Listy, ktoré nikto nečítal

Listy, ktoré nikto nečítal https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418093/bmid_listy-ktore-nikto-necital-FJ4-418093.jpg 5 1553 543

Dve doby, dva príbehy a jeden list, ktorý všetko spája... Píše sa rok 1943 a vo vojnou zmietanom Londýne sa stretávajú dvaja mladí ľudia: nešťastne vydatá Stella a pilot amerického letectva Dan. V časoch, kedy si nikto nie je istý tým, čo bude zajtra, sa do seba bezhlavo zamilujú. Lenže chvíle, keď spolu môžu byť šťastní, trvajú veľmi krátko. Dan odchádza bojovať, ale sľubuje, že sa po Stellu po vojne vráti. O sedemdesiat rokov neskôr Dan vhadzuje do schránky posledný list. Jeden z mnohých, ktorý poslal Stelle a na ktoré mu nikdy neodpovedala. Otvára ho však Jess, mladé dievča, ktoré v opustenom dome hľadá úkryt pred svojím násilníckym priateľom. Keď si prečíta Danove nádherné listy, rozhodne sa, že sa pokúsi jeho stratenú lásku nájsť...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Lindeni

Letters to the Lost , 2015

Safrika
11.01.2020 5 z 5

Za me urcite ano! Cetlo se samo a velmi prirozene. Rozhodne me nuti k zamysleni.

monushka
10.01.2020 5 z 5

Krásný příběh.

biskupova
10.01.2020 4 z 5

Knížka měla poměrně nezáživný začátek a bylo velice obtížné se do ní začíst, ale jakmile se to povedlo bylo téměř nemožné se odtrhnout. Občas bylo lehce předvídatelné, co se stane a jindy byl vývoj děje zcela nečekaný. Z počátku mi postava Jess nebyla moc sympatická, ale ke konci knihy jsem si jí celkem oblíbila. Nejedná se asi o mou nejoblíbenější knihu, ale byla čtivá a asi od půlky i zajímavá.

Zuke86
08.01.2020 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě takto zasáhla (naposledy to bylo Námi to končí od C. Hoover). Příběh byl krásný, dojemný a už od začátku jsem si Dana se Stellou zamilovala. Možná jsem se dokonce zamilovala přímo do Dana ☺️ Všechno jsem prožívala s nimi, nenáviděla jsem Charlese a nemohla jsem se dočkat, až si přečtu se Stellou další Danův dopis. Klidně bych si dál četla příběh z minulosti, nemuselo to skončit tak brzo. Ale skončilo to hezky, tak jak by měl romantický příběh skončit. Pro mně jedna z nejlepších romantických knih, co jsem četla.

Markett
08.01.2020 5 z 5

Neskutečně nádherná knížka, která mě chytla za srdce. Jako vánoční dárek jsem tuto knihu dostala od kamarádky, a jelikož jsem tou dobou neměla rozečtenou jinou knihu, hned jsem se do ní pustila. A musím říct, že jsem nadšená.
Prolínání dvou osudů s dlouhým odstupem je velmi zajímavé. Ale ruku na srdce - příběh Stelly a Dana je prostě ten, který je v příběhu nejsilnější. Doba, ve které žili, nebyla vůbec jednoduchá a přiznávám, že při čtení jsem měla pocit, jako bych jejich příběh žila s nimi - Stella a její nešťastné manželství, nelehké Danovy mise - úplně jsem jejich příběh viděla před očima. A ty Danovy dopisy mě dojaly úplně.
Druhá dějová linka Jess a Willa byla taky fantastická, ale na Stellu a Dana to prostě nemělo. I když bylo pak napsáno o Jess a Willovi víc, stejně jsem se vždycky těšila na kapitoly, kde se bude vyvíjet příběh z války.
Za mě mohu jen doporučit. Opravdu se knížka čte krásně, děj příjemně plyne (až příliš rychle, řekla bych), a příběh Stelly a Dana je opravdu tak nádherný, že stojí za to si knížku přečíst. Za mě plný počet hvězdiček. :)

Talys
03.01.2020 5 z 5

Krásný romantický příběh o skutečné lásce, která trvá celý život.

Bridget30
03.01.2020 5 z 5

Krásný, smutný, dojemný příběh.

