Čarodějův synovec

V předposledním díle Letopisů se vracíme proti proudu času, abychom se spolu s dětmi Divišem a Gábinou podívali na smotný počátek země Narnie, která vznikla zpěvem Lva Aslana. Seznámíme se s tím, jak do čisté, zlem neposkvrněné Narnie pronikla první zášť a jakou nápravu předpověděl Aslan.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2269/letopisy-narnie-carodejuv-synovec-sfD-2269.gif 41799

Letopisy Narnie 6.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Magician's Nephew, 1955

Kniha Čarodějův synovec

zirafinec

Moc pěkná kniha, patří mezi mé oblíbené. Kniha se čte až moc rychle - přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Doporučuji.
MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!
Kniha je krásně napsaná, autor měl úžasný nápad. Chybí mi popisy postav - lidi si musím představovat spíše po dle ilustrací, než podle textu.

Zajímalo by mě, jak může lev zpívat, ale to je asi kouzlo knihy :-).

Co se vlastně stalo s královnou Jadis? Je to ledová královna z následujícího dílu? Královna Jadis je celkově dost zvláštní postava. Nerozumím, co se jí děje v "mezistanici" kouzelném lese.

pepa4081

Vůbec nevím, proč se mi do téhle série nechtělo. Viděl jsem pár filmů, ale ke čtení jsem se odhodlal až nyní. Právě díky Databázi, jsem objevil další kouzelný svět. Jazyk vyprávění mi občas připomněl skvělou Astrid Lindgrenovou. Také ilustrace jsou perfektní. Tento díl, který pojednává o tom, jak všechno začalo, jsem doslova proletěl za jeden večer a hned jsem si v knihovně objednal celý zbytek série. Pro mladší čtenáře vřele doporučuji. Těm, kterým nevadí styl dětských knih, doporučuji v každém věku. Mám nového oblíbeného autora a sérii, ke které se budu vracet.
Nanejvýš uspokojivé.
Poznámka k různým vydáním Letopisů Narnie.
Na doporučení jedné naší milé paní knihovnice jsem si sérii přečetl ve dvou různých překladech, abych je mohl porovnat.
O starší překlad se postarala paní Renata Ferstová. Zdá se mi, že použila až příliš hovorový jazyk (především v přímé řeči), který mi k tajemné a vznešené Narnii tak docela nesedl. Ale možná bude dnešním mladým čtenářům bližší?
Novějšího překladu se ujala paní Veronika Volhejnová. Její styl mi vyhovoval více. Zdálo se mi, že lépe vystihuje atmosféru příběhů.
Protože jde o knihy určené především dětem, zhodnotím ještě různé ilustrace pomocí hvězdiček.
Renata Fučíková – 1, Ondřej Laštůvka – 3, Pauline Baynesová – 5.
Vše je pouze věc osobního vkusu. Já doporučuji knihy v překladu paní Volhejnové, s ilustracemi paní Baynesové.
P.S. Bez ohledu na vydání, jde o skvělý zážitek.

Sony9

Znovu jsem se zamilovala do vzniku Narnie. V této době je to čtení, které mi zvedlo náladu.

AnselmaAlois

Narnie je úžasný svět do kterého se ráda vracím aspoň skrze knihy, když už jsem neměla to štěstí objevit jedny z tajných dveří...
Čarodějův synovec se mi líbil z celé série nejvíc, byl ohromně tajemný, atmosférický a napínavý (ten nápad se světy v podobě studánek byl naprosto bezchybný!). A také dějově velmi důležitý! Vždyť právě tady se dočtete, jak vlastně Narnie vznikla. Rozhodně doporučuji, kniha nemá žádná hluchá místa a dokazuje bezbřehou fantazii C. S. Lewise.

Dija

Těším se na další díly, že budou více akční, fantastičtější. Nicméně zde bylo kouzelné se dozvědět, jak vlastně Narnie vznikla. Poslouchala jsem to jako audioknihu namluvenou panem Táborským a moc doporučuji!

Ailee

Uf...tohle bylo... nudné. Nějak to ztratilo děj. Ano, byly tam zajímavé věci, například jak se dostala čarodějnice do Narnie, na druhou stranu mi přišlo, že si autor s předchozími díly protiřečí. Narnii mám ráda, ale tenhle díl je taková nemastná, nedlaná výplň

gabi2008

Je to nádherný příběh. Od začátku to bylo sice trochu nudné, ale později jsem se od ní nemohla odtrhnout. Opravdu bylo moc krásné, číst o tom, jak vlastně Narnie vzniknla.

Miliarda

Velice kvalitně napsané fantasy přibližující zrození Narnie a seznamující čtenáře se základy fiktivního světa C. S. Lewise. Stylem vyprávění mi kniha připomínala Hobita, ale mě osobně více oslovil právě Čarodějův synovec, neboť nemá hluchých míst, přičemž celý příběh je natolik ojedinělý, že čtenáře buď chytí za srdce nebo zcela odradí. Mě osobně Narnie uchvátila a už se těším na další díly.