Listy, ktoré nikto nečítal

Listy, ktoré nikto nečítal https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418093/bmid_listy-ktore-nikto-necital-FJ4-418093.jpg 5 1550 543

Dve doby, dva príbehy a jeden list, ktorý všetko spája... Píše sa rok 1943 a vo vojnou zmietanom Londýne sa stretávajú dvaja mladí ľudia: nešťastne vydatá Stella a pilot amerického letectva Dan. V časoch, kedy si nikto nie je istý tým, čo bude zajtra, sa do seba bezhlavo zamilujú. Lenže chvíle, keď spolu môžu byť šťastní, trvajú veľmi krátko. Dan odchádza bojovať, ale sľubuje, že sa po Stellu po vojne vráti. O sedemdesiat rokov neskôr Dan vhadzuje do schránky posledný list. Jeden z mnohých, ktorý poslal Stelle a na ktoré mu nikdy neodpovedala. Otvára ho však Jess, mladé dievča, ktoré v opustenom dome hľadá úkryt pred svojím násilníckym priateľom. Keď si prečíta Danove nádherné listy, rozhodne sa, že sa pokúsi jeho stratenú lásku nájsť...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Lindeni

Letters to the Lost , 2015

m_martina
23.05.2020 5 z 5

Kniha je krásná, nedá se přestat číst a i já jsem brečela jak želva. Jednoznačně doporučuji.

zulvisek
17.05.2020 5 z 5

Tato kniha je od první do poslední strany úžasná

ivanaci
17.05.2020 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, potřebovala jsem ruce na háčkování :-). Hodnocení? Skončila jsem poslouchat v půl čtvrté ráno, nemohla jsem přestat, tak asi tak. :-)

pydla
14.05.2020 5 z 5

Má se muž stydět za slzy? V případě četby této knihy, bych se musel stydět, jako malé dítě.
Nádherný příběh z konce druhé světové války. Příběh lásky nešťastně vdané Stelly, která se zamiluje do raněného vojáka Dana. Dan se musí vrátit na frontu, ale daruje Stelle dům, aby mohla utéct od svého manžela a slibuje, že ji bude pravidelně psát dopisy, na které už však nedostával odpovědi. Do tohoto domu se o mnoho let později vloupá mladá dívka, která utíká před svým despotickým přítelem, náhodou najde dopisy, začne je číst a rozhodne se Danovi jeho ztracenou lásku najít. Najde ji? A jak to dopadne.
Pokud je ve Vás romantiky, alespoň co se za nehet vejde, pak Vás tato kniha dojme, pohladí a nenechá oko suché. Věřte, že nebudete litovat.

Andrea81
10.05.2020 5 z 5

Pro mě pohlazení po duši, i když smutné. Víc netřeba dodávat.

zuzi.d
09.05.2020 4 z 5

Kniha mě pohltila a pustila mě až po přečtení poslední stránky. Celkový dojem pro mě však trochu kazí pár věcí. Předevší to jak uspěchaný je konec, oproti zbytku knihy, ve které příběh plyne přesně správným tempem. Další tři drobnosti bohužel bez spoilerů nemohu popsat, ale rozhodně mohu říct, že kniha je dobře napsaná a mohu ji doporučit.

ydnac
08.05.2020 5 z 5

Nádherná kniha, chytla mě za srdce:-) Četla jsem stejně nedočkavě jako četla Jess dopisy. Naděje a láska hlavních hrdinů mě dojímala, ale taky je v knize vidět,že všechno vždycky nedopadne jak si představujeme. Opravdu mě tahle kniha chytla a nepustila:-) určitě doporučuji.

pavlanosko
01.05.2020 5 z 5

Ach to byla krásná knížka. ještě teď mě bolí u srdce... :( Četla se sama (hlavně příběhy z minulosti). Rozhodně doporučuji.

marcela8908
30.04.2020 4 z 5

Tak co vlastně ještě napsat? Skoro všechno už někdo popsal. Za mě nádherné čtivě napsané. Knížka o všem, co jsem očekávala a ještě něco navíc. Většinou moc nemusím romantické slaďáčky, ale tohle bylo tak opravdové a zároveň jiné. Určitě stojí za přečtení a hlavně nikdy se nevzdávejte naděje!

