Listy, ktoré nikto nečítal

Listy, ktoré nikto nečítal https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418093/bmid_listy-ktore-nikto-necital-FJ4-418093.jpg 5 1553 543

Dve doby, dva príbehy a jeden list, ktorý všetko spája... Píše sa rok 1943 a vo vojnou zmietanom Londýne sa stretávajú dvaja mladí ľudia: nešťastne vydatá Stella a pilot amerického letectva Dan. V časoch, kedy si nikto nie je istý tým, čo bude zajtra, sa do seba bezhlavo zamilujú. Lenže chvíle, keď spolu môžu byť šťastní, trvajú veľmi krátko. Dan odchádza bojovať, ale sľubuje, že sa po Stellu po vojne vráti. O sedemdesiat rokov neskôr Dan vhadzuje do schránky posledný list. Jeden z mnohých, ktorý poslal Stelle a na ktoré mu nikdy neodpovedala. Otvára ho však Jess, mladé dievča, ktoré v opustenom dome hľadá úkryt pred svojím násilníckym priateľom. Keď si prečíta Danove nádherné listy, rozhodne sa, že sa pokúsi jeho stratenú lásku nájsť...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Lindeni

Letters to the Lost , 2015

Hedviga
19.08.2020 5 z 5

Pekný príbeh, dobrý námet, výborné spracovanie, dokonalý mužský hrdina. Táto kniha nepotrebuje žiadne hlbokomyseľné myšlienky, je krásna taká, aká je.

adoli
30.07.2020 4 z 5

Příjemné čtení, romantika na pozadí války. Dva příběhy odvíjející se ve dvou dobách, kdy mě více zaujal ten ze současnosti. Postavy Jess a Willa byly reálnější, bavilo mě jejich pátrání i vyvíjející se vztah. Naproti tomu hrdina z dopisů Dan byl až moc dokonalý, krásný a kladný, voják, jistě se svými démony, ale čestný a prostě perfektní. Až moc typický hrdina ženského románu. Ale sympatický byl, to zas ano. Stella mě moc nebavila, ale zase její postava naivní hospodyňky, hezky zapadla do konceptu milostného románu z období, v jakém se příběh odehrál. Příběhy však byly hezky napsané, měly spád, byly i napínavé i dojemné. Milé počtení.

stejsdan
19.07.2020 5 z 5

Nebyla jsem si jistá, když jsem si půjčila tuhle knížku, říkala jsem si, že to asi bude příliš romantiky na můj vkus, ale kupodivu mi to nevadilo, četlo se mi moc dobře, ačkoliv byl příběh dost předvídatelný. Konec mě zahřál u srdce, líbil se mi styl psaní, popisy různých prostředí, rodinné vztahy apod. Měla jsem pocit, jakoby přede mnou běžel film. Rozhodně doporučuji.

tittanie
18.07.2020

Tak od téhle knihy jsem čekala daleko více. Je to zajímavé téma,ale měla jsem pocit, že hlavní hrdinka na všechno přijde až moc snadno a rychle. Kniha je zbytečně dlouhá. Příběh z minulosti ušel, příběh ze současnosti mě moc neoslovil.

Gigy
16.07.2020 4 z 5

Opravdu příjemné počtení, které sice je trochu předvídatelné a maličko zavání červenou knihovnou, ale rozhodně potěší. Navzdory poměrně úctyhodnému rozsahu se mi kniha četla v podstatě sama, některé pasáže jsem ale musela přeskakovat (především ty, které se týkaly toho sympaťáka pátrajícího po majiteli domu). Jinak prakticky nemám, co vytknout. Na pět hvězdiček to ale není.

ivca7818
09.07.2020 5 z 5

Nádherný, srdcervoucí zážitek autorčina debutu, který jsem si přečetla po její nepříliš povedené druhé knize. A přiznám se, že právě po románu Třpytivá hodina jsem k jejímu debutu přistupovala zprvu poněkud skepticky, protože druhý román se jí prostě nepovedl a má plno hluchých míst. Zato od této knihy jsem záhy věděla, co očekávat - oddechovou červenou romantiku na pozadí druhé světové války, ale v takovém vkusném hávu, který prostě neurazí, s dostatečnou dávkou citu a vřelosti. Je to prostě kniha, která se prostě dotkne vašich srdcí a citlivějším čtenářkám ukápne i nejedna slza. Příběh se četl dobře, byl zajímavý a čtivý a rozhodně by si zasloužil i filmové zpracování. Za mne i trochu sentimentálních pět hvězd :).

hrosulik
30.06.2020 5 z 5

Nádherná kniha, krásně se četla, i slzičky byly.
Moc moc doporučuji.

ivka67
27.06.2020 5 z 5

Moc krásná,romantická i dramatická kniha.

helenah
27.06.2020 5 z 5

Když se stane, že máte kvůli nějaké knížce hezčí den. Když vás příběh, osud postav z knihy zasáhne tak, že se radujete, pláčete a trpíte s nimi....ano tato kniha, životní příběhy Stelly, Charlese a Dana, příběh Jess a Willa mě dostaly. Proč něco tak krásného muselo skončit?

