Nebezpečná zvědavost

Nebezpečná zvědavost https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460463/bmid_nebezpecna-zvedavost-iyZ-460463.jpg 4 81 28

Lizzie Martinová série

Píše se rok 1864 a Lizzie Martinová odjíždí z Londýna na pobřeží jižní Anglie, aby se stala společnicí Lucy Cravenové, dospívající dívky, která žije v ústraní se svými tetami a která nedávno přišla o malou dcerku. Na cestě se Lizzie setkává s doktorem Lefebrem, jenž má namířeno stejným směrem. Záhy vyjde najevo, že Lefebre je psychiatr najatý příbuznými mladé Lucy, jehož úkolem je zjistit, zda není mladá žena šílená. Lucy Cravenová totiž nevěří, že její dcerka zemřela, naopak je pevně přesvědčená o tom, že jí bylo dítě ukradeno. Situace se komplikuje. Lizzie slýchá pozdě v noci venku hlasy, objeví se statkář, jehož vystupování připadá Lucy nezvykle povědomé, a i když se ukáže, že je mladá žena poněkud náladová, blázen rozhodně není. Napětí vrcholí, když je na zahradě nalezen ubodaný muž. Lizzie tak nyní nezbývá nic jiného než požádat o pomoc svého milého, inspektora Benjamina Rosse…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

A Mortal Curiosity , 2008

Jiparis
11.10.2021 4 z 5

Jsem trochu zklamaná. Děj se dost vlekl a zápletka byla jednoduchá a předvídatelná.
Líbilo se mi ale prostředí viktoriánské Anglie.

konicekbily
23.07.2021 4 z 5

Moc pěkné čtení. Autorka příběh zasadila na anglický venkov do poloviny 19.století a výborně dokázala popsat prostředí, postavy a i jejich jednání. Tak by se to mohlo odehrát - bylo to poutavé. Další knihy autorky si přečtu.

cepina
13.07.2021 5 z 5

Kniha mě upoutala svým názvem i obálkou, věděla jsem, že si ji musím přečíst. Opravdu mě nezklamala. Ještě jsem neměla možnost si přečíst detektivku z viktoriánské doby, ale teď vím, že určitě nebude poslední. Spisovatelka opravdu výstižně a poutavě popisuje prostředí anglického venkova z poloviny 19. století. Úplně jsem se tam viděla, příroda, prostředí, rozdíl mezi chudými i bohatými lidmi. Lidé byli barvitě vylíčeni, osoby nebyly ploché, naopak jsem přesně věděla jejich charakter i to, jak vypadají. Hlavní hrdinka Lizzie je prototypem moderní silné dámy, která se nebojí klást otázky a zarytě jít za svým. Byla mi velmi sympatická, ne tak její snoubenec Ben. Líto mi bylo Lucy, byla jemná, křehká a ve světě nástrah se příliš neorientovala. Je zde ukázáno, že dámy nebyly na stejné úrovni jako muži. Román se drží hlavní linky příběhu a to Lizzy, která se vydává dělat společnici dívce Lucy, která si myslí, že její dítě nezemřelo, jak jí všichni říkají. Ovšem nic není tak, jak se zdá...Nemůžu zmiňovat konec, abych něco neprozradila, vraha jsem vůbec neodhadla, i když možné náznaky byly, protože zde není příliš mnoho postav, takže se v nich čtenář dobře orientuje.
Knížka mě opravdu bavila, měla jsem ji přečtenou za dva dny. Mám ráda příběhy z více pohledů a osob, takže střídání vyprávění postav bylo přesně to pravé. Kapitoly nejsou dlouhé, což je také výrazné plus. Knize dávám plný počet hvězdiček a všem doporučuji,
Zjistila jsem, že to není první kniha spisovatelky, ale volné pokračování prvního dílu o Lizzie. Ten musím mít, jdu si jej hned dokoupit.

sadlo
09.07.2021

Troufám si říci, že jsem přečetla od této autorky všechny její knihy. Zatím mne nezklamala. Příjemné detektivky.

Kaduri
02.07.2021 5 z 5

Vydarená klasická detektívka z viktoriánskeho Anglicka. Lizzie Martinová sa opäť pripletie do vyšetrovania zločinu, pri ktorom jej zdarne sekunduje inšpektor Benjamin Ross.
Čítalo sa to snáď ešte lepšie ako prvý diel. Dúfam, že sa MOBA pochlapí a vydá aj ďalšie diely série.
Za mňa super:)

knihomolka525
14.06.2021 5 z 5

tahle viktoriánka se poměrně dobře četla.popis prostředí a hlavně mravů vyšel spíš jak v románu pro ženy.Vše se točí kolem života v prudérní společnosti a mrtvého dítěte.Popisy osob a exteriérů jsou až živé.

booklover
04.06.2021 5 z 5

Už se mi dlouho nestalo, že bych přečetla knihu takto rychle. - Dobře, přičtu to dlouhému čtenářskému bloku. Nicméně viktoriánská detektivka, jaký nese kniha podtitul, mě absolutně pohltila. Příběh zapadá někam mezi Sedm Smrtí Evelyn Hartcourtové a Hospoda Jamajka. Bavilo mě i rozdělení příběhu na ženský (prostý, měšťanský ale důvtipný) a mužský (policejní detektiv, profesionální ) pohled.
Trošičku předvídatelné, ale to knize vůbec neubírá na zajímavosti.
Divím se, že jsem od spisovatelky prozatím nic nečetla a určitě jdu kupovat další knížky.
Doporučuji, pokud jste se dlouho do ničeho nemohli začíst, sáhnout po této knize, protože věřím, že všem znovu nastartuje chuť číst dál!

Heli20
03.06.2021 5 z 5

Moje oblíbená autorka.Líbí se mi všechny její knihy,ať už detektivky ze současné doby,tak i ty z viktoriánské Anglie.Lizzie je mi hodně sympatická i detektiv Benn, doufam ze se v dalších dílech dočkám jejich svatby:)