Plavba Jitřního poutníka

Plavba Jitřního poutníka https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76749/bmid_plavba-jitrniho-poutnika-rQA-76749.jpg 4 1850 137

Letopisy Narnie série

Narnie… kde se probouzejí draci… kde hvězdy kráčejí po zemi… kde se může stát cokoli… Král a několik nečekaných společníků se vydávají na plavbu, která je dovede za hranice všech známých končin. Jak plují stále dál a dál neprobádanými vodami, zjišťují, že jejich výprava přinese více, než očekávali, a že konec světa teprve začíná…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Voyage of the Dawn Treader , 1952

Karča.K
05.11.2018 2 z 5

Mám jiný názor, než zdejší přispěvatelé. Jednoznačně nejhorší díl celé série, náboženský podtext z toho přímo prýští na sto honů. Filmové zpracování se mi ale líbilo a těším se na hollywoodský remake Strakonického dudáka s Bradem Pittem v hlavní roli.

IvanaVa12
30.10.2018 2 z 5

Ostatní díly Letopisů mě bavily,tento bohužel vůbec.

ZuzziŠ
12.10.2018 4 z 5

Jakoby v této dětské knížce (ano, musíme přece pořádat mít na vědomí, že je to pro děti) probleskoval dospělácký Lewis...s nádherným koncem.

Miro.slav
20.09.2018 3 z 5

Toto bol posledný diel, ktorý som ešte dokázal prečítať. Trochu ma aj mrzí, že som nedokázal zvládnuť aj tie posledné dva, no bolo to utrpenie. To už Malazká kniha padlých bola zaujímavejšia, hoci je to desne dlhé.

NinušFantasy
08.09.2018 4 z 5

Narnie je relaxační čtení, mám ji ráda. :)

Zelený_Drak
18.07.2018 2 z 5

Plavba Jitřního poutníka je první lepší díl Narnie, ale pořád to ještě není ono. Aslan konečně trochu ustupuje do pozice, ve které nekazí příběh. Eustace Scrubb je jasná náhrada za Edmunda, který zde je již polepšený.

Samotná zápletka – pátrání po sedmi lordech – mě ale moc nezaujala. Zvlášť v kombinaci s divy na každém ostrově. Výstavbou děje (nikoliv stylem, námětem, postavami apd.) mi to kvůli tomu silně připomínalo jistý příběh, který jsem napsala ještě než jsem dosáhla plnoletosti (a ze kterého zpětně nejsem moc nadšená, takže tenhle díl Narnie to u mě měl spočítané). Největším překvapením pro mě byl Temný ostrov, protože hodně podobný Ostrov temnot jsem kdysi vymyslela v domění, že takový ještě nikdo ve svém příběhu nemá :D Navzdory mému přesvědčení, že čtu Narnii poprvé, je možné, že mi jeden nebo dva díly někdo přečetl ještě jako dítěti nebo jsem si je přečetla sama a utkvělo mi jen pár obrazů.

Na druhou stranu – uznávám, že kniha je pro děti a děti budou právě ty divy na každém ostrově bavit – mě, jestli jsem ji tedy četla někdy v 6 nebo 7 letech, asi bavily, jinak bych si nezapamatovala nic. A taky už tam není tolik nešvarů prvních dvou dílů. Ale ty další tři, které Lewis napsal, jsou prostě za mě a mé dospělé já lepší.

natalie8531
11.07.2018 4 z 5

Na Lewisovi se mi nejvíce líbí to, jak příběh odsejpá. Jak na tak málo stránkách najdete tolik dobrodružství.

Laf
24.06.2018 4 z 5

Pěkně a čtivě napsaný příběh plný dobrodružství a objevování dalších částí Narnie.

DuncanIdaho
20.05.2018 5 z 5

Pěkné počtení. Není to dlouhé, ale ne zase moc krátké. V této knize nelze o fantazii pana Lewise vůbec pochybovat. Tohle by se mělo natočit. Není to samý souboj nebo bitka, u kterých jde většinou jen o efekt. O napětí a zvědavost, jak to bude dál, je tu postaráno jinak, fantazií. Rozhodně doporučuji přečíst nejen dětem. I dospělí si to mohou přečíst. Nemusíme přece číst jen to, co nám dá něco hodnotného. I když i tato kniha dá něco hodnotného - odpočinek, pocit, že něco jde i dobře a hlavně odpoutání od šedi reality.

pavelvanura
28.03.2018 5 z 5

Zatím nejlepší díl série! Četlo se to jedna báseň :)

Alex.rrr
06.03.2018 1 z 5

Tahle série je něco strašného, všechno sluncem zalité, strach nahání škleb…a takové je všechno poučné a naučné.Grrrr… Plytký děj bez zápletky. Nuda, nuda. Čím víc jsem hlídala stránky, ať to konečně dočtu, tím víc jsem chtěla hlavou třískat do stolu. „Voda je moc mokrá…“ – jako fakt ??? Vůbec nechápu, proč to není určené pro nejmenší. Nějak mi uniká, proč tam vůbec byl jejich bratranec…proč vůbec tam byli Edmund a Lucie… Co mělo za výsledek celá plavba. Obdivuju autora za jedno… jak z ničeho dovede napsat tak dlouhý příběh, dalo by se to scuknout do možná i zajímavé slohovky…

dia.riedl
07.02.2018 5 z 5

Tak tohle byl snad nejlepší díl z celé série!

Hun
06.02.2018 5 z 5

Fantasy podle mého gusta. Lewis nepotřebuje brutální popisy bitev, čarodějnické souboje a podobné akční prvky, kterými je zaplevelená současná fantasy literatura. Vytváří snovou atmosféru, která jitří představivost a dává jeho světu svébytnost. Zvlášť závěrečné dvě kapitoly jsou mistrnou ukázkou tohoto umění. Skoro stejně jako u Tolkiena zde místy forma převažuje nad obsahem. Nádhera!

Ellissabeth
07.01.2018 5 z 5

Moc hezké volné pokračování příběhu Lucinky a Edmunda. Krásné a milé dětské fantasy. Určitě série, kterou bych doporučila dětem, které mají rádi fantasy. Ale i dospělým, protože je to "klasika"...

Wargo
19.10.2017 5 z 5

Moja najobľubenejšia. Výprava, dobrodružstvo a tak nejak sa mi aj najlepšie čítala. Mať 10 želaní, jedno z nich by bolo absolvovať plavbu na tejto lodi...

andreapistkova
10.10.2017 4 z 5

Druhá kniha ze série co se mi líbila více než ostatní. Asi to bude tím, že v obou případech se putuje a je v tom nejvíce dobrodružství. Nikdo zkrátka neví co je na jejich cestě čeká.

Peťulka3
23.09.2017 5 z 5

Napínavé,hezké :-)

MOu598
31.08.2017 5 z 5

Četla jsem vícekrát.
Fantazie, ale ne jako pohádka.
Milé, lehké, snivé, plné kouzel.
Čte se jedním dechem.

DUNIKO
27.08.2017 2 z 5

No ja nevím za mě nic moc.

Audrina
10.08.2017 4 z 5

Přjde mi, že se knihy o Narnii díl od dílu zlepšují. Pouze mám trochu problém s náboženským propojením, které Lewis používá skrze lva Aslana