Temná krása

Temná krása https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349799/bmid_temna-krasa-Yws-349799.jpg 4 1177 246

Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu –, vypořádat se se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Beauty of Darkness , 2016

whiolet
07.09.2020 4 z 5

Poslední dil této série a pro mě to byl zaručeně díl nejslabší. Spoustu stránek se neustale jen řešilo co budeme dělat... A když přišla závěrečná bitva bylo, to celkem o ničem :(
Rafe je tady ještě míň sympatičtější než obvykle a Kaden by mohl dostat vice prostoru.
Take bych ocenila třeba kapitoly z Komisarova pohledu.

barbb8k
04.09.2020 3 z 5

Tento díl byl nejhorší z celé série.

Děj se začal pořádně rozjíždět až po dvou set padesáté straně. Sto padesát stran bylo úžasných, ale zbytek knihy byl strašně uspěchaný.
V podstatě kniha byla o jednom problému, který se až na konci vyřešil během ani né deseti stran.

Romantická linka byla strašně naivní.

Hlavní hrdinka mi v této knize nebyla až zas tak sympatická. Strašně často se jí měnily myšlenkový pochody a v tom jsem se hodně ztrácela.
Další dvě hlavní postavy byly celkem v pohodě, ale čas od času začaly být strašně naivní, arogantní hlupáci.

Celkově: celá série se mi moc líbila až na nějaké výjimky.

ydnac
01.09.2020 5 z 5

Celá série je super, doporučuji :-)

Tanya007
15.08.2020 4 z 5

Kniha se mi jako celek líbila, ale chtěla bych asi uzavřenější konec...

Monns
06.08.2020 5 z 5

Tahle série mě uchvátila. Opět jsem se bála, že už nejsem cílová skupina a opět jsem byla překvapená. Hlavní postavy se povedli, všechny jsem si je zamilovala. Jediné co mi vadilo, že v téhle knize byla neuvěřitelně chyb, jako by ji před vydáním nikdo nečetl..

Nuray
17.07.2020 3 z 5

Nuže. Jsem ráda, že mám příběh za sebou...

...jak jsem už psala, na prvních dvou dílech mě překvapilo, jak autorka dovede udržet pozornost čtenáře i přesto, že kniha postrádá nějakou větší akci. Posledního dílu jsem se bála, protože jsem potají nakoukla ještě v knihovně na poslední stránky někam ke konci a vůbec se mi nelíbilo, co mi z toho vyplynulo. Když už jsme u toho, ocenila bych rozvinutější příběh o zabijákovi a jeho životě poté.

Během čtení jsem se občas musela donutit se k tomu vrátit. Pohánělo mě vědomí, že vlastně chci vědět, jak to dopadne.
Bohužel, když jsme se konečně dostali k akci ke konci knihy, bylo vše příliš rychlé, na pár stránkách. Skoro bych řekla, že autorka mohla celou trilogii klidně rozepsat na 200 stran a ne na 1600 (nebo kolik). Po prvním díle jsem cítila nadšení, že si knihy pořídím. S druhým a třetím dílem toto nadšení upadlo.

Nicméně i přes konec, který se mi nelíbil, a zjištění, že se k příběhu už asi znovu nevrátím, nakonec trilogii hodnotím celkem kladně.

Starlet
30.06.2020 3 z 5

Třetí a díky bohu i závěrečný díl Kroniky pozůstalých. Třetí díl je asi nejslabší z této série, musela jsem se do ní nutit a už v polovině knihy se modlila za nějakou dobrou zápletku, vyvrcholení nebo za cokoliv, tak abych se do knihy začetla.
Děj byl ale bohužel předvídatelný a hlavního zrádce jsem odhalila téměř hned za začátku. Závěrečná bitva mi přišla zvláštní, uspěchaná a ta část s Komizarem byla opravdu divná, tak nějakou jsem čekala něco, něco víc a ne takový konec.
Taky bych něco málo řekla k milostnému trojúhelníku, který mě štval už od samého začátku, protože mi připadalo, že hlavní hrdinky byla strašně nerozhodná a tím i autorka. Chvilku to byl Kaden potom Ref. Když jsem se naučila mít ráda Kadena, začala jsem nemít ráda Refa, když jsem konečně Refa začínala brát vážně, přišel na scénu zase Kaden. Jako panebože, proč. A co ten konec.
Prostě nesnáším milostné trojúhelníky a možná proto jsem si příběh moc neoblíbila. Ovšem zkusím i autorčinu druhou sérii a to Zlodějský tanec, které má být lepší.

Je škoda, že autorka má v každé knize stejnou mapu. V každém díle, nám mohla ukázat detailně jinou část. já bych ráda viděla třeba detail Vendy, nebo dalších měst. Škoda.

