Levandulový pokoj

Levandulový pokoj https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218378/mid_levandulovy-pokoj-OZo-218378.jpg 4 361 135

Pařížský knihkupec Jean Perdu ví naprosto přesně, jaká kniha dokáže zmírnit určitou bolest duše. Na své lodi plné knih, kterou nazval Literární lékárna, prodává romány jako medicínu pro život. Jen sám sebe nedokáže vyléčit. Už jednadvacet let se trápí odchodem krásné provensálské dívky Manon, která ho opustila, když v noci spal. Nezůstalo mu po ní nic, jen dopis, který se nikdy neodvážil otevřít a přečíst. Až do letošního léta…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Das Lavendelzimmer , 2013

Mrňous1
12.05.2019 4 z 5

Krásná obálka, krásný příběh, i když chvilkami mírně rozvleklý a nejsem si jista, jak moc reálný, ale kniha plná moudrých myšlenek, určitě stojí za přečtení.

Ronny97
28.02.2019 4 z 5

Kniha, která ukazuje, jak silná je láska a bolest, ale také to, že i to špatné jednou skončí :)

Majdusak
18.02.2019 5 z 5

Asi nesedne každému, ale pokud vyhledáváte klid, ticho, nostalgii, rádi se necháte unést k nějakému zamyšlení, pak je to pro vás. Myšlenka, že vám někdo může dát knihu "na vaše trápení", je, myslím, nejen hezká, ale taky pravdivá, jenom chtít... Dostala jsem knihu darem a pro mě je to jedna z nejhezčích knih, které jsem četla.

Tevik
09.12.2018 4 z 5

Pro milovníky knih asi příjemná volba.

Kerberos
20.11.2018 3 z 5

Kniha nesplnila očekávání, zdlouhavé.

horkosladka
12.11.2018

Knihu jsem do konce nedočetla. Začátek vypadal velmi slibně - líbila se mi myšlenka knižní lékárny, ale asi od poloviny mi to přišlo naprosto nereálné a zařaditelné do červené knihovny.

Aneleh
22.10.2018 5 z 5

Líbila se mi především hlavní myšlenka příběhu, tedy že knihy dokáží léčit a že každý člověk v některých z nich může najít sám sebe a vyléčit si smutky, které tíží jeho duši. Na někoho dokonce čeká speciální kniha jen pro něj a takové vyhledává hlavní hrdina. Pomáhá tak druhým lidem a hledá v knihách pomoc i sám pro sebe. Když najde tu pravou i autorku té své knihy, najde i lék pro své trápení. Je to romantická a půvabná plavba po Provence, plná skvělých a pravdivých citátů.

Mabie
04.10.2018 4 z 5

Neměla jsem veliká očekávání, takže jsem byla mile překvapená, ale nečekejte příběh, který zhltnete. Spíš se pomalu budete plavit přes Provence, vychutnávat si barvy, chutě, nálady a chytré myšlenky.

Příběh sám o sobě není moc pravděpodobný, ale to mu neubírá na zajímavosti a poetičnosti. Knižní lékárna je krásná myšlenka, pro mě jsou knihy lék a umím si představit, že někdy mohou pomoci a jindy ublížit. Našla jsem navíc spoustu odkazů na knihy, které jsem neznala a lituji, že některé ze zmíněných knih byly jen vymyšlené. Ráda bych si je přečetla :-)
Pár moc hezkých citátů knize také přidává body, takže za mě určitě doporučení.

“Vzpomínky jsou jako vlci. Nemůžeš je někde zavřít a myslet si, že ti dají pokoj.”

cérka
27.09.2018 4 z 5

Tato kniha je pro poetickou duši, čtenáře který v knihách hledá pravdu a smysl života, moudro, pravou lásku a její naplnění. Při čtení postupně objevíte všechno, radost i smutek, žal i štěstí...

Zdá se mi, že jsem knihu četla strašně dlouho. Zvolila jsem špatný okamžik svého života a hodně se natrápila. Pokud máte radostné období, tak vřele doporučuji! Stejně jako na dovolenou k moři nebo na samotu v horách. Příběh potřebuje čas, ale zároveň vám jej dá.
Pokud máte období smutné, knihu raději nečtěte. Prohloubí váš žal a bude vás nutit přemýšlet a tomu já se teď cíleně vyhýbám. A tak jsem se trápila, vracela se v textu, neustále dokola četla stejné odstavce. Plakala při vzpomínkách,těšila se na konec a na další knihy.

