Liščí tanec

Liščí tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386835/mid_lisci-tanec-vpT-386835.jpg 4 196 65

Byla přesvědčená, že její dospělé děti mají mezi sebou pěkné vztahy. Ale mýlila se. Nebo si to namlouvala, Dost možná si své děti jen slepě idealizovala… K 80. narozeninám si bývalá učitelka Hermína Foretová přála jediné: strávit se syny a dcerou týden v hájence pod svatým Hostýnem, kam s nimi jezdila v čase jejich dětství. Jenže právě tam se všem oživí vzpomínky na tragédii, při níž rodina přišla o svého nejmladšího člena – pětiletého Prokopa. Jeho červená plyšová liška, kterou dostal v roce 1975 od rodičů k 5. narozeninám, začíná po letech rodinu děsit. Čeká na ně v hájence, aby sourozencům i jejich matce připomněla hrůznou minulost. Stará, vypelichaná hračka – která před 24 lety nedobrovolně tancovala liščí tanec – je provokuje, dráždí a rozděluje. Se svou minulostí se pak musí všichni naučit žít, i když se rozjedou zpět do svých domovů. A stejně jako v dávných 70. letech, i teď platí, že někdo z nich za to zaplatí životem…... celý text

Miretti
16.02.2020 5 z 5

Paní Chalupovou jsem objevila nedávno a děkuji šťastné náhodě zde na Databázi, že jsem se k jejím knihám proklikala. Rázem je řadím hodně vysoko , a to jsem vcelku vybíravý čtenář.
Liščí tanec mě vtáhl do svého rytmu a nepustil. Úžasný příběh s nádhernými kulisami nás seznámí s členy jedné velké rodiny. Tak rozdílnými, jak jen to jde. Paní autorka bravurně popsala všechny z nich. A toho největšího hajzlíka přímo mistrovsky. Liščí tanec mě přímo uhranul a jednoduše a jednoznačně doporučuji.

cérka
13.02.2020 5 z 5

Další kniha, potažmo autorka, ke které jsem se dostala, možná jen, díky Klubu milovníků knih.
Příběh mě zcela pohltil a já si až do poslední stránky nalhávala, že vím kdo je vrah a co se stalo :). Ano, osobu, která ublížila Prokůpkovi jsem tipla správně. Ovšem kdo zamotal Hynkův život se mi rozluštit nepodařilo a tím pádem se na konec konalo ono pověstné wow!
Paní Chalupová velmi mile překvapila a určitě si přečtu i další knihy. Jsem čím dál pyšnější na českou, ženskou literární scénu.V poslední době (aspoň já mám ten pocit) pěkně válcují tu mužskou (pánové prominou ;).

Netopyr07
06.10.2019 5 z 5

Musím přiznat, že když jsem si přečetla text na zadní straně obálky, trochu jsem zpanikařila, co jsem si to vzala z knihovny za "Viewegha v sukních". Ale po začtení se do stránek sděluji, že se čte výborně, i když pro puritány jsou tam situace, při nichž se červenají, celkově se jedná o skutečně zdařilý příběh se vším všudy, od každého něco :-) Mohu jen doporučit.

Kakho-Oto
19.08.2019 4 z 5

Podobné románu Ledové střepy od stejné autorky. Na rozdíl od "střepů" mi však přišel Lišcí tanec lepší, poněvadž má přece jen pozitivnější závěr. Po smrti zlého člověka má čtenář pocit, že nic nebrání v pokračování dvou vztahů (muž - žena, žena - žena). Manželka zlé osoby se s událostmi jistě vyrovnala, nejhorší to měly její děti. Pachatel "methanolového útoku" mě velmi překvapil, cca od strany 150 jsem velmi podezříval osobu, která byla zapletená do methanolové aféry z roku 2012 (tj. ještě před tím, než jsem se o této postavě dočetl, že měla něco společného se známou kauzou). Ale to jsem se spletl, rozuzlení velmi dobré a překvapující. Tuto knihu Lenky Chalupové mohu ostatním doporučit. Celkové hodnocení: maximálně 75 %

Kočičáci
19.08.2019 5 z 5

Liščí tanec je moje druhá kniha od Lenky Chalupové a opět jsem nadšená!
Spletitý rodinný příběh, který má své kořeny skryty v minulosti a jehož ústřední "postavou" je malá plyšová lištička. Stará maminka díky nemoci bilancuje svůj život a má přání vrátit se se svými dětmi na hájenku v hostýnských vrších. Toto setkání oživí bolavé vzpomínky a odstartuje události, které v rodině nenechají kámen na kameni.
Autorka skvěle vykresluje charaktery postav... a to tak, že z Hynka se mi dělalo zle.
Musím také přiznat, že je velmi milé číst knihu, která se odehrává ve vám dobře známém prostředí.
Opět výborné čtení, ráda doporučím.

Ben Nevis
29.05.2019 4 z 5

Taková detektivka s rodinnými kostlivci ve skříni. Závěr bohužel překombinovaný kvůli tomu, aby to každý hned neuhádl, ale kdo má rád psychologické sondy, dobře si počte.

