Listy, ktoré nikto nečítal

Listy, ktoré nikto nečítal https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418093/bmid_listy-ktore-nikto-necital-FJ4-418093.jpg 5 1553 543

Dve doby, dva príbehy a jeden list, ktorý všetko spája... Píše sa rok 1943 a vo vojnou zmietanom Londýne sa stretávajú dvaja mladí ľudia: nešťastne vydatá Stella a pilot amerického letectva Dan. V časoch, kedy si nikto nie je istý tým, čo bude zajtra, sa do seba bezhlavo zamilujú. Lenže chvíle, keď spolu môžu byť šťastní, trvajú veľmi krátko. Dan odchádza bojovať, ale sľubuje, že sa po Stellu po vojne vráti. O sedemdesiat rokov neskôr Dan vhadzuje do schránky posledný list. Jeden z mnohých, ktorý poslal Stelle a na ktoré mu nikdy neodpovedala. Otvára ho však Jess, mladé dievča, ktoré v opustenom dome hľadá úkryt pred svojím násilníckym priateľom. Keď si prečíta Danove nádherné listy, rozhodne sa, že sa pokúsi jeho stratenú lásku nájsť...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Lindeni

Letters to the Lost , 2015

veriszv
22.12.2020 5 z 5

Příběh, který probudí všechny emoce. Od naštvání a rozčilení na nespravedlnost, přes smutek až k dojetí.
Příběh, který je napsán opravdově a poctivě. Všechno je uvěřitelné, a i když je to příběh o lásce, tak není vůbec přeslazený.
Příběh, který je propracovaný do všech detailů a má uvěřitelné postavy, které se vyvíjí a rostou.
Příběh, který zachycuje dobu válečnou, ale z té druhé stránky, než je, hlavně v poslední době, vidět. Prostě ukazuje, že i když byla válka, tak se muselo nějak žít.
Příběh, který zkrátka stojí za to číst!

JitkaH83
02.12.2020 5 z 5

Úžasný příběh, velmi se mi líbil, nešlo se od kniha odtrhnout.

pavla67
24.11.2020 5 z 5

Jak v takove krute valce, muze byt tolik lasky....

Květ
08.11.2020 5 z 5

Moc pěkná romance, nepřeslazená, pro chvíle, kdy si chcete odpočinout a taky trochu doufat, že láska může překonat všechno, vzdálenost, roky i nepřízeň osudu. Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít.

Renatecka
08.11.2020 4 z 5

Líbilo se. Příběh z války se mi líbil malinko víc, než ten ze současnosti.

PetaZ
07.11.2020 5 z 5

Prvnich asi 100 stran me opravdu nebavilo, nic se tam nedelo, pak postupne me kniha zacala zajimat vic a vic a nakonec byly potreba kapesniky

Anna27
01.11.2020 5 z 5

Byl to krásně zajímavý příběh, takových chci číst více, protože romantiky není v dnešní době nikdy dost. Především byl příběh vystavěn na pozadí války, takže se nejednalo jen o červenou knihovnu, ale bylo to obohaceno o historii postavení žen v Anglii, kdy muž měl vlastně větší práva na dítě, než matka, o údělu pilotů za války, přijmutí skutečnosti, že můžou kdykoli umřít a již se nevrátit. Farář veřejností považován za "Boha" i přes to, že v soukromí to byl gay/násilník, hlavně že pro ostatní byl svatoušek. Právě ty pasáže s Charlesem mi trošku vadily, ale to samozřejmě není chyba autorky, to prostě v příběhu muselo být a tím byl zajímavý, ale neumím si takový život představit, a nesnáším tu nespravedlnost, mužskou nadvládu, sobectví. Tuhle knihu řadím k těm nejlepším ve své knihovně.

Nočnípták
28.10.2020 4 z 5

I když je kniha romanticky zaměřená, není to žádná červená knihovna. Dvě dějové linie, minulost a současnost, které se v závěru protnou. Romantika i dramatičnost v tomto příběhu jsou nenásilné, prostě tak nějak ze života. Líbilo se mi to.

vladka321
18.10.2020 5 z 5

Krásné čtení. Jeden příběh končí, druhý začíná a díky prolínání dějů, časů, emocí i situací zdajícími se tak podobnými a přesto v nich je rozdíl jedné celé generace, je toto vyprávění tolik každému známé. Co bych psala, když autorka to sama dokonale vystihla. A já si ráda půjčím její slova:

"Už velice brzy nebudeme nikoho zajímat a náš příběh se stane minulostí"
"Ale ono na tom záleželo. Tolik záleželo"...

