného světa. Když se chcete odreagovat. :)

TerKaW
05.10.2016

Popravdě... knihu jsem nedočetla. Nijak mě nezaujala a moc mě nebavila. Také časté opakování slov mi opravdu vadilo.

kyticka152
30.09.2016

Wow!!! Tahle knížka se mi ohromně líbila. Dlouho jsem nevěděla jestli si ji chci opravdu přečíst, ale pak jsem byla šťastná, že jsem se rozhodla pro ANO. Děj byl poutavý a zajímavý. Ten konec jsem absolutně nečekala a spisovatelka to měla skvěle vymyšlené. Ráda si přečtu další díl a vám DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!

walusaaa
24.09.2016

Děj byl zajímavý, postavy výjimečné a sleng zajímavý a ani mi nevadil. Obálka úža, mapka lodi perfektní. Knížka se mi moc líbila a těším se na pokračování!!

kikush
12.09.2016

Prostě paráda. Jen tři slova mi fakt lezly na nervy a nechápu, proč to tímhle autorka (ale spíše překladatel) kazil. Chucpe, xakru a úža

vodopad152
11.08.2016

Kniha byla úžasná!!!! Hlavně se mi líbí, že se v obsahu skoro nic neprozradí. Zápletka byla super, ale občas to bylo málo lidské z ohledu Syna. Jinak super!!!

Jacinda
08.08.2016

Tak tahle slabota pro mě byla neuvěřitelným zklamáním. Tak jak se děj výborně rozjel a první kapitola mě zcela pohltila, prakticky druhou kapitolou ubrala o 70%. Fajn to by se ještě dalo, stejně jako přetrpět šílené obraty xakru (ani to neumím napsat), chucpe nebo úža. Ale celou knihu prosakuje humanismus jako močka čerstvě pohnojenými poli. Výsledkem je, že v mých očích je Amy naivní kráva, Syn dementní blbeček a Otec jediná osoba, které do poslední chvíle fandím. Ale co čekat. Autorka evidentně nedokázala oduvažovat přirozené lidské chování. Paní by měla zkouknout sérii Stargate universe, tam se lidi aspon jakžtakž chovali normálně. A jak to dopadlo? Inteligentní člověk ví, že jediná úspěšná forma vlády je osvícenský absolutismus. Nic ostatního lidskou demenci nezkrotí. Obzvlášť, když na tom visí úspěch kolonizace jiné planety. Ohromný potenciál pohřbený v humanistických sračkách. Ach jo

Jolilinka
01.08.2016

Podle mě teda naprostá hovadina. Syn i Amy mi od začátku byli hrozně nesympatičtí, děj naprosto o ničem, milostná zápletka mě spíš prudila než nadchla. Celá kniha je průhlednější než vzduch (alespoň dle mého názoru), v průběhu knihy se téměř nic nestalo až na pár akčních scének, které vyprchaly rychleji než pára nad hrncem a tak moc napínavé stejně nebyly a ani konec knihy vůbec nic nezměnil, až na to, že se objasnilo pár věcí, které už jsem stejně od začátku tušila. Dále co se týče naprosto odporných výrazů, které už zmínila spousta lidí přede mnou, nic horšího autorku nemohlo napadnout - měla jsem chuť tu knihu mrštit proti stěně, až budou lítat stránky. A jak to tak vypadá, tak pravý děj příběhu nám teprve začíná - takže chraň mě ruka páně.
Já tedy rozhodně nejsem nadšená jako většina ostatních slečen, tohle celé bylo jedno velké zklamání, každopádně raději si knihu přečtěte sami a udělejte si vlastní názor. Dám ale šanci dalším dílům - snad mě přece jenom něčím překvapí. Koneckonců, horší než tento první díl už to v žádném případě být nemůže, takže není co ztratit.Štítky

antiutopie sci-fi spaceopera vesmír láska romantika cestování časem

Autor a jeho další knihy

Beth Revis

Beth Revis
americká

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených11x
v Přečtených756x
v Čtenářské výzvě33x
v Doporučených81x
v Knihotéce245x
v Chystám se číst381x
v Chci si koupit103x