žany.kdovi
22.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla přesně ta kniha, kterou bych četla klidně neustále dokola. Naprostá nádhera. Nedivím se, že jí vidím v různých skupinkách, jako doporučení ke čtení. Opravdu stojí za to. Já jsem si ji pořídila k vánocům a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Doporučuji všem romantickým duším :-)

Petra88991
16.06.2020 5 z 5

Bože to byla taková nádhera, na tuhle knížku určitě nezapomenu!

JessiMeidoom
10.06.2020 5 z 5

433 stránek. No, myslela jsem si, že mi ta knížka vydrží dýl. Ale byla tak úžasná a napínavá, že jsem jí za 9 hodin nepřetržitého čtení dočetla. Nádherný příběh. Až je mi líto, že skončil. Kdo má rád tajemné příběhy, kde do poslední chvíle nevíte, jak to dopadne, tak je to kniha přesně pro vás. A ačkoliv jsem ze začátku byla trochu zmatená, že je ta kniha psaná z více pohledů, moc se mi ten styl líbil. :)

Janule789
07.06.2020 5 z 5

Nejlepší kniha co jsem četla.Nádherný příběh. I slza ukapla.

angelak
29.05.2020 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila -ale pak už nešlo přestat číst ...

Mishi
29.05.2020 4 z 5

Romantický, hodně předvídatelný příběh, ale čtení jsem si užila. Četla se lehce a zajímalo mě, co se stane dál. Večer po dočtení jsem z ní byla nadšená, teď ráno už emoce opadly. Naivní Stella a úžasný Dan byly poněkud ploché postavy, mnohem uvěřitelněji byl napsaný Stellin manžel Charles.
Konec byl dojemný, ale slzy u mě nevyvolal.
Jsem ráda, že jsem knihu četla, ale vracet se k ní pravděpodobně nebudu.

Lucy.Prochy
26.05.2020 5 z 5

Nádherná kniha!! Pro nekonečného romantika jako jsem já byla jak stvořená, a slzám se ke konci prostě nešlo ubránit... Skutečnost, že se minulost spojila s přítomností byla přímo magická.
Je pravda, že prvních 70 stránek se to táhlo, ale pak už nešlo přestat číst. Vřele doporučuji lidem, kteří mají rádi romantiku, historii a "záhady" :-)

Ellinek
26.05.2020 3 z 5

Příběh to byl krásný, ale vzhledem k ohlasům jsem čekala víc. Dlouho jsem si zvykala na styl, jakým je příběh napsán, a první váleční kapitoly mě dokonce ani nebavily. Samotnou mě překvapilo, že mě nakonec více zajímal osud Jess a Willa a jejich linka mě bavila mnohem více. Se Stellou jsem moc nedokázala soucítit, pro mě to byla hodně zvláštní postava. Dan byl zase až moc hodný a dokonalý, na sklonku života snad ještě víc. Příliš jsem tomu nevěřila. Ano, na konci jsem trošku zaslzela, ale mnohem více mi přirostla k srdci právě Jess spolu s Willem. Čekala jsem něco, co mě chytí a nepustí, místy to bylo až příliš dlouhé. Určitě bych tuhle knihu nenechala bez povšimnutí, ale třeba filmový Pearl Harbor se mi líbil mnohem víc a působil na mě silněji. :)

sovickahula
25.05.2020

podruhé už ne

Luc.i
23.05.2020 4 z 5

Krásná kniha. Sice předvídatelná ale to mi nevadilo. Čekala jsem sice trochu víc historie což by mi vůbec nevadilo ale i tak jsem si čtení užila. Všechny postavy jsem si oblíbila ale přišly mi trochu jednotvaré a to jim ubývalo na reálnosti. Líbil se mi I styl psaní i když jsem si na něj nejdříve musela zvyknout. 4/5*

Eerian
23.05.2020 5 z 5

Nádhera, nadhera , nadhera.Prosim zfilmovat at se mohou dojmout i lide kteří nečtou knihy . :-)