Jak tato slova mluví za vše. Člověk si uvědomí, jak vše plyne a řítí se kupředu až se najednou zastavíme a...

zdenaR
05.10.2020 5 z 5

Krásný román, odehrávající se ve svou časových rovinách, ta z války se mi líbila více.
Příběh o nenaplněné lásce, osudu, touze a citech.
Emotivní závěr byl krásnou tečkou celému příběhu.

ujunka
05.10.2020 5 z 5

Úžasně napsaná kniha, víc k tomu není třeba dodávat. Určitě doporučuji přečíst.

lucieseb
02.10.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem, krásná kniha. Do poslední chvíle čekáte jak to dopadne. Hodně povedený příběh.

Eva-K
24.09.2020 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem a i když to není nějaká velká literatura, v rámci svého žánru ji hodnotím kladně. Líbilo se mi prolínání minulosti a současnosti a také “Vložené” dopisy. Hvězdičku ubírám za poměrně dost chyb v textu a pak také za v určitém směru překotný konec, přičemž jeden z detailů na konci knihy mě až rozesmál tím, jak byl prvoplánový.

zimolka
19.09.2020 5 z 5

Nádherný příběh,chybí mi tu hvězdičky :) dala bych i více.

Han-nah
17.09.2020 4 z 5

Vše už bylo napsáno přede mnou. Emotivní romantická kniha Dvě dějové linky, válečná a současná se navzájem prolínaly. Ta z minulosti se mi líbila více. Bez minulosti není přítomnost, ani budoucnost. Krásná, osudová, bolestivá i smutná je láska. Každý by chtěl v životě takovou potkat.

Vlak7
10.09.2020 5 z 5

Moc pěkný příběh.

magic11
26.08.2020 2 z 5

Nečetla se špatně (proto 3 hvězdy), ale příběh jednoduchý, smrdící červenou knihovnou, minulost ok, součastnost slabá...

DAVRE
25.08.2020 5 z 5

Pěkné.

Elapheg
24.08.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl, je prostě nádherná kniha. V knize se prolíná minulost s přítomností a postupem knihy se obě fáze spojují v přítomnost. Stella se provdá za Charlese, ale seznámí se náhodně se sympatickým americkým vojákem Danem a zamilují se do sebe. Stella s Danem prožívá krásné období a společně plánují budoucnost. Osud však Stellu a Dana krutě rozdělí. A zde přichází na scénu Jess a Will z přítomnosti a oba dva objeví dopisy, které psal Dan Stelle po válce a kde Dan stále doufá, že se opět potká se svou láskou Stellou. I mezi Jess a Willem nakonec vznikne nový vztah a oba chtějí pomoci Danovi nalézt Stellu. Chci napsat, že obdivuji, čím vším si museli Stella i Dan za svého života projít, ale s velkým zájmem jsem rovněž sledoval, jak se vyvíjí vztah mezi Jess a Willem. Postava Charlese mi v knize nijak sympatická nebyla, jak by taky ne, když sledoval jen své zájmy. Kniha je romantický zaměřená, ale není to žádná červená knihovna. Naopak dramatičnosti je v knize dost a dost, ale tím je kniha právě tak skvělá, že tak výborně vystihuje realitu v minulosti i přítomnosti. Knihu jsem četl s velkým zájmem a velmi mě obohatila, za což děkuji autorce. Je to krásný romantický i dramatický příběh, který mohu všem vřele doporučit a dávám plný počet hvězd. I díky této knize, popisu útrap hlavních postav, ale i rozkoší si uvědomuji, jak je život vzácný a jak dobře se mnohdy všichni máme. :-) Bylo mi ctí tuto knihu číst. :-)

DreamerX9
22.08.2020 4 z 5

Trochu mi to připomíná Dopisy pro Julii ale tato kniha je důkazem že nikdy nic není tak jak si naplánujme. Osud Stelly a
Dana byl skutečně nemilosrdný ale nakonec bylo vše jak mělo být. Postavy mi byly sympatické a celkově se kniha dobře četla. Příběh je až srdcervoucí ale zato dojemný a krásný :))
Doporučuji♡