Kůň a jeho chlapec

Vydejte se společně s hlavním hrdinou Šastou a jeho mluvícím koněm na cestu plnou záhad, nebezpečí, intrik a strachu. Podaří se Šastovi najít vytouženou Narnii?

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/2271/letopisy-narnie-kun-a-jeho-chlapec-wXh-2271.jpg 4.11364

Letopisy Narnie (5.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

The Horse and His Boy (1954)

Kniha Kůň a jeho chlapec

Lessana

Opäť krásne vystavaný príbeh (odvahy, priateľstva, vytrvalosti, ale i zrady a potrebnej bitky na zničenie zla), kde už od začiatku držíte novým hrdinom (Šastovi a Brí) palce a prežívate s nimi stretnutie s Aravis a Hwin a následne ich spoločné dobrodružstvá. Sympatické bolo zjavenie sa Edmunda, Zuzany a Lucky na scéne :). Ako aj komické prvky záveru s Rabadašom, príchody Aslana presne v pravý čas a napokon vysvetlenie Šastovej podoby s Korinom.
Veru škoda, že tento diel ešte nebol sfilmovaný, no ale určite raz bude :). Je to materiál veľmi vďačný (aj) na film.

Jarmila97

Velmi pěkné pokračování škoda že to není i zfilmováne myslím si že by to bylo velmi hezké kniha mě celkově hodne zaujala :)

Mitculka

Celá Narnie je skvělá a tohle je i sám o sobě výborný díl. Všechno do sebe pěkně zapadalo, objevovaly se zajímavé zápletky a problémy.
Byl to příjemný a milý příběh, kde nechybělo navazování přátelství, odkazy na prapůvod králů a královen Narnie, ani napravování různých špatných vlastností.
Navíc jsem chvílemi pociťovala opravdovou touhu vyhoupnout se do koňského sedla. Krásný příběh.

dancadragneel

Mám tuhle sérii velmi ráda, ale tento díl utíkal ze všech nejpomaleji. I přesto se mi velmi líbil. Bylo zvláštní zase vidět jiný kus téhle země a číst o jiné zemi než jen Narnii.

ZuzziŠ

Ach, ta je krásná!

PhoebePollard

Tenhle díl není můj nejoblíbenější, ale jako skoro celá série o Narnii je skvělá. Lewisovi popisy jsou sice někdy trochu zdlouhavé a vlastně čtenáři nic moc neřeknou, ale o to je to lepší. Mám ráda knihy, u kterých si můžu víc vymyslet, než přečíst a Narnie je rozhodně jedna z nich. A i tohle bylo zábavné. Začátek možná trochu pomalejší, ale jinak super.

ReniHan

Já mám ráda, prostě Lucinku a Edmunda. Proto se mi líbila jen ta poslední část. Miluju tu sérii.

roni24

Tento díl byl pro mě prvním, který jsem ze série četla a do teď je mým nejoblíbenějším. Laskavost, strach, dobrodružství, láska, svoboda.... Příběh je tak krásný a dojemný, že bych ho mohla číst stále dokola. Myslím si, že právě tato kniha, a poté celá série, mě přivedla ke čtení. Bríhy-hinny-brinny-huhy-ha - nejlepší kůň na světě.
Určitě doporučuji všem milovníkům fantasy. Jak dětem, tak dospělým. Neváhala bych ani minutu.

Poslední hlídka
Poslední hlídka