Čarodějův synovec

V předposledním díle Letopisů se vracíme proti proudu času, abychom se spolu s dětmi Divišem a Gábinou podívali na smotný počátek země Narnie, která vznikla zpěvem Lva Aslana. Seznámíme se s tím, jak do čisté, zlem neposkvrněné Narnie pronikla první zášť a jakou nápravu předpověděl Aslan.

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/2269/letopisy-narnie-carodejuv-synovec-sfD-2269.gif 41581

Letopisy Narnie (6.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

The Magician's Nephew (1955)

Kniha Čarodějův synovec

Pegasus

Pro mně nejlepší díl Narnie, knížka mně moc bavila.

PhoebePollard

Kniha je opět krásná, ale není to můj oblíbený díl. Chápu, že chtěli vysvětlit, jak a proč Narnie vznikla a kde se vzala Jadis a jsem za to vděčná, ale Synovec mi prostě nepřirostl k srdci tolik jako ostatní knihy. Přesto je však úžasné se dozvědět zase něco víc o mém nejoblíbenějším vymyšleném světě. Opět vřele doporučuji všem věkovým kategoriím.

ReniHan

„Sám sice kouzelné vlastnosti této skříně neobjevil, někdo jiný však ano, a tak začalivšechno cestování mezi Nárnií a naším světem, o kterém se můžete dočíst v ostatních knížkách."

Harmiona

Kniha potěší nejen malé ale i velké čtenáře. Je má nejoblíbenější kniha, protože je fantasy. Hlavními postavami jsou chlapec a dívka, kteří se vydají poznávat nové světy. Při své cestě se seznámí se zlou čarodějnicí, drožkářem a jeho koněm ale hlavně s bajnym lvem Aslanem????

ElleNora

Kniha potěší hlavně fanoušky a znalce ságy, a to kvůli zmínkám o pozdějších dílech. Vyprávění jsem si proto užila, bylo mi líto, že skončilo tak krátce, i když mě potěšilo vysvětlení původu tajemné almary.

BlazingHeart
27.12.2018

Kniha nebyla špatná, to ne.
Pro cílovou skupinu (děti) je to určitě hezká knížka, jednoduše a čtivě napsaná. Ovšem děj mi přišel místy až moc vleklý a celkový dojem z příběhu není tak dobrý jako je tomu u jiných knih určených této věkové skupině nebo dalších příběhů z Narnie.

Je hezké vědět, jak Narnie vznikla, ale dětem to může přijít místy nezáživné a prostě - jsou i lepší knihy.
Za mě lehký podprůměr, ke knize se nejspíše nevrátím.

Atlantis
04.12.2018

Čarodějův synovec byl pro mne vstupem do světa Narnie, knihy čtu podle třetího českého vydání, kde jsou řazeny chronologicky.
Až do této doby jsem o Narnii věděl přesně tři věci: chodí se tam skříní, je tam mluvící lev a lidé ji kritizují za přílišný vliv náboženství. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že skříň tady není, lev se objeví až v druhé polovině a to náboženství? Vezměte si, v jakých časech kniha vznikla a fakt, že popisuje vznik světa a nějakým alegoriím se prostě nevyhnete.
Kniha samotná je slušným intrem do Narnijské fantasy, příjemně čtivá, ale za mě až příliš pomalá ve svojí druhé části. Bohužel v té části, kdy jsme v Narnii.

Haloon
29.11.2018

Čarodějův synovec je příběhem o vzniku světa Narnie. Asi nejvíce se v něm ukazuje Lewisovo inspirování křesťanstvím. Čtenář zde putuje světy, které mu lecos objasní do příštích dílů. Nebylo to pro mne tak čtivé a napínavé čtení jako ostatní letopisy Narnie, ale dílo má svůj význam jako takový prolog.