Deia
02.01.2020 4 z 5

Úprimne, ani neviem, prečo som si požičala túto knihu, keďže je to žáner, ktorý bežne vôbec nečítam. Pravdepodobne mi v mysli utkvela nejaká pozitívna recenzia alebo kvôli tej zaujímavej obálke. Bála som sa, že to na mňa bude príliš romantické, ale nebolo :).
V tejto knihe sa odohrávajú dva príbehy - jeden v minulosti a jeden v súčasnosti. Takéto knihy ináč zbožňujem. Príbeh v minulosti hovorí o láske dvoch ľudí počas druhej svetovej vojny - ona je vydatá žena a on americký vojak. Príbeh v súčasnosti čiastočne pokračuje - on chce po 70. rokoch zistiť, čo sa stalo s ňou. A v tom mu pomôžu dvaja mladí ľudia (ktorí to tiež v živote nemajú ľahké).
Kniha sa mi veľmi páčila, aj keď je to len taká jednohubka na jedno (dve) poobedia. Keď som ju začala čítať, nevedela som sa odtrhnúť, kapitoly sú relatívne krátke a rýchlo to uteká. Tiež ma táto kniha prinútila sa zamyslieť nad tým, že aj náš život rýchlo uteká a že niektoré naše rozhodnutia môžu zmeniť celý náš život a už sa nedajú vrátiť naspäť. A že niektoré rozhodnutia môžeme ľutovať aj po 70. rokoch.

magdicz_
30.12.2019 5 z 5

Nádherná knížka, odehrávající se ve dvou časových liniích - příběh Stelly a Dana, který se odehrává ve válečném období, na straně druhé příběh Jess v současnosti.
I když se celá kniha četla krásně, přeci jen se mi o něco více líbila linie Stelly, která obsahovala jak tragédii, kterou prožívala v manželství, tak lásku, naději, skromnost...
Možná to tak bylo i proto, že příběh Jess je jen takový podpůrný a o něco méně uvěřitelný.
Já mám ale dobré konce ráda...a že tenhle konec stál za to :)
Za mě dokonalá, dávám pět hvězdiček a vřele všem doporučuji!

Knihomolka506
27.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha velmi hodně dobře se četla
Je škoda, že autorka nenapsala více knih sice o Druhé světové ale zároveň tam dala romantiku a lásku dvou lidi ,kterým do jejich vztahu něco vlezlo, ale jak to všechno zvládnou a jestli příběh skonči dobře to už si budete muset přečíst sami. Za mě 5 hvězd. Nádherná

skalek
15.12.2019 5 z 5

Mám moc ráda knihy, kdy se prolínají dvě časové linie...
Hezká, oddychová ...možná až trošku neuvěřitelná....
Ale krásně se četla...

Nikusha
11.12.2019 5 z 5

Romantický příběh zasazený do období druhé světové války. Líbilo se mi, že doba byla jen zmíněna, ale víceméně se tam hrůzy války neobjevovaly. Líbilo se mi i prolínání s přítomností. Četla se moc hezky :)

kudrdlinka
09.12.2019 5 z 5

Moc hezký a čtivý román odehrávající se ve dvou časových rovinách s krásným emotivním závěrem. Historická linie byla asi hezčí, ale ani ta současná nebyla špatná. Knížka určitě stojí za přečtení.

janulka711
09.12.2019 5 z 5

Nádherný príbeh, ktorý som nemohla odložit. Motiv dopisov, velmi pekne zakomponovaný do deja príbehu. Na knihe sa mi páčil hlavne koniec, ktorý sa ku knihe velmi hodí.

Pavouček2
27.11.2019 3 z 5

Připojuju se k těm, co tu nad ní moc nejásají. Příběh ze součastnosti o Jess, ze začátku fajn, od půlky jsem to jen zrychleně projížděla očima. Příběh z minulosti, Stella, ten byl pěkný, ale ten konec mi přišel strašně odfláknutý, čekala bych ho podrobnější, že si popláču... a ono nic. A kdo má takové příběhy rád, ať si přečte knihu Slavík, ta mi nasadila laťku hodně vysoko :-)

EvaXxX
22.11.2019 5 z 5

Knížka mě mile překvapila..
Bylo to nečekané... smutné, napínavé, kouzelné....
Dostalo mě to :)
Doporučuji..

cuprzuzka
12.11.2019 5 z 5

Moc pěkná knížka.

MiraiYume
10.11.2019 4 z 5

Velmi pěkná a poutavá kniha s hořko sladkým koncem. Prolínání dvou časových os bylo skvělé a náhled do společnosti v době druhé světové války úžasně popsaný. Až mě z toho mrazilo v zádech. Na jedné straně tragédie, na druhé romantika mezitím spousty let odloučení a stesku. Musím se přiznat, že příběh Stelly mě bavil o dost víc než příběh Jess. To už byl totiž skoro až takový malý příběh o popelce s dvěma životními ztroskotanci v hlavní roli, co nakonec skončí novým začátkem. Zatímco Stella a Dan prožili mnohem uvěřitelnější a hlubší příběh a ten konec... Vlastně to byl moc krásný konec.

morella
07.11.2019 5 z 5

Krásná kniha!

Balenka
04.11.2019 5 z 5

Krásny príbeh, veľmi pútavo písaný štýl. Taký pekný román som už dlho nečítala. Určite odporúčam všetkým romantickým dušiam :-)