Lidé, kteří změnili svět - 50 slavných osobností, jejich stručné životopisy a obrazové dokumenty https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429876/bmid_lide-kteri-zmenili-svet-50-slavnych-dUJ-429876.jpg 4 2 1

xulij01
13.06.2022 3 z 5

Kniha obsahuje stručné informace o 50 významných osobnostech. Namátkově: Faraday, Liebig, Darwin, Lenin, Hahn, Picasso… Knížka má bohatou obrazovou přílohu, díky tomu ale zbývá méně prostoru pro podrobnější informace. Každá osobnost je „uvedena“ dvojstránkou, kde je zpravila její portrét a velmi stručné shrnutí. Například Kolumbus je charakterizován:

„Zřejmě to byl tvrdohlavý, neústupný, vytrvalý člověk. Kryštof Kolumbus žil v letech 1451 – 1506. Španělé ho pojmenovali Cristóbal Colón. Mnoho let se pokoušel najít novou cestu po moři do Indie. V roce 1492 se vydal na cestu se směšnými bárkami. Našel Nový svět – objevil Ameriku. Aniž ze svého úspěchu kdy něco měl…“

Přijde mi, že dvojstránka by se dala využít rozhodně lépe. Další obrazové přílohy jsou samozřejmě i v navazujícím textu a díky tomu jsou ty informace poměrně stručné (ač má knížka 352 stran). Takže pokud čtenáři stačí základní informace a má rád bohatou obrazovou přílohu, tak mu knížka poslouží.

Kniha Lidé, kteří změnili svět - 50 slavných osobností, jejich stručné životopisy a obrazové dokumenty je v