Bývali jsme bratři

Bývali jsme bratři https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415278/bmid_byvali-jsme-bratri-Imk-415278.png 5 437 130

Ben Solomon, obyčejný důchodce žijící v Chicagu, na veřejnosti napadne jednoho z nejvýznamnějších chicagských občanů, patrona umění, filantropa a přeživšího z koncentračního tábora Elliota Rosenzweiga. Stařík Elliota obviní z toho, že je ve skutečnosti někdo jiný – nacista jménem Otto Piatek, kterého se krátce před druhou světovou válkou ujali Benovi rodiče a vychovávali ho jako vlastního syna. Benova skandální obvinění nikdo nebere vážně, ani právnička Catherine Lockhartová, která přesto slíbí, že si Bena vyslechne. Postupně se před ní začne rozplétat fascinující příběh o hrůzách válečného Polska, příběh přátelství, lásky, zrady a hlavně obrovské vůle k životu. Působivý román čtenáře nejen vtáhne do děje, ale také ho donutí zamyslet se nad tím, zda je dnešní svět před tak nespoutaným řáděním přívrženců zla imunní, nebo se stále musíme mít na pozoru a při sebemenším náznaku podobného fanatismu zakročit.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , Kontrast

Once We Were Brothers , 2010

Lucie311
12.06.2022 5 z 5

Krásněji napsanou knihu na toto téma jsem snad ještě nečetla. Tak úžasná propracovanost mezi postavami byla opravdu dokonalá. Na konci knihy pár otázek ohledně postav, děje i na to jak se svět vyvíjí teď byl také dobrým tahem autora. Super

5holek
09.06.2022 4 z 5

Ano, jsme nepoučitelní. A proto je třeba psát takové knihy, a proto nesmí zločiny takového rázu být promlčené ani vykoupené jinými bohulibými skutky - jak se autor táže v závěru knihy.

iva23
26.04.2022 5 z 5

Výborné, nemohla jsem přestat číst. Téma trochu podobné Vypravěčce, ovšem zpracování nesrovnatelně lepší.

Magrata15
20.04.2022 5 z 5

Tahle kniha se mi velmi líbila. Ben Solomon mi přirostl k srdci.
Zase to byl jiný pohled na holokaust a koncentrační tábory. Do poslední chvíle jsem byla napnutá, jestli se podaří zjistit pravdu a obžalovat alespoň jednoho viníka.

Darja.8
19.04.2022 5 z 5

Příběh vypráví o osudech 2 bratrů v období 2 světové války. Ben Solomon je Žid a Otto je synem Němců. Během okupace Němců poprosí rodina Ottu,aby odjel se svojí rodinou a pracoval pro říši,aby jim tak mohl pomáhat. Ottu však Nacisté změní a začne uvažovat jako oni. Beňová rodina jako jiní mnozí Židé se snaží přežít válku. Ben si později vezme Hannah a jejich láska trvá i po Hannahině smrti. Po mnoha letech Ben z televize zjistí, že si Otto Piatek změnil jméno a je z něj vlivná Chichadská osobnost. Rozhodne se odhalit pravdu a společně s právničkou Catherine usilují o soudní proces, který by prokázal opravdovou identitu pana Elliota Rosenzweiga...

Skvělá kniha.
Mohu jen doporučit.
Na konci knihy je k zodpovězení pár otázek.
Jedna z nich je, proč Beňová rodina stejně jako mnozí Židé nevyužili možnost útěku ze svých domovů, než to vše vypuklo?
Odpověď je zřejmá.
Nechtěli opustit své domovy,to co budovali a nechtěli přijmout příkazy Říše.
Bylo to proti jejich přesvědčení.
Kdybych se rozhodovala já a byla na jejich místě,taky bych neopustila svůj domov .
Ať už by mě čekalo cokoliv.
DÁVÁM 10 hvězdiček.

Ilona
17.04.2022 5 z 5

Nějak mi chybí ta správná slova.. Jakékoliv příslovce či přídavné jméno je málo hodnotící.. V očích slzy z posledních řádků.. A na jazyku slova, cožpak jsme jako lidé nepoučitelní?

evilunicorn
23.03.2022 5 z 5

Konečně silný příběh s neotřelou zápletkou,který se neživí na klasických klišé válečných témat.Obě dějové linie mě bavily stejně,což se mi příliš často nestává..Navíc decentně pojatý milostný vztah příběhu dodává jakousi jiskru ve tmě hrůz druhé světové války.Pro mě společně se Zlodějkou knih a Jsou světla, která nevidíme jedna z nejlepších válečných knih.