peter4912
29.04.2020

ANDY
Jsem muž otec dědeček- vyplati se knihu přečíst a koupit ji svým dětem? Díky za inspiraci.
773 135 228

alekis
24.04.2020 5 z 5

Zoufám si, když nedokážu najít pravá slova, která bych chtěla použít, pokud chci něco popsat. Mohu jenom doufat, že nadšení mě neopustí a že to, co řeknu, vyzní, jak chci... I když se bojím, že se mi to stejně nepodaří.
Dopisy, které nikdo nečetl. Už název samotný je úžasný, tentokrát snad výstižnější, než originální Dopisy pro ztracenou (?).
Tato kniha není dokonalá. Totiž, část z přítomnosti je pro mě trochu moc hrr, i když, copak láska někdy nezasáhne jako blesk lidská srdce a nedá jim okamžitě poznat, že k sobě patří? Čtení o válečných letech v Anglii a o životě Stelly a všech ostatních lidí kolem ní bylo pro mě ale mnohem, mnohem zajímavější.
Je to dramatický román, dobře a čtivě napsaný, se silnou milostnou linkou. Všechny komentáře ke knize, jichž je v tuto chvíli 293, psaly ženy, pokud jsem se nepřehlédla. Proč? Copak muži nemají srdce, nemilují? Je to pro ně ponižující, hloupé, přečíst si knihu o neobyčejném vztahu dvou lidí v kulisách těžkého období 2WW?
Nevím, soudím ale, že tím cosi ztrácejí. Rozhodně nedoporučuji romance, které mají vždy stejný konec - šťastný - ale tato kniha by mohla oslovit i muže. Nepřistupujte k ní s despektem. Není jenom o nějakých tam přihlouplých zamilovaných. Je to o válce, o pilotech, o hořících městech, o nedostatku, o hladu, o vztazích, které nejsou vůbec ideální. Řekla bych, že to fakt stojí za to.
Protože já cítím pořád v sobě tu lítost... nad ztracenými dopisy... nad ztracenými nadějemi... nad životy, které nedopadly úplně tak, jak bych si to pro postavy v knize přála :-).

Damato
20.04.2020 5 z 5

Začnu tím, že až budu někdy vybírat knihy, dám si pozor na nakladatelství Fragment - měla jsem vydání, kde přeskakovaly listy a od st. 96 do stránky 136 chybí děj úplně. Naprosto mě to odradilo a měla jsem neskutečný vztek, jak práce nakladatelství dokáže totálně zkazit práci spisovatele. Tolik na úvod.
Spoustu věcí jsem se pak musela dovtípit z následného děje , ale ta kniha byla tak krásně napsaná.... Zpočátku mě napadlo, jak je ten život krutý a nelítostný... Popis domu, kde se Jess ukrývala byl vykreslen naprosto dokonale , připadalo mi , že jsem se tam vloupala s ní a úplně bytostně cítila zatuchlost nevětraného interiéru.
Dál už nechci děj popisovat. Bylo to prostě čtení, kdy se vám zatajuje dech, kdy brečíte a čekáte na nějakou naději - byla to prostě nádherná kniha, kterou z knihovny ještě určitě , když ne já, tak ji rozhodně dám číst vnučkám, jen co dorostou do vhodného věku a budu s nimi nad stránkami bulet a kdoví, třeba i vyprávět o své první lásce, která zmizela v propadlišti dějin...

malkina11
15.04.2020 5 z 5

Vysoké hodnocení knihy od čtenářů mne navnadilo a byla jsem moc zvědavá, jaký názor si vytvořím já...Silný a velmi krásný příběh, který mi v mnohém připomínal knihy Aleny Mornštajnové, bude ještě nějaký čas rezonovat v mé mysli.

Blanche2913
13.04.2020 5 z 5

Věříte na osud? A na osudovou lásku? Pokud ano, je tenhle příběh pro vás. A pokud ne, i tak si knihu přečtěte, možná změníte názor. Pro mě to byl krásný a silný zážitek.