TessV
28.06.2020 5 z 5

Musím říct, že tato série je jedna z nejlepších, jaké jsem kdy četla. Nic tomu nechybělo, byla tam láska, vášeň, přátelství, zrada, dobrodružství........zkrátka věci, které dokáží nadchnout a díky kterým se od knihy nemůžete odtrhnout. Poslední kniha byla nejtlustší a podle mě i nejlepší!! A ten konec??? Prostě JEDINEČNÝ a DOKONALÝ!

Jediná věc, která mě na knize mrzí, jsou chyby v textu.

Těším se na pokračování:))

oblakaknih
11.06.2020 5 z 5

Smekám! Tohle je mnohem lepší zakončení série, než jsem si představovala.
Minulý rok jsem se naprosto zamilovala do Falešného polibku, ale přesto teď lituji, že jsem si nešetřila jednu hvězdičku. Tohle je totiž nejlepší díl.
Po tom, co mě zklamala knížka Zrádné srdce, jsem se tohoto dílu trochu bála. Okamžitě jsem se ale začetla a z děje knihy jsem byla nadšená.
Celý svět je neskutečně originální, krásně popsaný. Vše jsem si dokázala živě představit.
Postavy jsem si zamilovala, i když mě Lia občas vytáčela. Byly také skvěle vykreslené, jejich charaktery byly jasně dané a i přes stránky jsem měla možnost je skvěle poznat.
Kniha se četla sama, stránky mi ubíhaly pod rukama a jediné, co jsem chtěla, bylo, aby kniha nikdy neskončila.
Autorka píše neskutečně. Celá série je postavená na neuvěřitelně silném příběhu, vše je do detailu propracované a promyšlené. Všechny popisy, nejmenší detaily, zvraty, …Jsem nadšená!
Při čtení jsem se ani chvilku nenudila, vždy mě něco překvapilo.
Jediné, co mě malinko štve je, jak to dopadlo s romantickou linkou. To je ale čistě osobní názor.
V knize byla spousta emocí, dokonce mi při čtení ukápla slza a měla jsem i husí kůži.
Navíc je v knize mapa, což je vždycky krásný detail!
Této sérii určitě dejte šanci.

ImGinny
19.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Krásné, skvělé, úžasné. Začínám tuhle autorku zbožňovat.

A teď trocha kritiky.

Kazi a Jase. Lia a Rafe. Velice, velice podobné postavy. Což ale není úplně kritika, jen takový postřeh.

Během čtení jsem si značila (byla to e-kniha, takže klid) některé části, čímž naznačuji, jak moc předvídatelný děj byl. Hrozně, hrozně moc.
Též zaměňování kordu a meče.
Vytáhl kord, sekl a vrátil zakrvavený meč do pouzdra? Eh.

Navzdory tomu všemu převažují plusy, takže nezbývá nic jiného, než dát 5/5.

S autorkou jsem ještě neskončila.
...Pokud teda neskončila ona :)

nonameperson04
17.05.2020 5 z 5

Na můj vkus pár slabších míst, kde se to trošku vleklo, ale jinak skvělá nadupaná kniha a konec byl fakt topovka. Těším se, až se pustím do Zlodějského tance. Za mě na 100% 5*/5*. :)

JanaSustr
14.05.2020 5 z 5

Vše dopadlo tak jak má. Moc jsem si užila všechny knihy

Ketfl
15.04.2020 5 z 5

Tato trilogie byla prostě úžasná. Autorka má opravdu dar. Neskutečně se mi líbil ten děj protkaný historií a božstvím. Celkový ten nádech tajemna díky daru a předkům... no, chvílemi jsem měla až husí kůži. Lia se mi jako hlavní postava neskutečně zamlouvala. Byla rozumná a odvážná. Ten konec může připadat někomu uspěchaný, mě to také tak přišlo, ale zjistila jsem, že děj postav pokračuje i v dalších knihách autorky (např. Zlodějský tanec), takže tam se o postavách ještě čtenář také dočte. Jediné, co mě trochu mrzelo, že mi chyběla taková ta jiskra mezi Liou a Rafem. Jo, občas tam byl takový náznak. Ale pro mě to pořád fungovalo víc mezi Liou a zabijákem. Dopadlo to ale jinak velice uspokojivě. Jsem moc ráda, že jsem na tuto autorku narazila :-)

Deia
02.04.2020 3 z 5

Celá séria je napísaná veľmi čtivo, len ja postupne prichádzam na to, že takáto literatúra už nie je veľmi pre mňa, už som na ňu zjavne stará :D. Na môj vkus tam bolo až príliš veľa vzťahov a príliš veľa nie príliš zaujímavých myšlienok hlavných postáv. Čím viac som čítala, tým menej ma to zaujímalo, tretia kniha sa mi čítala asi najhoršie. Ako nebolo to úplne zlé, len k tejto sérii sa už určite vracať nebudem.