Jednu z věcí, kterou mi kniha vrátila, je chuť pustit se do další :-)

Nebudu tady vypisovat krásné a moudré věci, kniha jej jich plná a každý si v ní najde to svoje.
Možná jen to moje :-)
Život je krásný a krátký, tak jej žijme!

marli58
24.09.2018 1 z 5

Kniha mě přitáhla svou obálkou, pak jsem několikrát odložila a zase se vrátila. Líbily se mně některé citáty - třeba: Pro někoho je kniha jediným čerstvým vzduchem v zatuchlosti každodenního života. Nebo jak Perdu vybíral čtenářům knihy jako lék... Ale to, že se desetiletí nedokázal přenést přes divně ukončený neukončený vztah... U strany sto jsem si řekla dost. Možná někdy...

niknikita
14.09.2018 3 z 5

Těšila jsem se a očekávala krásný čtenářský zážitek. Skutečnost za očekáváním sice lehce pokulhává, ale pár pěkných myšlenek jsem si poznamenala, tak se o ně podělím:

"Vzpomínky jsou jako vlci. Nemůžeš je někde zavřít a myslet si, že ti dají pokoj."

"Svého manžela poznáš až v okamžiku, kdy tě opustí."

"Milován je ten, kdo miluje".

Nechci odradit trpělivé čtenáře, kteří si libují v záplavě slov a děje, kde se neděje mnoho. Francie tady na každého dýchne svojí krásou a to jsem si užívala, jenomže v tom příběhu rozpolceného a ubrečeného Jeana Perdu jsem nenašla smysl.

hermína14
26.08.2018 5 z 5

Vybírat lidem knížky na míru a umět je tím potěšit, to je sen...a označení "krásná literatura" tu sedí dokonale.

Le Chat
30.06.2018 5 z 5

Nádherná a velmi laskavá knížka spojující kouzlo literatury, lásku a půvab francouzské Provence.

Serenity
03.06.2018 5 z 5

Příběh, který mě vtáhl, dojal, rozesmál, u kterého jsem se zamyslela, zasnila, roztoužila a uvědomila si, jak je důležité, aby člověk věděl, čeho si má vážit. Líbilo by se mi být "kapitánkou" knižní lodi a mít pana Perdu za přítele. Kniha se mi moc líbila

Šánka
04.05.2018 5 z 5

Nádherná knížka s voňavou atmosférou francouzského jihu. Aby jste si ji ale dokonale užili a vychutnali je potřeba vypnout, číst pomaličku a v klidu vnímat, co vám autor sděluje. Pak budete odměněni krásným čtenářským zážitkem. Příběh je vyprávěný až poeticky jemně, pohádkově.
Podle hlavního hrdiny dokážou knihy léčit nemocnou duši, pomáhat i dávat, musím souhlasit. Je to ale především příběh o lásce, lidských touhách a snech, o přátelství, a také o spoustě dalších věcí, které tam teprve objevím, až si ji po čase znovu přečtu.....
Doporučuji!!!

Lessana
26.12.2017 2 z 5

Nie všetky knihy, na ktoré sa navnadím prostredníctvom DK, splnia moje očakávania. Táto je, žiaľ, jedna z nich. Odhliadnuc od množstva ponechaných preklepov v texte, dokonca niekoľkých hrubých chýb (!), nevhodne zvolenej sadzby, typu a veľkosti písma, kostrbatého slovenského prekladu... mohol byť príbeh celkom zaujímavý. Ibaže zo základnej kostry autorka (ani prekladateľka) nedokázala vykúzliť to, čo tak smelo hlási anotácia. Štýl románu bol ako zo slohovej práce, sled udalostí v príbehu až príliš nasilu vymýšľaný (a napriek tomu vždy až smiešne predvídateľný), ledabolo opísané postavy konali absolútne nevierohodne a akoby len tak a kde-kade poupchávané "múdra" pôsobili úplne opačne, ako bol (zrejme) pôvodný zámysel - plytko a ako päsť na oko. A afekt, vylievajúci sa temer z každej strany, ten už ani nekomentujem.
Jedna hviezdička je za zaujímavý námet a tá druhá za to presne neidentifikovateľné "ono", čo ma donútilo dočítať text do konca.

DádazPrahy
13.12.2017 2 z 5

Na knížku jsem se těšila - nabízelo se nevšední téma, ale bohužel mě zklamala, dočetla jsem jen proto, že jsem snad doufala, že mne to časem zaujme, ale nestalo se tak -nápad autorky je zajímavý, ale autorka je "nevypsaná", knížka měla ještě nějakou dobu "uzrát" a nepospíchat s vydáním.

Katulik86
08.12.2017 5 z 5

Krasne,pro cloveka milujiciho ho fialovou uz jen obalkou povinna cetba,ale navic jsem mela pocit,jako by ta knizka i vonela levanduli a naplnovala muj byt klidem. Chvilemi jsem tusila,chvilemi brecela jak zelva,ale bylo to tak nezne,ze se nedalo prestat...

zarovicka4
28.10.2017 2 z 5

Na me az prilis smutne,ale moc pekne psane....

duha
24.10.2017

Úžasná kniha, četla jsem jedním dechem

Francie Provence Paříž psychologické romány knihkupectví bibliofilie, bibliofilství, knihomilství

Nina George
německá, 1973