Racík
17.03.2022 4 z 5

Knížka se celkem dobře četla, ale některé pasáže mi vyloženě vadily. Připadalo mi zvláštní, že se advokátka diví některým věcem, které se týkaly druhé světové války a židovské problematiky. Možná je to dané tím, že autor je Američan, že my Evropané jsme nejspíš "více v obraze"? Nevím. Na druhou stranu bylo vidět, že si autor dal práci a spoustu věcí týkajících se polských dějin pečlivě nastudoval. Styl knihy je trochu víc reportážní než beletristický. Ale určitě stojí za přečtení, i když souhlasím s dalšími komentáři, že Zuzanin dech nebo Hana jsou podstatně lepší čtení!

Kája95
12.03.2022 3 z 5

První polovina zajímavá,ale pak mi přišel dej příliš rozvláčený do všech zbytečných detailů. Konec byl vyloženě únavný.

mone
26.02.2022 3 z 5

Za mě průměr, víc ani ťuk. Na můj vkus moc americké, moc Pohádka tisíce a jedné noci, místy hodně růžové brejle. Vysoké hodnocení mě překvapuje. Zuzanin dech nebo Hana jsou o několik tříd lepší. Když jste četli je, nemůžete se prostě s Bratry spokojit.

ela1972
20.02.2022 5 z 5

Kniha mě zaujala hned po přečtení prvních stránek. Sice mě rušilo neustále odbíhání a zastavování vyprávění Bena, ale druhá polovina knihy už zase byla wau.

mončičák42
19.02.2022 4 z 5

Velmi čtivě napsaný příběh zasazený do doby historických událostí 2.sv. války v Polsku, druhá dějová linka ze současnosti odehrávajícī se v Chicagu knihu zajímavě doplňuje a dokončuje. Bena Solomona mladíka i staříka si zamilujete.

Warty
18.02.2022 4 z 5

Velmi čtivě napsaný příběh o tom, že každému se nakonec dostane spravedlnosti. Hrůzy války a táborů smrti nebyly popsány nijak detailně, takže to není úplně typická kniha o holokaustu. Kdyby takhle skutečně dopadli všichni nacističní vrazi, bylo by to krásné.

Linda007
04.02.2022 5 z 5

Líbilo se mi, že byl v knize i proces, že to nebyl jenom příběh z války.

sidonka
04.02.2022 5 z 5

Wau, tohle téma miluju, i když je to tedy asi hnusný, milovat takové období, ale pak si člověk o to víc váží, toho co má, kde žije a mě to tedy často hodně nakopne a dodá sílu řešit ty každodenní životní "malichernosti"

kramlinka88
04.02.2022 5 z 5

Knihu jsem si chtěla už chvíli přečíst a konečně na ni došla řada. Vůbec jsem netušila do čeho jdu, jediné co jsem věděla bylo, že se jedná o téma druhé světové války a holocaustu. Příběh byl nádherný, úplně mě pohltil, hltala jsem jednu stránku za druhou a prostě jsem potřebovala vědět, jak příběh dopadne. Skvěle napsáno, velmi silný a poutavý příběh. Všechny postavy skvěle vykreslené a člověk jim drží palce až do úplného konce. I slziček pár ukáplo, určitě doporučuji ;-)

LéňaM
29.01.2022 5 z 5

Kdyby to šlo, dam hvězdiček i více.
Kniha naprosto úžasná, řadím ji mezi jednu z nejlepších jake jsem četla.
Kniha nešla odložit.
Skvělé napsaný příběh!!!!

ERIK 2
15.01.2022 5 z 5

Nádherné čtení.Velice hezky do sebe zapadli jak historická, tak i linka že součastnosti,perfektní práce, pane spisovateli. Škoda, že je hodnocení jen 5*, já bych dal 10*.Vřele doporučuji.

Bibi23
01.01.2022 5 z 5

Úžasná kniha, jedna z TOP. Kdybych na začátku věděla, jaký spád dostane a jak nebudu umět přestat číst, zkusila bych číst pomaleji.

AlenaF
10.12.2021 5 z 5

Inteligentně, čtivě napsaný životní příběh Bena Solomona.Moc se mi to líbilo. Doporučuji k přečtení.