Annkag
30.03.2020 4 z 5

Takže trilógia dočtená.
Bola to úžasná jazda vo zvláštnom svete.
Bola to jazda plná rozpolcených pocitov,smútku,bolesti a únikov.
Boj o moc,nadvládu,zjednodenie....
A princezná Lia sa rozhodla tak ako sama uznala za vhodné.Rozhodla sa dostát svojmu postaveniu a svojmu vlastnému rozumu.
A áno...rozhodla sa pre svojho adepta....
Já by som v tomto príbehu bola radšej Pauline...protože mňa priťahoval počas celej doby Zabiják-Kaden bol jednoducho svoj a vnútorne válčil taky so svojou temnou minulosťou a povinnosťou ku Kamizarovi....
Nakoniec sa rozhodol taky sám za seba....

tynka65
18.03.2020 5 z 5

U mě má celá serie malinko sestupnou tendenci. Ale prvnímu dílu bych nejraději dala tak 8 hvězdiček, takže poslední na 5 dosáhne s přehledem... Hodně jsem četla v recenzích, že to bylo naivní. Ano trošku bylo, ale je to young adult, takže k tomu tak člověk musí přistupovat. Jen tak mimochodem, četla jsem naivnější knížky a některé byly určeny pro dospělé... Konec byl takový, jaký jsem si přála a jsem šťastná, za to jak vše dopadlo... Těším se na další sérii téhle autorky.

Ivka222
16.03.2020 5 z 5

Vždy ma prekvapuje, keď knihy berú dych, pohlcujú v príbehoch, vytvárajú radosť a slzy na krajíčku zároveň. Dúfate vo veľké zvraty, pretvárate si knihu podľa seba, ale nakoniec vás vždy niečo prekvapí. Občas vás rozčuľujú postavy, ktoré si zamilujete, chcete ich poznať viac.
Táto trilógia mala všetko, nenudila, vytvárala všetky možné druhy pocitov. Možno mala len jednu chybu, koniec bol až moc rýchlo ukončený, chcelo by tam toho ešte viac. Ale našťastie skončila tak ako som si predstavovala. Opäť úžasná trilógia, ktorú si určite raz znovu prečítam.
-Spoiler-
Myslím, že nič vystížnejšie ku tomuto koncu nemôžem povedať
I can't live With or Without you

MIA-chan
03.03.2020 5 z 5

Občas mi to přišlo přetažené za vlasy, ale jinak jsem se vším spokojená. Hltala jsem každé slovo a za ten konec jsem strašně vděčná. Kdyby to tak neskončilo, musela bych za autorkou osobně zajet a dát jí co proto.
Celou sérii doporučuji.

mStationka
26.02.2020 4 z 5

Zakončení příběhu... všechny tři díly jsou čtivé a příběh přesně mířen na danou věkovou kategorii. V určitých chvílích jsem ale měla pocit..že jsem už něco podobného četla...

misatrix
25.02.2020 3 z 5

Z teto knihy jsem v rozpacích. Na jednu stranu mi přijde jako nejlepší kniha série, na druhou stranu mi přijde nejnajivnejsi a odflaknuta. Příběh se pomalu rozvíjel a učili jsme poznávat jednotlivé hrdiny v rámci cele první knihy. Ve druhé knize se některé vazby ještě vice prohloubily, jiné mi přišly značně potlačené. A pak přišel třetí díl, kde se toho odehrálo nejvíce, za nejkratší čas a to co melo byt krásnou tečkou na konec ve me zanechalo horkosladky pocit vítězství.
SPOJLERY
Nemám rada, kdyz se o něčem porad a porad dokola mluvi. To ze zlatý thannis je jedovatý bylo zmíněno 100x. To jak Lea miluje Rafea - milionkrát. To ze je Komizar nebezpecny a všechny zabije - 10000000x. Ale kde se ta láska vzala, co ji celou dobu živilo? Nejvíce času spolu strávili v první knize, kde jejich pouto nebylo zas tak silne a pote už jen boje, hádky a válka. No a cela ta smesnost s velkou válkou... Po válce bylo behem trech stran a samozřejmě nikomu z hlavnich hrdinu se nic nestalo. O klišé v druhé knize, kdy se Komizar svěřil princezně o detailech svého velkého, dlouho promyšleného a připravovaného plánu (ale Kaden nic nevěděl), radši moc nemluvit... Bohužel celkem směsný konec, jinak skvěle série.