Allla9
23.05.2019 5 z 5

Děj plyne s nebývalou lehkostí, ale postupně vycházejí najevo tajemství a křivdy z dětství. Strhující děj a napětí až do poslední stránky. Lenka Chalupová mě svou knihou okouzlila.

aralka
09.05.2019 4 z 5

Jsem spokojená, jako zatím vždy u Lenky Chalupové, je to příběh jedné rodiny, přehlídka různých charakterů, tak jak to v životě bývá... typ chlapů jako byl Hynek upřímně úplně nesnáším, takže můj postoj k němu byl jasný už od začátku, což byl ostatně určitě záměr autorky, aby vyvolala tyto emoce u čtenářů a pak ho pěkně potrestala :-) Líbilo se mi, jak se plyšová lištička vine celým příběhem, hezký nápad.. pro mě to byla osvěžující a odpočinková četba.... suma sumárum čtyři hvězdičky :-)

pingu1
07.05.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od Lenky Chalupové, opět originální, svižná, nápaditá. Dobře vykreslené postavy, zajímavý námět, mohu jen doporučit :-)

bizonka
05.05.2019 5 z 5

Paráda, nenáviděla jsem Hynka a v koutku duše mu přála to co se mu stalo, příběh této rodiny stojí za přečtení.

qwerb
01.04.2019 5 z 5

Příběh, který chytne za srdce. Krásný, dojemný, pěkně napsaný. Hola hej, čeští filmaři, kde jste? Tohle chci vidět na plátně. Liščí tanec je fakt zajímavá a obsahově originální psychologická sonda do života jedné rodiny. Pět hvězdiček pro skvělou spisovatelku a slovo doporučuji pro čtenáře.

alnahu
28.03.2019 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, byl to takový psychologický náhled do jedné divné rodiny. Kniha začíná rokem 1975 v hájence pod svatým Hostýnem-kde manžele Foretovi žijí se svými čtyřmi dětmi.Nejmladší syn Prokop slaví páté narozeniny a jeho velké přání je dostat jako dárek lišku-to se mu vyplní a liška se stane hlavní součástí tohoto spletitého příběhu.Každá osoba v tomto příběhu je skvěle popsána a každá má v něm své místo.Kniha je psaná svižně a čtivě.Ráda si přečtu i další knihy od této autorky.

1alena1
18.03.2019 4 z 5

Zdařilá kniha Lenky Chalupové. Opakuji se, ale když mě kniha baví a nemůžu se od ní odtrhnou, tak je to dobrá kniha. Nehodnotím hloubku myšlenek a kvalitu textu, ale čtivost a ta je u spisovatelky na velmi dobré úrovni. Obě knihy, které jsem zatím přečetla, mě natolik zaujaly, že si chci koupit další a to je důležité pro autora. Ráda čtu o složitostech vztahů v rodině, třeba i napříč generacemi a toho se mi v knížkách Lenky Chalupové bohatě dostává.

raduškamoluška
09.03.2019 4 z 5

Moc zajímavá kniha, nečekané zvraty, nevyhraněná žánrově. Stojí za přečtení.

L.Helena
04.03.2019 4 z 5

Moc pěkný příběh.
Když jsem knihu poprvé jen tak zběžně prolistovala a viděla jsem stránky plné textu a minimum dialogů, říkala jsem si, že se asi bude dost těžko číst. Ale opak je pravdou, přečetla jsem ji doslova jedním dechem. Moje první setkání s touto autorkou a určitě ne poslední.

randanus
27.02.2019 5 z 5

Čtivý, tak trochu děsivý příběh od dobré spisovatelky. Po úvodní seznamovací části nabral děj spád gradující do poněkud překvapivého závěru. Proč překvapivého? Nechal jsem se zmást na falešnou stopu :-) protože jsem nedal na svou první intuici. Vřele doporučuji k přečtení.

Sallka
13.02.2019 3 z 5

Pořád jsem čekala na nějaký ten boom, ale kde nic tu nic. Je to spíš takové rodinné drámo. Charaktery postav byly vykresleny velmi věrohodně a kniha se četla dobře.

RADOST
10.01.2019 4 z 5

Žijeme spolu a přesto, díky svým povahám a postavení v rodině, vnímáme to žití každý jinak. Málokdo si to připouští, je jednodušší něco přehlížet, záměrně nevidět. Autorka vylíčila vztahy v jedné obyčejné rodině a povedlo se jí to výborně.

kasavubu
01.01.2019 4 z 5

Moc pěkný příběh. Chválím hlavně skvěle propracované charaktery jednotlivých postav, zejm. Hynka, z něhož mi bylo místy opravdu hodně nevolno. Takže to, jak dopadl, si jednoznačně zasloužil. Autorka mě zaujala, určitě si od ní přečtu něco dalšího.

pavčape
12.12.2018 4 z 5

Teda jako dost dobrý. Bez zbytečné brutality skvěle propracovaná psychologická sonda do života jedné rodiny.