MIA-chan
12.04.2020 5 z 5

Do této knihy se mi moc nechtělo pouštět, ale stala se součástí knižní štafety, kterou jsme si daly s kamarádkami. Když jsem si přečetla anotaci, říkala jsem si, že to bude takový ten tuctový příběh o ztracené lásce... A já jsem tak strašně ráda, že jsem se mýlila. Bylo to plné lásky, bolesti, křivd a smutku. Otevřelo to mé srdce a hluboko zapustilo své kořeny. Tato kniha je plná emocí. Je krásné a až bolestně upřímně napsaná. Prostě si jí musíte přečíst!

laura
02.04.2020 5 z 5

Střípky příběhu do sebe zapadly a já jsem se roztříštila jako zrcadlo, které zčistajasna upustíte na zem. Tisíce zářivých střepů se rozlétne po podlaze a vy víte, že už je nikdy nedokážete poskládat stejně, už nikdy nedokážete slepit všechny kousky do původní podoby - a přesně tak si teď připadám.

Jiná. Změněná. Roztříštěná. Bolavá.

Nečetlo se mi to snadno, protože jsem tušila, kam to spěje. Že mě to vnitřně roztrhá, že mě bude bolet tohle číst. A přesto, bylo to krásné. Hluboce lidské. Plné pravd, křivd, nelítostnosti osudu, ale také jeho laskavosti, té naděje, která dříme v každém z nás a která se objeví vždycky, když nejvíc pochybujeme, když nejvíc tápeme...

Plné něhy, lásky, hlubokého lidského štěstí. Plné víry, odhodlání, radosti z každé chvíle, kterou si dokážeme urvat, kterou si dokážeme užít a která v nás uvízne stejně jako vzpomínky.

Jsem tady. Vydrž. Navždycky ještě neskončilo...

Na začátku se ten příběh tvářil jako mnohý z těch, které jsem už četla. Které člověk už prožíval na stránkách jiných knih. Ale teď, po jeho dočtení, si to nemyslím. Má svoje osobité, jedinečné kouzlo. To bolavé cosi, co mě právě jemně tiskne u srdce, co mi naléhavě šeptá, abych na něj nezapomněla.

A já nezapomenu. Na nikoho z nich.

Zbývá snad jen dodat: Dávejte na sebe pozor. Kvůli mě...

crazyslunicko
01.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Naprosto skvělá. Opravdu nádherný romantický příběh z druhé světové války. Kdy se vdaná Stella zamiluje do pilota Dana a prožijí spolu krátký románek. Slibují si, že až válka skončí, Stella se rozvede a budou spolu žít až do smrti. Bohužel však zasáhne osud a možná i málo průbojnosti Stelly. Jako protipól se ukazuje příběh ze současnosti. Jess se vloupá do opuštěného domu, aby se schovala před násilnickým přítelem. Neví co bude dělat a v kapse má posledních 50 dolarů. Při obhlídce domu nachází staré dopisy, které Dan zasílal Stelle celé roky. Pak poznává Willa a společně odkrývají tajemství kolem Stelly a Dana...

Mirďa83
29.03.2020 5 z 5

Opravdu nádherná, nádherná kniha. Krásný,ale smutný příběh 2 lidí v nelehké době za 2. sv. války. Střídají se 2 časové linie-současnost a válečné období. Slza ukápla a ne jen jedna. Určitě stojí za přečtení.

Martooni
29.03.2020 5 z 5

To byla tak krásná kniha! Určitě zůstane v me knihovně a určitě si ji ještě jednou přečtu.

Pribeh se odehrává ve dvou dějových liniích. Díky té současne trochu víme co a jak dopadlo. Ale poslední nejdůležitější stripek skládačky chybí. Dopisy krásně knihu obohacují. A velmi se mi líbilo, jak v příběhu propojovaly minulost se současnosti a naopak.

Do Dana jsem se zamilovala okamžitě, Stella byla úžasná žena s velmi těžkým osudem. I příběh Jess a Willa se mi libil.

Dům, který vše spojoval měl magickou auru, v příběhu byl dokonale vykreslen a v mých představách dlouho zůstane.

Toňula
28.03.2020 5 z 5

Dnes jsem dočetla tento pozoruhodný a silný příběh lásky, lidské síly a odvahy a taky naděje. Děj se odehrává ve dvou časových rovinách, aby se na konci protl do jednoho. Dvě dvojice hrdinů, z nich každý prožívá svůj nelehký osud, ale přesto neztrácí sílu rvát se s nepřízní osudu a zachovat si vlastní důstojnost. Každá z postav nenechá čtenáře chladným a celkově kniha přináší takové pohlazení na duši, které tam přetrvá ještě dlouho po přečtení poslední strany.